X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badanie Sono HSG
Odpowiedz

Badanie Sono HSG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Daga121222 Ekspertka
    Postów: 194 216

    Wysłany: 6 czerwca, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂 robiła któraś z Was badanie drożności jajowodów? W którym dniu cyklu miałyście i jak się czułyście po samym badaniu?
    Dzisiaj dostałam skierowanie od swojego lekarza. Przy okazji zrobił mi wymaz, który będzie potrzebny do badania.

    Jednorożec89 lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️28
    🧑🏻‍🦱28

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015
    💍2019
    💒12.08.2022


    Starania od: 02.2023

    💊 magnez, olej z wiesiołka, wit D, omega 3, selen i cynk

    18.10 ➡️ Pierwsza wizyta w Klinice Niepłodności
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3707 3825

    Wysłany: 6 czerwca, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222 wrote:
    Hej dziewczyny 🙂 robiła któraś z Was badanie drożności jajowodów? W którym dniu cyklu miałyście i jak się czułyście po samym badaniu?
    Dzisiaj dostałam skierowanie od swojego lekarza. Przy okazji zrobił mi wymaz, który będzie potrzebny do badania.
    Ja miałam, robi się je między 8 a 12 DC, ja miałam bodajże 10 DC. Po badaniu kilka dni lekko bolało mnie podbrzusze jak na okres

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Daga121222 Ekspertka
    Postów: 194 216

    Wysłany: 6 czerwca, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja miałam, robi się je między 8 a 12 DC, ja miałam bodajże 10 DC. Po badaniu kilka dni lekko bolało mnie podbrzusze jak na okres

    A czy długo czekałaś na badanie?

    👱🏻‍♀️28
    🧑🏻‍🦱28

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015
    💍2019
    💒12.08.2022


    Starania od: 02.2023

    💊 magnez, olej z wiesiołka, wit D, omega 3, selen i cynk

    18.10 ➡️ Pierwsza wizyta w Klinice Niepłodności
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3707 3825

    Wysłany: 6 czerwca, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222 wrote:
    A czy długo czekałaś na badanie?
    Ja robiłam prywatnie, dzwoniłam pierwszego dnia cyklu więc 20 dniw

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2837 2688

    Wysłany: 7 czerwca, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222 wrote:
    Hej dziewczyny 🙂 robiła któraś z Was badanie drożności jajowodów? W którym dniu cyklu miałyście i jak się czułyście po samym badaniu?
    Dzisiaj dostałam skierowanie od swojego lekarza. Przy okazji zrobił mi wymaz, który będzie potrzebny do badania.
    Myślę, że każda z nas, która stara się dłużej niż rok drożność robiła.
    Osobiście miałam pod rtg, nie z pianką, na NFZ. Ale też zadzwoniłam w 1dc i badanie miałam jakoś w 10.
    Miałam drożne, więc było to dla mnie po prostu niekomfortowe. Kilka dni czułam później podbrzusze, ale poza tym wszystko było ok

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Nn Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 29 lipca, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 9dc pod rtg na NFZ i bolało mnie bardzo, plus plamienie i ból podbrzusza 2-3 dni po
    Taki wynik:
    Badanie wykazało zakontrastowanie prawidlowej jamy macicy i obu nieposzerzonych jajowodów. Po lewej stronie komtrast wylewa sie do jamy otrzewnej. Po stronie prawej ewidentnego wylewania sie środka kontrastowego do jamy otrzewnej nie uwidoczniono.
    Nie wiem jak interpretować prawa stronę :/ w szpitalu mówili że obustronnie drożne ale nie wiem co o tym myśleć 🤔 ktoś coś wie ? Pomoże ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ