X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bardzo mała macica
Odpowiedz

Bardzo mała macica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • prematureovarianfailure Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 października 2023, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kobietki!
    To mój pierwszy raz na tym forum :) Tak jak wynika z nicka - cierpię na przedwczesne wygasanie czynności jajników. W czerwcu skończyłam 37 lat, nadal nie mam partnera i postanowiłam, że moją drogą do macierzyństwa będzie dość kontrowersyjne w Polsce samotne macierzyństwo. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i jest to tu w pełni legalne. Oczywiście będę korzystała ze spermy dawcy i adoptowanej komórki (własnych mam już na tyle mało, że nie chcę tracić pieniędzy). Ale do rzeczy - od 2 miesięcy jestem pacjentką jednej z największych i najbardziej renomowanych klinik invitro w Europie. Miałam już wykonane 3 USG - przez 2 różnych lekarzy, jeden z nich to znany profesor. Generalnie wszystko było "w porządku" tj. według lekarzy na tyle w porządku, aby szykować się do transferu zarodka. Pech (?) chciał, że pokazałam jednej z koleżanek, która również walczy z niepłodnością opis mojego USG. Zostałam przez nią "poinformowana" o posiadaniu nierozwiniętej macicy, tzw. "hypoplastycznej". Początkowo zdenerwowałam się, jednocześnie się śmiejąc, jednak po rozeznaniu w internecie doszłam do wniosku, że... Jej diagnoza jest prawdobodobna. Według USG moja macica ma 2.85 cm, co według Google oznacza, że jest hypoplastyczna, zupełnie nierozwinięta i oznacza trwałą bezpłodność. Nie ukrywam, że jestem zszokowana i zastanawiam się, dlaczego żaden z lekarzy mnie o tym nie poinformował. Jeśli ktokolwiek był w podobnej sytuacji, będę bardzo wdzięczna, jeżeli zechce podzielić się swoim doświadeczniem. Na kolejną wizytę idę dopiero za 2 tyg. i wydaje mi się, że do tego czasu zwariuję...

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7680

    Wysłany: 2 listopada 2023, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę. Przyznam szczerze, pierwszy raz spotkałam się tu z czymś takim, ale podbiję Ci swoją wiadomością wątek, żeby poszedł do góry.
    Z tego co wyczytałam na Google teraz, macica hypoplastyczna nie jest przeciwskazaniem do in vitro. Wszystko też zależy od tego, jak bardzo jest mała.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ