X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badanie HSG vs Hycose
Odpowiedz

Badanie HSG vs Hycose

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2013, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) Dostałam skierowanie od gina na badanie HSG. W sumie to już się zapisałam, ale szperając w necie wyczytałam że HSG to jakaś stara metoda i na czasie jest teraz Hycose. Mało o tym w necie, a zwłaszcza info gdzie w Warszawie i za ile można to wykonać... Podrzućcie pls wiecej info na ten temat i może jakieś tanie namiary w Wa-wie ;)

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 21 października 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym momencie przeczytałam hcg i pomyślałam: jaki lekarz dał Ci skierowanie na bete 5 dni po owu :-P

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2013, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe pewnie musiałby być bardziej zdesperowany ode mnie ;)

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 23 października 2013, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem to jest to badanie HYFOSY robia za pomoca soli fizjologicznej w postaci pianki ponoc mniej bolesne, bardziej wiarygodne. Mialam sie badac ta metoda ale niestety wynik posiewu na to nie pozwolil dlatego jeszcze musze poczekac. Wiem ze robia to chyba tylko w Krakowie w klinice Ludwin&Ludwin jak pisalam do nich to badanie kosztuje ok 900zl

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 24 października 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stare metody, a raczej sprawdzone nie są złe. Stawiam na sprawdzoną diagnostykę. Niestety standardowe HSG po prostu boli. Można załatwić sobie znieczulenie czy uśpionko na tę okoliczność. To drugie badanie ma być mniej bolesne, lub nawet nie odczuwalne. Kwestia nie tylko kontrastu ale urządzeń za których pomocą wprowadza się je w drogi rodne :)
    Badanie i tak trzeba zrobić. Jak poboli to poboli i chwilę później zapomnisz:)

    Macierzanka:) lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 25 października 2013, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wiedzę tylko na temat HSG, ponoć to stara metoda, ale nadal stosowana i ze skierowaniem robi się to bezpłatnie.
    Wszystko zależy od lekarza i miejsca, gdzie się je wykonuje.
    W jednych szpitalach ponoć dają narkozę, w innych znieczulenie dożylnie, a jeszcze w innych domięśniowo.
    W niektórych szpitalach odbywa się to w gabinecie ginekologicznym z przenośnym sprzętem RTG, a w innych w pracowni RTG.

    Ja zostałam przyjęta na oddział rano, badanie było kilka godzin później (przez biurokrację oczywiście), następnie po kolejnych 3h poszłam do domu
    Znieczulenie dostałam domięśniowo 0,5h przed badaniem. Samo badanie jakieś 10 minut trwa. Nie powiem, że nie bolało, bo bym skłamała, ale czego się nie robi dla dobra sprawy:)

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 25 października 2013, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pomimo premedykacji bolało jak cholera:) No ale skoro tyle kobiet to przechodzi to i ja dałam radę :)
    W prywatnych klinikach można dopłacić za anestezjologa i pospać w trakcie badania :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny za wasze opinie. Ja chodzę rownolegle do dwoch pań gin i jedna z nich mnie skierowala, a druga (ta wg mnie lepsza) powiedziala ze HSG jest badaniem bardzo inwazyjnym i zleci mi je w ostateczności :/ Posłucham jej chyba i faktycznie jak w tym cyklu nic nie wyjdzie to kolejnym etapem bedzie bezbolesne badanie nasienia mojego niemęża :) Jeśli wyjdzie ok to zaczynam stymulacje... Z HSG się wstrzymam do czasu aż wszystko zawiedzie :/

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 26 października 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleksa, to ja tak podobnie. Też chodziłam równolegle do dwóch.
    Jeden już od dłuższego czasu namawiał na HSG, a drugi powiedział, że jeśli już to laparoskopowo.
    Miałam być stymulowana, ale przy niedrożnych jajowodach to bez sensu było. No i się zdecydowałam. Bo to badanie ma sprawdzić drożność jajowodów, a tak naprawdę jeśli są niedrożne to je udrożnia za pomocą podanego pod ciśnieniem kontrastu.
    No i miałam bardzo niedrożne, kontrast nie chciał w ogóle przepłynąć, coś tam puściło, ale niewiele :( W związku z tym chyba mnie czeka i to drugie. Dwa dni po badaniu byłam do kontroli i wszystko było w porządku.

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2013, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    aleksa, to ja tak podobnie. Też chodziłam równolegle do dwóch.
    Jeden już od dłuższego czasu namawiał na HSG, a drugi powiedział, że jeśli już to laparoskopowo.
    Miałam być stymulowana, ale przy niedrożnych jajowodach to bez sensu było. No i się zdecydowałam. Bo to badanie ma sprawdzić drożność jajowodów, a tak naprawdę jeśli są niedrożne to je udrożnia za pomocą podanego pod ciśnieniem kontrastu.
    No i miałam bardzo niedrożne, kontrast nie chciał w ogóle przepłynąć, coś tam puściło, ale niewiele :( W związku z tym chyba mnie czeka i to drugie. Dwa dni po badaniu byłam do kontroli i wszystko było w porządku.

    a w którym dniu cyklu robilas? mi kazali przyjsc max do 12 dc,ale jak na zlosc dziś dostalam @ i moj termin badania wypadnie na 13 dc
    Tez chcialam w tym cyklu stymulowac, ale najpierw musimy zrobic badanie nasienia :/ potem HSG no i jesli wszystko wyjdzie ok to dopiero stymulacja...

  • Macierzanka:) Autorytet
    Postów: 2952 4048

    Wysłany: 1 listopada 2013, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleksa.wawa wrote:
    a w którym dniu cyklu robilas? mi kazali przyjsc max do 12 dc,ale jak na zlosc dziś dostalam @ i moj termin badania wypadnie na 13 dc
    Tez chcialam w tym cyklu stymulowac, ale najpierw musimy zrobic badanie nasienia :/ potem HSG no i jesli wszystko wyjdzie ok to dopiero stymulacja...

    Aleksa, To dokładnie tak jak u nas.
    A badanie powinno się odbyć najlepiej na początku cyklu po @ i przed owulacją. Po prostu chodzi o to żeby wykluczyć, że kobieta jest w ciąży,
    bo i kontrast i rentgen mogłyby zaszkodzić, no a po owulacji teoretycznie ciąża może być.
    A ja oczywiście miałam badanie w 21 dc, z przyczyn technicznych. A żeby wykluczyć ewentualną ciążę stosowałam... wstrzemięźliwość. Masakra

    "Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 1 listopada 2013, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli HSG wypada ciut za późno, to lepiej się wstrzymać od seksu. Ja miałam zaraz po @, jeszcze ciut plamiłam ale mnie przed badaniem troszkę przepłukano:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ