X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badania na "własną rękę"
Odpowiedz

Badania na "własną rękę"

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasiulek89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 10 listopada 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, staramy się z mężem o maleństwo już 7 cykl i przypuszczam, że niestety nie był on tym ostatnim :( Jakieś 2 lata temu, jeszcze przed ślubem trafiłam do Pani ginekolog, która pracuje również w Centrum Leczenia Niepłodności. Wtedy to był zupełny przypadek ale przy niej już pozostałam :) Kiedy zaczęliśmy starać się o maleństwo zrobiła mi wszystkie "rutynowe" badania (usg, cytologia) i kazała działać ;) Miesiąc temu trafiłam do niej znowu ale z całkiem innym tematem ale jako, że jestem w gorącej wodzie kąpana zapytałam o badania no bo w końcu już 6 cykl nam się nie udaje! Gin wyjaśniła jednak, że to jeszcze zdecydowanie za wcześnie, że teraz takie czasy, że nie jest to takie proste i żeby się wyluzować i póki co odpuścić badania...
    No ale mnie oczywiście dręczą myśli, że może po co czekać, że może można coś zrobić co nam pomoże..i od nowego cyklu postanowiłam wykonać u siebie jakieś badania. Wiem, wiem może to głupie ale jakoś nie mogę wytrzymać tej "bezczynności" :) Czy któraś z Was tak miała? Robiłyście jakieś badania na własną rękę? Jeśli tak to co to były za badania? :)
    Dodam tylko, że traf chciała, że dostałam skierowanie na badanie TSH od mojej rodzinnej w związku z innym problemem zdrowotnym kompletnie nie związanym z ciążą :)

    Kasiulek89
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 10 listopada 2013, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to dobrze ze dostałaś na TSH bo ono ma związek z ciażą.
    Zbyt wysokie tzn powyżej 2 TSH moze utrudniać zajście w ciąże albo być przyczyna porobień. Ja mam 2,92 no i to mój 8 cykl starań ( 1 rok i 7 miesieęcy od odstawienia tabletek ) no i dostałam od endo na USG tarczycy i przeciwciała tarczycowe anty TPO i anty TG. dopiero po tych badaniach da mi moze leki na zbicie TSH.

    Możesz sama zrobić prolaktynę i progesteron w 7-8 dni po owulacji ( koszt ok. 30 zł za kazde ) no i LH i FSH ( tez coś koło 30 zł kazde )
    Powodzenia :)

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • Kasiulek89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 10 listopada 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha28 dziękuję bardzo za rady :) Nad prolaktyną też myślałam ale nie byłam pewna kiedy zrobić, wszędzie piszą co innego..na niektórych stronach, że dzień cyklu nie ma znaczenia, gdzie indziej wyszukałam, że 3-5 dzień cyklu :)

    Kasiulek89
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 10 listopada 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjęło się, że po roku niepowodzeń warto się przebadać. Ja za racji wieku i różnych problemów pojawiliśmy się u specjalisty wcześniej niż po 12 miesiącach. Negatywne myśli i nakręcanie się nie pomogą w starankach.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakładam, że mąż też przebadany,
    możesz zrobić USG badające pęcherzyki Graffa w Lublinie 45 zł, mogę odesłać do profesora w Lublinie, który jest rzetelny, robi badania, 2 moje koleżanki (to one miały problem, nie mąż) zawdzięczają mu macierzyństwo, ale to kosztuje do kilku tysięcy w zależności od problemów zdrowotnych.
    Zastanów się

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • Kasiulek89 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 10 listopada 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieniądze póki co nie są przeszkodą (odpukać) także w razie czego myślę, że nie będzie problemu :) Co do męża to nie był jeszcze badany, moja Gin, która myślę, że zna się na rzeczy uważa, że jeszcze za wcześnie i ogólnie postanowiliśmy jeszcze próbować a jeżeli do marca nie będzie rezultatu (co mam nadzieję się nie wydarzy :)) to mąż idzie na badania :) Ja jestem w gorącej wodzie kąpana dlatego te badania nie dają mi spokoju i chcę wszystko najpierw u siebie posprawdzać :)
    Teoretycznie wszystko jakoś w miarę "hula", cykle regularne 27-29 dni, to dopiero mój 2 miesiąc z Ovu i pięknie wskazuje owulkę, nigdy żadnych problemów ginekologicznych ale jednak wolę wszystko sprawdzić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2013, 15:39

    Kasiulek89
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 10 listopada 2013, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I (2-4dc)
    -mocz bad. ogólne
    -OB
    -glukoza
    -ALT
    -AST
    -kreatynina
    -białko całkowite
    -FSH
    -LH
    -estradiol
    -progesteron
    -prolaktyna
    -DHEAS
    -androstendion
    -testosteron wolny
    -17-OH progesteron


    II 21-23 dc(zaznaczyć który dc!)
    -TSH
    -FT4
    -FT3
    -anty-TPO
    -anty-TG
    -estradiol
    -progesteron

    III ciążowe
    -toksoplazmoza IgG
    -toksoplazmoza IgM
    -różyczka IgG
    -różyczka IgM
    -CMV IgG
    -CMV IgM
    -p/c kardiolip. kl. IgG i IgM

    badania zlecone przez mojego lekarza :) w nawiasie zaznaczone dc w którym należy je wykonać :)

    mycha28, Veri lubią tę wiadomość

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 10 listopada 2013, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak serio to badania b. szczegółowe zlecane są w zależności od przypadku. jeżeli masz zamiar badać się na razie tylko Ty, to weź Męża pod rękę i niech przepada chociaż nasienie.

    Elinn, Saramago lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 12 listopada 2013, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamierzam w tym cyklu zrobić badania, ale na razie myślałam tylko o prolaktynie i progesteronie. Chcę z tym pójść do gina i poprosić o skierowanie na więcej. Mąż już oczywiście przebadany i niby wszystko w normie. Dziewczyny, czy to prawda, że te dwa hormony powinno się badać w 7-8 dpo?

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 12 listopada 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Gin też powiedziała, że do pół roku starań nie ma sensu robić badań. Miałam tylko USG i cytologie. Natomiast sama poprosiłam rodzinnego o skierowanie na TSH.

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOI sa rozne szkoly nt prolaktyny, ja sie trzymam tego ze mozna w kazdym dniu cyklu, co potwierdzil moj endokrynolog. Natomiast progesteron jak najbardziej 7dpo, takze mozesz machnac dwa za jednym razem.

  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 12 listopada 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez jestem w goracej wodzie kapana, ale przede wszystkim juz tez wiekowa wiec zaczelam robic badania na wlasna reke.
    mocz, krew, hormony, nasienie gaszka. wszystko ok. moze tsh troche za wysokie ale doktór mówi ze ok.

    wydaje mi sie ze do powyzszego najlepiej sprawdzic na monitoringu czy masz jajka, czy rosna, czy pekaja. i atakowac jak wszystko bedzie dobrze :D

    ja mam kijową owulacje. dostaje hormony na stymulacje no i zobaczymy.

    faszerowalam sie strasznie kwasem i itaminami przez miesiace - teraz mam to w nosie, stawiam na nature i hormony doktóra...

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ