X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Brak okresu -pytanko
Odpowiedz

Brak okresu -pytanko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anulkaaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 8 lutego 2023, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny przychodzę z pytaniem
    Przez co może zachamowax się okres ? Czy przez silny stres oraz schudnięcie ?
    Czy on sam wróci czy muszę udać się do ginekologa ? Lekko nie wiem o co chodzi bo zawsze był w miarę na czas a teraz nic

  • Lilka1298 Autorytet
    Postów: 1207 1477

    Wysłany: 8 lutego 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyn może być wiele - stres, chudnięcie jak najbardziej, a nawet zmiana pogody.
    Zawsze warto skonsultować się z lekarzem w takiej sytuacji, szczególnie jeśli opóźnienie jest długie.

    15.12.2023 - Liwia 🌸
  • Anulkaaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 8 lutego 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka1298 wrote:
    Przyczyn może być wiele - stres, chudnięcie jak najbardziej, a nawet zmiana pogody.
    Zawsze warto skonsultować się z lekarzem w takiej sytuacji, szczególnie jeśli opóźnienie jest długie.

    Lekarz tak to przepisze mi coś na wywołanie okresu ?
    Czy jak ?

  • Anulkaaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 8 lutego 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka1298 wrote:
    Przyczyn może być wiele - stres, chudnięcie jak najbardziej, a nawet zmiana pogody.
    Zawsze warto skonsultować się z lekarzem w takiej sytuacji, szczególnie jeśli opóźnienie jest długie.

    A jak test wykonałam ciążowy to można wykluczyć ?

  • Lilka1298 Autorytet
    Postów: 1207 1477

    Wysłany: 8 lutego 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaaa wrote:
    A jak test wykonałam ciążowy to można wykluczyć ?

    Jaki test? Sikany? Najlepiej zrobić test z krwi bHCG, żeby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

    15.12.2023 - Liwia 🌸
  • Anulkaaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 8 lutego 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka1298 wrote:
    Jaki test? Sikany? Najlepiej zrobić test z krwi bHCG, żeby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

    Ten i ten jeśli zrobiłam i wyszedł negatywny z krwi to wyklucza ?

  • Anulkaaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 8 lutego 2023, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka1298 wrote:
    Jaki test? Sikany? Najlepiej zrobić test z krwi bHCG, żeby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

    Czy jakbym dzisiaj zrobiła test z krwi dzisiaj (6 dzień opóźnienia ) to da wiarygodny wynik ?

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 8 lutego 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Anulkaaa, czy Ty nie jesteś przypadkiem Klaudia vel Ola?
    Jeśli nie jesteś, to jeśli 6 dni po dacie planowanej miesiączki wykonałaś test ciążowy i dodatkowo oznaczyłaś beta hcg z krwi,i oba wyszły negatywne to: na pewno nie jesteś w ciąży. Przyczyn zatrzymania okresu może być wiele. Umów się do lekarza.
    Jeśli natomiast jesteś Klaudią vel Olą, to pozostawię bez komentarza to co wyprawiasz.

    Namisa, Andelulla, Betti37 lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Anulkaaa Znajoma
    Postów: 16 0

    Wysłany: 8 lutego 2023, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Oj Anulkaaa, czy Ty nie jesteś przypadkiem Klaudia vel Ola?
    Jeśli nie jesteś, to jeśli 6 dni po dacie planowanej miesiączki wykonałaś test ciążowy i dodatkowo oznaczyłaś beta hcg z krwi,i oba wyszły negatywne to: na pewno nie jesteś w ciąży. Przyczyn zatrzymania okresu może być wiele. Umów się do lekarza.
    Jeśli natomiast jesteś Klaudią vel Olą, to pozostawię bez komentarza to co wyprawiasz.

    Muszę właśnie się umówić dziękuje za odpowiedz
    Betę jak dobrze pamietam to było jakoś 5-6 dni co zrobiłam po spóźnionym okresie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ