X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne badanie cytohormonalne?
Odpowiedz

badanie cytohormonalne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • trinitarianis Koleżanka
    Postów: 35 1

    Wysłany: 22 maja 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od kilku miesięcy staramy się o dzidziusia. zawsze miałam bardzo regularne cykle (zanim brałam tabsy cykl był 21/23 dni, potem po pierwszym odstawieniu zegarkowe 28 dni) ale ostatnio moje cykle są albo 25 dni albo 31,a ostatni miał aż 38 dni. poszłam do gin a ona zleciła mi badania cytohormonalne. tyle ze one są dość drogie i zastanawiam się czy są konieczne. bo z tego co mi wiadomo mają one tylko sprawdzić czy występuje owulacja ( a ja po skokach temperatur widzę ze mam owu) i czy hormony są w porządku ( a do tego chyba są inne badania krwi które można zrobić na NFZ....) co wy na to czy miałyście takie badanie? co macie do powiedzenia na ten temat?

    2ca260c06e7b37da3bae27f669212dc5.png
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 23 maja 2013, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    owulacje można sprawdzić poprzez monitorowanie jajeczka również.
    Badań takich jak ty nie miałam robionych

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • trinitarianis Koleżanka
    Postów: 35 1

    Wysłany: 23 maja 2013, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie też uważam że predzej takie badanie a ono jest chyba niepładne. bo nie wiem czy po prostu jest sens wydawać tyle kasy skoro mogą zrobić inne badania na NFZ.... i czy mi coś w ogóle da to badanie... skoro wiem że owulacja raczej występuje... predzej sie badanie czy poziom hormonów jest ok...

    2ca260c06e7b37da3bae27f669212dc5.png
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 24 maja 2013, 05:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na monitorowaniu wyjdzie Ci na pewno czy masz czy nie owulację, a ile tamto badanie kosztuje?

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • trinitarianis Koleżanka
    Postów: 35 1

    Wysłany: 24 maja 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w tej klinice gdzie dostałam namiar pierwsze badanie kosztuje 65 zł a następne po 15. a badań jest ok 4. może to nie strasznie dużo ale po prostu zastanawiam sie czy tego efektu nie mozna uzyskac innymi badaniami na NFZ i czy czasem lekarz mnie nie naciaga na dodatkowe koszta bo ma jakąś umowe z tą kliniką....

    2ca260c06e7b37da3bae27f669212dc5.png
  • trinitarianis Koleżanka
    Postów: 35 1

    Wysłany: 24 maja 2013, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś wyznaczyłam sie do innej pani doktor. tylko jeszcze nie wiem czy wejść i powiedzieć tylko co mi dolega czy od razu powiedziec ze to druga konsultacja i cchiałam poznać zdanie innego lekarza... i mówić o tym badaniu cytohomronalnym?

    2ca260c06e7b37da3bae27f669212dc5.png
  • takataka ja Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 14 lutego 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnawiam temat. 20.02 idę na 1 badanie cytohormonalne. Wizyte u lekarza mam 6.03. Zastanawiam sie czy zdarze z tym badaniem ? (5 razy musze isc)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ