X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ból miesiaczkowy
Odpowiedz

ból miesiaczkowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2013, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak radzicie sobie z bólem miesiączkowym? ja mam taki straszny, szczególnie teraz , w pierwszym dniu że umieram z bólu. nie chce ciągle brać garści leków, ale to jak czuje nieuniknione. tyle razy chodziłam z tym wcześniej do ginekologa, ale mówił że nic sie nie da zrobić, jedynie jak będę brać anty to nie bedzie, brałam tak długooooooo, i efekt był, teraz gdy staramy sie o dziecko, anty poszły w odstawkę ale ból jest masakryczny, pomocy!!

  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 9 lipca 2013, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj! Aniqa nie chce Cie martwić ale czy słyszałaś o Endometriozie ?
    Oczywiście nie musi to być ta choroba ale bolesne miesiączki to jeden z jej objawów.
    Może warto by odwiedzić innego lekarza i z nim o tym porozmawiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2013, 09:09

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co, niesądze że ją mam , tyle razy mówiłam o tym lekarzowi i nic na ten temat nie zasugerował nawet , także jeśli było by jakieś prawdopodobieństwo to na pewno by mi powiedział o tym ryzyku, ale poczytam o tym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2013, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam że kilka razy miałam wykonywane usg dopochwowe, i tez nic wtedy nie wspomniał, takze z tym chyba powinno być ok, ale przy następnej wizycie zasugeruje to , zobaczymy co powie,

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mam od zawsze, i niestety nie obędę się bez leków. Nie ma rady. Taka nasza "uroda".
    Mówiono mi że po dziecku minie, no i po dziecku jest tak samo:-(

  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 9 lipca 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniqa na usg byłoby widać jedynie torbiele ,jak to u mnie było. Tak tylko zasugerowałam profilaktycznie :) Możliwe że taka tylko Twoja uroda ;)
    Powodzenia w staraniach!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2013, 14:53

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 9 lipca 2013, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez pierwszy dzień najgorszy. Nie dość ze boli to mam nogi jak z waty,uderzenia goraca i czasem nogi mi się trzesa!!!!! Masakra. Czasem jak mnie mój wkur.. to mu zycze żeby chociaż raz poczul jak ja się czuje w tym dniu. Nasze początki (kiedy jeszcze nie wiedział ze tak mam) Były dla niego straszne bo się na nim wyzywałam kiedy nie potrafiłam sobie poradzić z bolu. A nawet wyrzucałam go z domu kiedy się pytal jak mi pomoc. Bylam okropna. Na szczęście już go tak teraz nie traktuje bo wiem ze on chce dla mnie dobrze. Ale musze przyznać ze jestem bardzo zla z niesprawiedliwości na tym swiecie powinny wszystkie kobiety tak samo przezywac ten okres a nie niektóre ani nie wiedza co to jest. JAkby nie krew to by nie wiedziały ze maja okres!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eavonne zgadza się u mnie z humorami tez różnie, mój tylko schodzi mi z drogi bo wie ze może być awantura, hehe potem mi głupio, nieraz mówię koleżankom jak mnie wtedy boli, ale też nie wierzą, bo tak naprawdę chyba nikt tego nie zrozumie jak go nie zacznie tak boleć, ja już brałam jedym czasem 2 tab ketonalu 100 mg i za 4 godziny to samo, czyli b.dużo, brałam też aulin, a jeśli niemiałam już takich tabletek to 6 apapów max na raz, masakra!!!!! ale już jest lepiej, dziś nie boli tak bardzo,
    Koza- dzięki za informacje o endometriozie, mam nadzieję że moje starania o dzidziusia w tym msc się skończą bo się uda w końcu i schorzenie się automatycznie nie potwierdzi . pozdrawiam was :*

  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aniqa, ja mam ten sam problem. Co miesiąc dwa dni z głowy, bo nie idzie normalnie żyć. Wcinam na potęgę Ibuprom Max i to jest jedyna rzecz, która mi jako tako pomaga. Wcześniej brałam Ketonal (ale źle się po nim czułam), Nimesil (ale ponoć szkodliwy), a nawet Tramal (ale też było mi po nim źle). Tylko, że u mnie to endometrioza właśnie. U mnie endo też wykryła, a raczej podejrzewała, lekarka dopiero jak jej opowiedziałam o objawach. Na USG nie widać tego. Laparoskopia ją potwierdziła.

    20110812580114.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mnie koleżanki wystraszyłyscie tą endo, ja również mam bóle ale nie w każdym cyklu, niekiedy bywa tak ze nie czuje ze okres przyszedl wiec nie ma na to reguły . A czasem jest tak ze bez tabletki nie wstanę z łóżka .
    Podczas najbliżeszj wizyty u ginekologa również zasugeruję te badania

    atdci09k18tcna0b.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 10 lipca 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa, nie tak łatwo to dziadostwo wykryć. Poczytaj o różnych objawach, zobacz czy Ciebie dotyczą. To nie tylko ból miesiączkowy. Często występuje ból przy stosunku, krwawienia w trakcie cyklu, plamienia, nawet ból przy oddawaniu moczu (zależy gdzie ta zołza się ulokuje). Szczerze życzę Ci, żeby to nie było to, bo to bagaż na całe życie :(

    20110812580114.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makak, właśnie czytam na ten temat ale z objawów jakie mogłyby mnie dotyczyc to jedynie ból miesiaczkowy i jak czytam to mój nie jest wcale taki duzy , ale niepokój jednak zagoscił . Bede sie baczniej przygladac swoim objawom ale znajac zycie zaczna sie one pojawiac w tym miesiacu spowodowane raczej podswiadomoscia niz faktycznym stanem :-))

    atdci09k18tcna0b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do mnie też tylko ból pasuje, ale raczej i tak wykluczam endometriozę, miałam kilku lekarzy i żaden o tym nie wspomniał. także zobaczymy co dalej, narazie nie długo staram się o dziecko ale zobaczymy za 2 tyg :)

  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa historia, wlasnie pisze z koleżanką na facebooku i u niej lekarz wykryl endometrioze, nieregularne cykle bóle no i w jej przypadku fobiczny wrecz strach przez zajsciem w ciąże.

    atdci09k18tcna0b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zobaczyłam temat bo ja miałam ten sam problem tylko,że ja cierpiałam przez wiele lat i przez cały okres a on trwał czasmi 10 dni :(
    na początku kiedy miałam naście lat bolało mnie wciągu pierwszego drugiego dnia a potem kilka lat nic i tak od około prawie 10 lat to byla masakra ból nie do zniesienia musiałąm brać wolne od pracy no i ja miałam dodatkowe bardzo obfite krwawienia.
    Okazało się kilka lat temu,że mam mięśniaka którego usuneli mi w maju tego roku i wtedy okazzało się,że jest tam jeszcze polip. Polipy niestety często nie są widoczne podczas Usg a widać je podczas histeroskopii. Miałąm podejrzenie o endometrioze ale lekarz powidział,że częso ona umiejscawia się w bradzo dziwnych miejscach mooże być np. na zewnątrz macicy i wtedy nic jej nie wykryje dopiero jakiś zabieg np.poprzez rozciecie powłok brzusznych. Ja po zabiegu mam tylko lekkie bóle i tylko jeden dzień. Za to moja koleżanka mimo,ze miała straszne bóle lekareze jej powiedzieli iż po urodzeniu dziecka bedzie lepiej u niej tak się nie stało ( ma tyłozgiecie macicy i to może ale nie musi powodować większe bóle)s że poprostu taka jej uroda twierdziała (a jest pielegniarką)niektóre kobiety tak poprostu mają. Ja polecam prosić lekarza o szczególowe badania też na krzepliwość krwi bo ona też może mieć wpływ na krwawienia ale też i ból zwłaszcza jak skrzepy się robią.
    Mniej bólu życzę każdej z Was :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w moim przypadku cykle były regularne , no chyba ze odstawiałam anty:)

  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki my was nie chcemy straszyć ,tylko uświadamiamy że bóle przy @ w których musicie brać po kilka tabletek mogą oznaczać że dzieje się coś w środku.
    Sama miałam straszne bóle, teraz od 2 lat zero bóli i @ też regularne-a wyszło co wyszło.
    Lepiej przycisnąć lekarza żeby wziął się za robotę , gadać że bóle są normalne i po dzieciach itp. przejdzie to mogą sobie gadać.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 10 lipca 2013, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak duzo tego wszystkiego, ja przyznaje sie bez bicia ze jestem debiutanka w kazdej dzidzinie . U ginekologa bylam 3 razy w zyciu, ostatni raz rok temu jak zauwazylam ze cos jest nie tak, wykryl u mnie bakteryjne zapalenie pochwy, ale po odpowiednich lekarstwach przeszlo w przecigu tygodnia. od tamtej pory nie bylam ani razu . Bóle menstruacyjne nigdy nie byly na tyle dokuczliwe abym musiala isc do lekarza wiec caly czas myslalam ze ze mna wszystko jest ok . Ale jak widac rozne choroby moga sie ukryc byc malo widoczne odczuwalne a wszystko wychodzi podczas starania sie o dziecko i czasami okazuje sie ze ta droga przez wlasne zaniedbanie moze okazac sie duzo dluzsza niz sie tego spodziewamy .

    atdci09k18tcna0b.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 10 lipca 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mnie wyszło wszystko podczas wizyt i badań zleconych "z okazji" starań o dziecko. Warto zrobić sobie przegląd raz na jakiś czas. Jeszcze tak a'propos bólu - ja zawsze myślałam, że taki ból jest czymś normalnym, aż pewnego dnia dopadło mnie tak, że błagałam o śmierć. I uwierzcie mi - nie przesadzam. Leżałam na podłodze w łazience zlana zimnym potem, trzęsąca się niemiłosiernie i błagałam, żeby mnie nikt nie dotykał, bo ból był taki, jakby ktoś mi się wwiercał w brzuch bez znieczulenia. Moja mama myślała, że naprawdę umieram. To było koszmarne przeżycie. Potem pojawiło się jeszcze kilka razy, a ja co miesiąc modlę się, żeby tym razem też nie przyszło. Kiedy indziej zdarzyło mi się prawie zemdleć z bólu na ulicy. Ludzie myśleli, że jestem jakąś narkomanką, bo byłam blada, spocona i ledwo trzymałam się na nogach. Nie polecam nikomu ;)Teraz wiem, że mogę wtulić się w mężusia i zawsze będzie trochę lepiej <3

    20110812580114.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 10 lipca 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makak ja również miałam wizytę ponieważ starania nie wychodziły, a tu bach torbiel:)
    Dreszcze ,zimne poty itp tez były ,ale uznałam to za normę i byłam głupia bo już ponad te 2 lata temu bliscy wysyłali mnie do lekarza.
    Jak to się pisze "mądra po szkodzie".

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ