X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Boje sie ze nie podolam - tez tak macie?
Odpowiedz

Boje sie ze nie podolam - tez tak macie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce zajsc w ciaze i urodzic dziecko. chce byc mama. Ale bardzo sie boje ze nei podolam. Tez tak macie? Boje sie, ze nie bede wiedziala jak dziecko tryzmac, jak przewinac, jak karmic, jak usypiac. Boje sie ze poprostu dziecku zrobie z niewiedzy krzywde, ze o czyms zapomne ale zrobie cos glupiego, nieprzemyslanego i stanie sie cos zlego. Tez tak macie?

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mam tak samo ale mam nadzieje, ze instynkt macierzynski pomoze i bedziemy wiedzialy co robic w danej sytuacji :)

    atdc8iikup31msj2.png
  • kasss Autorytet
    Postów: 2098 2407

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka wrote:
    Chce zajsc w ciaze i urodzic dziecko. chce byc mama. Ale bardzo sie boje ze nei podolam. Tez tak macie? Boje sie, ze nie bede wiedziala jak dziecko tryzmac, jak przewinac, jak karmic, jak usypiac. Boje sie ze poprostu dziecku zrobie z niewiedzy krzywde, ze o czyms zapomne ale zrobie cos glupiego, nieprzemyslanego i stanie sie cos zlego. Tez tak macie?
    Ja sie tego nie boje przynajmniej nie teraz ale boje się że jak nie uda nam sie mieć dzidziusia to sfiksuje i wyląduje w psychiatryku nie wyobrażam sobie nie mieć dzieci. wszystko przyjdzie z czasem tak myśle nastolatki rodza dzieci i sobie radzą to my tym bardziej ale takie obawy pewnie wiekszosc z nas ma;)

    3i49io4pte9np2kc.png[/url]
    gann3e3k1ojenyv4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotka Psotka, mam dokladnie tak samo.
    Boje sie, ze niedopatrze i cos sie stanie albo dziecko cos goracego sciagnie ze stolu jak sie odwroce na kilka sekund... Mysle, ze kazdy kto nie ma jeszcze dzieci ma takie odczucia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o rany, jakby przeczytała o sobie.... chcę, ale się boję.... i przez to czasami to nawet się cieszę, gdy test wychodzi negatywny.... takie ufffff, jeszcze nie będę musiała się stresować :(

  • Yasmin Autorytet
    Postów: 2237 2765

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pewne będę wszystko dla dziecka przesadnie sterylne i higienicznie utrzymywać, zrobię z niego/niej alergia :/ będę nadopiekuńcza, będę ubierała zbyt grubo i w ogóle będę do d... :/

    8599csqvfcj5emu4.png
    w5wqsg188oym87yb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie pomyślałyście o tym ze własnie takie myslenie jak Wasze moze byc niezła blokada psychiczna i dlatego sie nie udaje?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, jest to możliwe, ale jak tego się wyzbyć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 21:32

  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze jest jakiś niepokój, kiedy pomyśli się o małej istotce, która zmieni cały nasz świat i za którą będziemy w stu procentach odpowiedzialni.
    Ale ja bardziej niż tej odpowiedzialności boję się, że nigdy nie będzie mi dane urodzić dziecka.

    momo1009 lubi tę wiadomość

  • kasss Autorytet
    Postów: 2098 2407

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pera to tak jak ja

    Pera lubi tę wiadomość

    3i49io4pte9np2kc.png[/url]
    gann3e3k1ojenyv4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobnie jak Pera, boje sie braku dzieci bardziej niz odpowiedzialnosci za nie kiedy juz sie pojawia na swiecie. Wierze, ze dam sobie rade. Chyba, ze jest we mnie strach gdzies w podswiadomosci, z ktorego nawet nie zdaje sobie sprawy i to moze byc moja blokada...
    Kiedys balam sie, ze finansowo nie podolamy, albo tego ze tego wzgledu ze mieszkamy w wynajetym mieszkaniu, wlasciciele moga nam w kazdej chwili wreczyc wypowiedzenie i bedziemy musieli sie tulac z maluszkiem i szukac swojego miejsca.
    Sytuacja sie jednak zmienila na lepsze, te obawy dawno minely, a na dzieciatko nadal czekam.

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie takie myśli pojawiły się po pozytywnym teście ciążowym
    teraz bardziej się boję że długo będziemy się starać lub że znów coś pójdzie nie tak

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Deneris Koleżanka
    Postów: 34 35

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem mamą dwójki,kiedy czytam wasze posty widzę w nich siebie,swoje obawy wówczas.Z perspektywy czasu napiszę wam,że wasze obawy są całkiem naturalne i zrozumiałe.Dziewczyny dacie radę ze wszystkim,ja po tylu latach jestem nadopiekuńcza w stosunku do moich chłopaków,ale kto ma ich kochać i rozpieszczać do końca życia i jeden dzień dłużej?po to między innymi jesteśmy mamami.

    Deneris
  • lililolo Koleżanka
    Postów: 42 10

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na razie przed staraniami, ale zauważyłam, że nie odczuwam obawy, a raczej podekscytowanie. Lęk przed tym, jak to by było czułam jeszcze pół roku temu, bo nie byłam psychicznie gotowa na dziecko. Teraz wręcz odwrotnie. Pewnie obawy zacznę czuć, gdy już zaciążę.

    Lena '88. Planująca starania...

    cbprxqpkudpypr0x.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ