X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne brak owulacji
Odpowiedz

brak owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny moj poroblem polega na tym ze mam pco i nie mam wcale okresu a tym bardziej owulacji ostatnio bylam u lekarza i przepisał mi luteine oczywiscie po niej dostałam okres i chodzilam na monitoring i owluacji nie bylo i teraz na nowo biore luteine i za pare dni powinnam dostac okres i znowu po nim monitoring a lekarz powiedzial mi ze owulacji tez nie bedzie to po cholere znowu mi dał ta luteine moze miala któras podobnie poradzcie cos...:(((

    Magda26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. Ja mam pcos. Tez nie mam okresu ani tym bardziej owulacji bez lekow. niestty to taka choroba i trzeba dzialac. Luteina jest dobra, lepsza niz leki anty. Al tez nie mozna jej zbyt wczesnie brac bo wtedy najzwyczajniej hamuje owulacje. Ja przy pcos mam owulacje pozna ok 20-22 dc wiec stram sie brac lutke w 22 dc zeby w razie co nie blokowala. Cykle sobie ustalilam 33 dniowe i ih sie trzymam. Do tego moj gin nie chcial mi nic innego dac na wymuszenie owulacji itp bo stwierdzil ze i tak pewnie nic na mnie nie zadziala. Po przeczytaniu watku Weroniki o izoflawonach sojowych zaczelam brac soje i chyba ta owulacja byla w tamtym cyklu przynajmniej wszystko na to wskazywalo.

    Musisz poobserwowac swoj organizm. Pomierzyc temperatury itp zobaczyc co sie tak wlasciwie dzieje i wtedy dzialac ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Magda ja niedawno dowiedziałam się, że mam pco... cykle zazwyczaj w normie, może raz w roku zdarza się dłuższy około 40-45 dni, owulacje raz miałam raz nie. z tego co się orientuję w temacie (dopiero zagłębiam się w temat) przy braku owulacji lekarze dają leki na jej stymulacje np clo. może zapytaj się go o to, albo zmien lekarza. skąd jesteś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnula a po samej luteinie można wywołać owulację?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    Czarnula a po samej luteinie można wywołać owulację?


    Nie wiem, luteine mam żeby był okres i żeby nie zrobił mi się znowu przerost błony śluzowej macicy. Przy PCOS muszą być regularne miesiączki inaczej można narobić sobie dużo biedy.

    Ja zamiast CLO biorę izoflawony sojowe, sa bardziej naturalne i bez recepty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2014, 16:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam raczej regularne miesiączki, tylko raz w życiu miałam luteinę. a te izoflawony sojowe w jakiej są postaci? lekarz je przepisuje?
    nie moge doczekać się wizyty u lekarza z wynikami...

  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z woj. łódzkiego i tak sie tym wszystkim załamalam ze wyjdzie na to ze nie bede mogla miec dzieci takze za kilka dni znowu zaczynam monitoring az normalnie starach sie bac a jak znowu nie bedzie owulki...kurcze takie to wszystko pogmatwane ze szok...

    Magda26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od jakiś 12-13 lat zdiagnozowane PCOS i prawie 2-letniego synka :] spokojnie :]

    O izoflawonach poczytajcie tutaj: https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/izoflawony-sojowe-naturalny-chlomid,960.html

    Nie przepisuje ich lekarz, są bez recepty i znajdują się w lekach na menopauze. Nie bierze się ich ciągle tylko 5 dni w cyklu w odpowiednich dawkach. Najelpiej jak poczytacie wątek :]

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki czarnula!
    Magda nie załamuj się, jak usłyszałam pco to poczułam się słabo, ale to nie jest to takie straszne jak pco malują :) zobaczysz będziemy mamuśkami, jak to moja siostra mówi - za rok na wakacje będziesz z wózkiem biegać i śmiać się z tego, co teraz wypisuje :)

    Blondik lubi tę wiadomość

  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny...dobrze jest tak sie wyzalic przynajmniej czlowiek nie jest sam....;)

    Blondik, Miśkaa lubią tę wiadomość

    Magda26
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie są objawy braku owulacji???????????????


    czy nawet jak nie ma skoku temperatury to możne być owulacja? i odwrotnie?

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    jakie są objawy braku owulacji???????????????
    Żadne.
    alternatywa wrote:


    czy nawet jak nie ma skoku temperatury to możne być owulacja? i odwrotnie?
    Może być skok temp. w cyklu bezowulacyjnym, bo w miejscu nie pękniętego pęcherzyka tworzy się ciałko żółte wytwarzające progesteron i temp. rośnie. Oczywiście progesteron jest wtedy na niskim poziomie. W cyklu bezowulacyjnym może też w ogóle temp nie wzrosnąć.

    Eklerka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli owulacja bądź jej brak to także zagadka...

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Deneris Koleżanka
    Postów: 34 35

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 11 lat PCOS,dowiedziałam się o tym jak trafiłam na stół z pękniętą torbielą.Powiedziano mi wtedy,że o kolejnym dziecku mogę pomarzyć(jednego malucha już mieliśmy),no to nie zabezpieczaliśmy się.Niespodzianka czekała po kilku latach jak dowiedzieliśmy się,że drugi raz zostaniemy rodzicami.Po drugim porodzie cykle same w miarę się unormowały- 33 dni.Wszystko jest możliwe.

    Deneris
  • mimik74 Ekspertka
    Postów: 233 137

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy przy usg mozna wykryć PCOS? czy tylko badając hormony?


    a302d9371e7d21520ed0078509ffa262.png


    39f8egz20fly1xw6.png
  • Deneris Koleżanka
    Postów: 34 35

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obraz jajników na usg jest specyficzny,mnie lekarz przeprosił,że nie wykrył mimo regularnych wizyt.

    Deneris
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ