X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ból owulacyjny
Odpowiedz

Ból owulacyjny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zapytanie. Dziewczyny czy odczuwacie ból w okresie około owulacji? Czy ten ból jest odczuwalny przed uwolnieniem jajeczka czy tuż po? Ja mam właśnie takie boleści i nie wiem skąd to sie bierze? I co oznacza?

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 lutego 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ZAWSZE przy owulacji i to takie, że muszę je wygrzać, a czasem nawet brać no-spę. Nie mogę nogą ruszyć wyżej, aż mnie zgina na pół.

    Ale samą mnie ciekawi czy to dzieje się przed, w trakcie czy po...

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Mnie tez tak boli jakby taki mini okres. I to zawsze z obydwu stron tak centralnie jakby z dwóch jajników. Poczekamy moze jakas mądra głowa cos powie w tym temacie:-)

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 22 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie nie jak na okres, ja czuję że to zupełnie coś innego. Zazwyczaj dokładnie czuję jeden jajnik, takie kłucie, ciągnięcie, szarpanie.

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie ciągniecie czuje. Dobrze to określiłas :-) tego słowa mi brakowało.

    Ida lubi tę wiadomość

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ee nikt więcej sie nie wypowie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis moj 7 dc,test owu prawie pozytywny,mam uczucie napompowania brzucha i pobolewania jajnikow,zastanawiam sie czy owu bedzie szybciej.

  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od kilku dni śluz piękny ból jak na owulacje, testy negatywne 11 dc dzisiaj, więc sie zastanawiam czy ten ból występuje przed owulacją czy dopiero jak pęcherzyk pęknie?

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie mnie boli w owulkę. Kłucie, ciągnięcie jajnika, okropny ból podczas <3. U mnie to raczej ból związany z pękaniem jajeczka. Obserwuję się 3 mies i co owulkę tak samo.
    A najśmieszniejsze to, że dawniej nie pogłam wyjść z podziwu dla kobiet, które mogą określić sobie same owulkę. A tu, o :) Sukces :)

    agawa lubi tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agawa każdy pewnie ma inaczej. Mnie jajniki bolą jak pęcherzyk dojrzewa. Potem na chwilę się wyciszają i typowy ból owulacyjny jak pisałam wyżej.

  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just ja też mam ból podczas <3 do tej pory nie wiedziałam dlaczego dopiero jak się zaczęłam obserwować to wyszło na jaw dlaczego ;)

    qbxwkvq.png
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Agawa każdy pewnie ma inaczej. Mnie jajniki bolą jak pęcherzyk dojrzewa. Potem na chwilę się wyciszają i typowy ból owulacyjny jak pisałam wyżej.
    Jak długo trwa u Ciebie to dojrzewanie? Tzn jak długo utrzymuje sie ten ból? Nie znam sie dokładnie na tym :-D więc pytam.

  • paprotka Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 22 lutego 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zwykle nie czułam owulacji, ze śluzem też szału nie było. Ale jak zaczęłam się wsłuchiwać w swoje ciało to okazało się, że i mnie jajniki bolą na owulację:) Mam tak jak aga.just boli mnie jajnik, na którym dojrzewa pęcherzyk. Kilka dni bolał mnie w tym miesiącu lewy jajnik i w środę gin na usg potwierdziła 22mm pęcherzyk właśnie na lewym jajniku. OF jeszcze nie potwierdzilo owulacji, ale czuję, że była wczoraj i temp zaczęła mi wzrastać.

    relgvcqglgdhk0ir.png
  • paprotka Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 22 lutego 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i ginekolog powiedziała, że do soboty powinien pęknąć. W poniedziałek idę sprawdzić czy tak się stało.

    relgvcqglgdhk0ir.png
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wychodzi na to ze boli jak rośnie ;-)?

  • paprotka Znajoma
    Postów: 20 15

    Wysłany: 22 lutego 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi się wydaje:) przymajmniej u mnie tak jest.

    relgvcqglgdhk0ir.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 22 lutego 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie teraz bylo tak zaczelo sie w niedziele strasznie pelna sie czulam ciaglo mnie na dole kul jajnik ciagnal starsznie w dol i tak do nastepnej soboty....wiec byly to dni plodne ovu wyliczyl owulacja w poniedzialek czyli to juz 2 dni jak nic nie bolalo wszystko bylo ok wiec tez sie zastanawiam czy owulacja mogla np nastapic w ostatnim dniu tego bolu czyli w sobote wtedy bylam oslabiona zmeczona ....czy w poniedzialek jak juz wszystko przeszlo....

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to trwa jakieś 2 dni te boleści. Więc to pewnie gwałtowny wzrost pęcherzyków jest. Tak mi sie wydaje. A potem pęknięcie i owulacja. A potem to juz tylko czekać na 2 kreseczki :-) tylko zeby to bylo takie proste :-/

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co odczuwacie to jest ból około owulacyjny i jak sama nazwa wskazuje występuje blisko owulacji ale nie znaczy że w ten sam dzień. Ból może być przed owulacją (powodować go może wzrost pęcherzyka) w czasie owulacji (spowodowany pęknięciem pęcherzyka) lub po owulacji ( tworzące sie ciałko żółte) tego nie można stwierdzić czy ten ból jest przed w trakcie czy po bo w zależności od cyklu może występować w innej fazie.
    To że temp. wzrośnie na drugi dzień po bólu około owulacyjnym nie znaczy że wtedy była owulka bo temp może wzrosnąć od 3-4 dni przed do 4 dni po owulacji.
    Ale oczywiście nie twierdzę że ktoś może nie wiedzieć kiedy akurat u niego występuje ten ból :)

    agawa, aga.just, Ida lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • agawa Ekspertka
    Postów: 157 56

    Wysłany: 22 lutego 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    To co odczuwacie to jest ból około owulacyjny i jak sama nazwa wskazuje występuje blisko owulacji ale nie znaczy że w ten sam dzień. Ból może być przed owulacją (powodować go może wzrost pęcherzyka) w czasie owulacji (spowodowany pęknięciem pęcherzyka) lub po owulacji ( tworzące sie ciałko żółte) tego nie można stwierdzić czy ten ból jest przed w trakcie czy po bo w zależności od cyklu może występować w innej fazie.
    To że temp. wzrośnie na drugi dzień po bólu około owulacyjnym nie znaczy że wtedy była owulka bo temp może wzrosnąć od 3-4 dni przed do 4 dni po owulacji.
    Ale oczywiście nie twierdzę że ktoś może nie wiedzieć kiedy akurat u niego występuje ten ból :)
    Bardzo rzeczowa odpowiedź. Dziękuję :-)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ