X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne CA125 i He4. Markery nowotworowe.
Odpowiedz

CA125 i He4. Markery nowotworowe.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulatruskiii Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli jest tutaj jaka kobeta której.wyniki tych markerow wyszły źle. Opiszcie swoją historie.

    Paulatruskiii
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już zaczęłam pisać do Ciebie w poprzednim wątku... Nie odpowiedziałaś mi na pytanie: czy robiłaś ca125 i jaki wynik miałaś?
    Ja miałam przez 2 lata podwyższone ca125 przez cystę na jajniku lekarze nie kazali się tym martwić bo była mała. Przed podwyższony wynik podejrzewano też u mnie endomrtriozę, ale koniec końców mam nie potwierdzona. Po listopadowym cyklu w którym brałam clomifen (w sumie nie wiem czemu zapisany mi przez lekarza z uwagi na to że mam cyste i wtedy się nie powinno go brać, wtedy tego nie wiedziałam) cysta zniknęła a wynik ca125 mam w normie. Badałam teraz początkiem czerwca i po.raz kolejny w normie.
    Także dopóki nie skonsultuje aż się z dobrym lekarzem, to uważam nie ma co panikować. Bo te badania wykrywają nie tylko nowotwór jajnika, ale właśnie mogą wskazywać na cystę/torbiel lub endomrtriozę

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ginek kazał mi zrobić ca125 i powiedział, ze wynik może być podwyższony, ale mam się nie przerazić, bo to wcale nic złego nie oznacza. Mam podejrzenie endometriozy i kazał mi zrobić w razie czego na wizytę u lekarza specjalizującego się od endo, bo nie wiadomo czy nie będzie chciał tego badania.

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • Paulatruskiii Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ca 125 w normie ale He4 podwyzszony i torbiel na jajniku...

    Paulatruskiii
  • Paulatruskiii Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy na tk.. ( tomografia komputerowa)

    Paulatruskiii
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że nie ma co panikować. Poczekaj na tą tomografię a skoro ca125 w normie to tym bardziej

  • Paulatruskiii Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale he 4 jest czuły i tez ma jakieś znaczenie. Tyle się naczytalam na tym internecie...

    Paulatruskiii
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się witam. Zrobiłam dzisiaj He4 i CA-125 z polecenia gin.
    Od 3 cykli widoczny był u mnie polip. Wczoraj na usg (4dc) jakby się skurczył. Na takiej podstawie nie można było wypisać skierowania na histero. Gdyby gin go nie widziała wcześniej, co tydzień, to nie mogłaby stwierdzić dalej czy to polip. Na razie histeroskopia odwołana.
    Ale zrobił mi się torbiel... i mimo Dupka, @, Ovitrelle się nie wchłonął... więc zamiast histero będzie laparo :(
    Z racji tego że torbiel jest brzydka, kazano mi zrobić badania. Dzisiaj sprawdziłam i chyba jest ok.

    HE4 43,1 pmol/l (0,0- 60,5)
    CA-125 20,37 U/ml (0,00- 35,0)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ