X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badanie sono hsg lipidolem a owulacja
Odpowiedz

Badanie sono hsg lipidolem a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olala1985 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 listopada 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Czy orientujecie się dlaczego badania drożności jajowodow muszą być wykonane przed owolucja?
    Czytałam że chodzi o to żeby mieć pewność że pacjentka nie jest w ciąży.
    Jeżeli będę mieć pewność że nie jestem to czy mogę mieć badanie zrobione np w 11-13 dniu cyklu czy na początku owulacji?

    Tak się składa że zapisałam się na to badanie które może wypaść na początku mojej owulacji a z przyczyn niezależnych ode mnie nie koge zmienić terminu.

    Jak to u Was wyglądało?
    Dziękuję z góry,
    Ola



  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 1 listopada 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala1985 wrote:
    Hej Dziewczyny!

    Czy orientujecie się dlaczego badania drożności jajowodow muszą być wykonane przed owolucja?
    Czytałam że chodzi o to żeby mieć pewność że pacjentka nie jest w ciąży.
    Jeżeli będę mieć pewność że nie jestem to czy mogę mieć badanie zrobione np w 11-13 dniu cyklu czy na początku owulacji?

    Tak się składa że zapisałam się na to badanie które może wypaść na początku mojej owulacji a z przyczyn niezależnych ode mnie nie koge zmienić terminu.

    Jak to u Was wyglądało?
    Dziękuję z góry,
    Ola

    O ile dobrze pamiętam to głównie chodzi o to, ze przed owulacja nie ma ryzyka, ze komorka sie juz zapłodniła i tym samym utraty szans na ciaze. A druga sprawa, ze po HSG jest spora szansa na ciaze, więc nie traci sie cyklu.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Kluska95 Autorytet
    Postów: 1625 2697

    Wysłany: 1 listopada 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala1985 wrote:
    Hej Dziewczyny!

    Czy orientujecie się dlaczego badania drożności jajowodow muszą być wykonane przed owolucja?
    Czytałam że chodzi o to żeby mieć pewność że pacjentka nie jest w ciąży.
    Jeżeli będę mieć pewność że nie jestem to czy mogę mieć badanie zrobione np w 11-13 dniu cyklu czy na początku owulacji?

    Tak się składa że zapisałam się na to badanie które może wypaść na początku mojej owulacji a z przyczyn niezależnych ode mnie nie koge zmienić terminu.

    Jak to u Was wyglądało?
    Dziękuję z góry,
    Ola

    Hej, dokładnie chodzi o to, żeby nie być w potencjalnej ciąży. 😉 lekarz zakwalifikuje Cię do badania, jak będziesz przed owulacją czy blisko dnia owulacji to nie powinno być problemów. 😉 Ja bym nie przekładała, nie wiesz czy Ci się nie opóźni dzień czy dwa. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2022, 22:12

    Starania o pierwszego 👶 od 11.2021 | 12.2021 - cp 💔
    _________
    Po 11 miesiącach...
    08.11 - 9dpo ⏸️
    10.11 - bHCG 47,16
    12.11 - bHCG 160,49 - przyrost 223% 🥳
    14.11 - bHCG 566,04 - przyrost 201% 🥳
    21.11 - pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🍀
    2.12 - mamy dzidziutka z bijącym ❤️
    23.12 - 2.8cm misia 🐻
    10.01 - prenatalne - niskie ryzyka 🎉 prawdopodobnie dziewczynka 🩷
    10.02 - 16+5 182g dziewczyneczki 🥰
    9.03 - 20+4 połówkowe - 384g bobasa 👶
    18.04 - 26+2 1032g Emilki 🌸
    19.05 - 30+5 III prenatalne 1835g Promyczka ☀️
    13.06 - 34+2 2718g Kluseczki 🍬
    30.06 - 36+5 3080g Miśki 🥰
    09.07 - 38+0 3350g Bobosia 👶
    22.07 - 40+0 3900g Babeczki 🙈

    31.07 Emilka na świecie!🩷👶

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat mam mieć hsg w sobotę 12 listopada i akurat 2 dni wcześniej ma mi się okres skończyć... Dzisiaj 2dc. Lekarz właśnie mi mówił, że chodzi o to, by badanie było koniecznie przed owulacją z dwóch powodów - takich, jak dziewczyny piszą wyżej: wykluczona ciąża, bo jesteś po okresie, a przed owulacją oraz druga kwestia taka, że podobno (tak czytałam w internecie, nie pytałam jeszcze o prawdziwość tej informacji) po hsg jest duzo wieksza szansa na ciąże, bo kontrast jest wpuszczany pod ciśnieniem i może ewentualnie "przepchać" jakieś "zanieczyszczenia"...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ