X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badania przy cienkim endometrium
Odpowiedz

Badania przy cienkim endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 1 lutego, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny od listopada miałam monitoring cyklu i wszystko jest ok owulacja występuje i prosiłam lekarza żeby mi coś mi przypisał na cienkie endometrium ale on stwierdził że zaburzy mi cykl który jest u mnie ok , i nie wiem co mam już robić mówię do niego że przez cienkie endometrium mam poronienia ale on nie słucha mnie , jakie mam zrobić badania żeby znaleźć przyczynę że moje endometrium jest cienkie ? Pije wino , jem orzechy brazylijskie, szpinak , ryby biorę olej z wiesiołka , Wit omega , Wit e , kwas foliowy , piję zioła ojca sroki i nic moje endometrium to max 6 co poradzicie ? Zmienić lekarza ?

    Aneciulka1989
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7102 7141

    Wysłany: 1 lutego, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmień lekarza. Skoro on nic sobie z tym nie robi. Nie ma badań, które stwierdzą, że masz problemy z endometrium. Tylko na usg się je mierzy. Jeżeli nic na Ciebie nie działa z domowych sposobów, to potrzebujesz wdrożyć leczenie.
    Poczytaj o tabletkach resveratrol. One są rzekomo dobre na endometrium.

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 1 lutego, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałaś estradiol w pierwszej fazie cyklu ?
    Niskie estrogeny zaburzają wzrost endometrium, o prócz tego mogą być zrosty w macicy, może być stan zapalny. Badałaś ureaplazme ? Zdarza się, że też ma wpływ na wzrost endo. Jeśli chcesz poczytaj o okładach z oleju rycynowego, ponoć poprawiają ukrwienie macicy tym samym pobudzając wzrost, działa estrogennie, należy stosować je od zakończenia miesiączki do owulacji.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Gregorka Autorytet
    Postów: 564 1320

    Wysłany: 2 lutego, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Świetnie działa reswaratrol na pogrubienie endometrium, picie jednej lampki czerownego wina od pierwszego dnia cyklu przez kilka dni świetnie poprawia 😊 wiem z doświadczenia i jeśli o lekarza,który bagatelizuje Twoje uwagi zdecydowanie bym zmieniła.
    Powodzenia!

    👩 30
    ▪️AMH 2,11
    ▪️prolaktyna,IO,niedoczynność, hashimoto
    (unormowane lekami)
    ▪️PAI, MTHFR,Kir AA
    morfologia✅️
    Acard,eutyrox75,glucophage, dostinex+suplementy
    🧔‍♂️ 33
    morfologia✅️
    badanie nasienia ok
    Suplementacja
    HLA-C C1
    Starania od sierpnia
    30.04 📹
  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 4 lutego, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gregorka wrote:
    Hej
    Świetnie działa reswaratrol na pogrubienie endometrium, picie jednej lampki czerownego wina od pierwszego dnia cyklu przez kilka dni świetnie poprawia 😊 wiem z doświadczenia i jeśli o lekarza,który bagatelizuje Twoje uwagi zdecydowanie bym zmieniła.
    Powodzenia!
    A gdzie mogę je kupić to są tabletki i jak go brać ? A ty brałaś resweratol przez jak długo i pomógł Ci ?

    Aneciulka1989
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3666 3416

    Wysłany: 5 lutego, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciulka1989 wrote:
    A gdzie mogę je kupić to są tabletki i jak go brać ? A ty brałaś resweratol przez jak długo i pomógł Ci ?

    U mnie resveratol nie daje żadnych efektów.
    Więc wszystko zależy od przyczyny.
    Kupisz go w każdym sklepie online z suplami, ja brałam do 500 mg dziennie do owulacji.

    Erdene lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 5 lutego, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zgadzam z jo_ana, powinnaś zrobić najpierw te kilka badań, żeby spróbować odkryć przyczynę. W przeciwnym razie to tak jakbyś gasiła pożar konewką, kiedy ktoś jednocześnie dolewa benzyny.
    Swoją drogą przez cienkie endometrium masz na myśli jakie wartości w których dniach cyklu?

  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 5 lutego, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erdene wrote:
    Ja się zgadzam z jo_ana, powinnaś zrobić najpierw te kilka badań, żeby spróbować odkryć przyczynę. W przeciwnym razie to tak jakbyś gasiła pożar konewką, kiedy ktoś jednocześnie dolewa benzyny.
    Swoją drogą przez cienkie endometrium masz na myśli jakie wartości w których dniach cyklu?
    4,8 mm w 12 dc a jak lekarz przybliżył to w najgrubszym miejscu miało 6 mm

    Aneciulka1989
  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 5 lutego, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciulka1989 wrote:
    4,8 mm w 12 dc a jak lekarz przybliżył to w najgrubszym miejscu miało 6 mm
    A wiesz, kiedy miałaś owulację w tamtym cyklu?
    Może byla późna i endometrium zdążyło pogrubieć.

  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 5 lutego, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erdene wrote:
    A wiesz, kiedy miałaś owulację w tamtym cyklu?
    Może byla późna i endometrium zdążyło pogrubieć.
    W 16 dc

    Aneciulka1989
  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 5 lutego, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciulka1989 wrote:
    W 16 dc
    Ale przy takim endometrium jak moje to nie ma szans żeby utrzymać ciążę ?

    Aneciulka1989
  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 5 lutego, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od jakich badań zacząć ? Do teraz miałam zrobione toxo IgG, IgM , cmv igG, IgM , Wit d, cholesterol, trójglicerydy , HDL, LDL

    Aneciulka1989
  • Aneciulka1989 Koleżanka
    Postów: 131 3

    Wysłany: 5 lutego, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh FT3 FT4

    Aneciulka1989
  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 5 lutego, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zbadała Estradiol, LH i FSH w 3dc. Plus wymaz na ureoplazmę. Jesz odpowiednio duzo? Moze jeszcze morfologię.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ