X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Castagnus i brak miesiączki?
Odpowiedz

Castagnus i brak miesiączki?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, staramy się drugi cykl z całym monitoringiem itd, pierwszy cykl bezowulacyjny. Drugi z owulacją, progesteron 7 dpo 35 ng/ml. Pani Dr zaskoczona tak wysokim poziomem. Przed terminem planowanej miesiączki pojawiło się plamienie, ale takie baaaaardzo delikatne, tylko kilka razy. I to plamienie nie rozwija się ( choć wczoraj rano pojawił się jeden mały skrzep(?), dzisiaj dalej tylko małe plamki. Testy negatywne. Czy wszystkiemu winien Castagnus? To drugi cykl z nim. Miała któraś z was tak i cykl okazał się szczęśliwy? :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze dziewczyny, jeśli ten Castagnus podnosi mi progesteron ( o ile to możliwe) i utrzymuje go na wysokim poziomie, to kiedy przyjdzie normalna miesiączka, skoro to spadek ją wywołuje? :/

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana tu najpewniejsza beta będzie. Miesiaczke powinnaś dostać 14 -16 dni po owu, a taki poziom proga jest dobry do zajścia w ciążę. Razem z betą zrób proga zobaczyć czy spada (jeśli beta-)

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    W którym dniu cyklu zaczełaś brac ten castagnus? castagnus nie podnosi az tak poziomu progesteronu :) inaczej bylby na recepte, ktory to dzien po owulacji?

    Castagnus normalnie od pierwszego dc, na monitoringu byłam 19.02 wtedy Pani Dr powiedziała, że do pt powinno być po owulacji. W pt nie mogłam przyjść na monitoring, stąd polecenie zrobienia progesteronu. Podejrzewam, że owu była 22.02 ( testy, śluz) czyli dzisiaj byłby 12dpo :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Kochana tu najpewniejsza beta będzie. Miesiaczke powinnaś dostać 14 -16 dni po owu, a taki poziom proga jest dobry do zajścia w ciążę. Razem z betą zrób proga zobaczyć czy spada (jeśli beta-)

    Tylko wczoraj rano przy załatwianiu się, pojawił się jeden skrzepik ( nie wiem jak to nazwać :P ) później delikatniutkie plamki brązowawe, i dzisiaj ta sama sytuacja. Ale cały dzień znowu nic. I zastanawiam się, czy Castagnus może podnosić progesteron tak, że miesiączka nie może się pojawić?

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dodam jeszcze, że ja owu zawsze miałam późno, tym razem był to 18/19 dc przy cyklach 30dniowych średnio.

    7u229jcgzsq578gy.png
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen ja bym zrobiła betę za jakieś 2 dni. Biorę castagnusa 2gi cykl i w tamtym zrobiłąm badanie proga i wyszedł mi niski - 6,69 w 7dniu po owu :/ więc on raczego go nie podnosi, natomiast ciąża tak :)

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Marilen ja bym zrobiła betę za jakieś 2 dni. Biorę castagnusa 2gi cykl i w tamtym zrobiłąm badanie proga i wyszedł mi niski - 6,69 w 7dniu po owu :/ więc on raczego go nie podnosi, natomiast ciąża tak :)

    Obyś kochana miała rację! :*
    Pewnie wierzyłabym mocniej w cud, gdyby nie te dwa poranne krwawienio-plamienia.
    Jeny, dziewczyny, jak dobrze, że tu jesteście. Za wariatkę mnie już mają co niektórzy, bo obserwuję cykl :P

    Czytałam wypowiedź jednej Pani Doktor, że czasami może się zdarzać takie krwawienie na początku ciąży, kiedy zarodek nie wypełnia jeszcze całej macicy i fragmenty błony śluzowej moga się złuszczać.
    Nadzieja umiera ostatnia! :D
    Aaa, temp. mam cały czas na poziomie ok. 37 st, ale z tym mierzeniem to ja trochę na bakier, pod paszkę itd więc nie biorę tej obserwacji pod uwagę.

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w drugim i trzecim cyklu brania castangusa miałam przed okresem trzydniowe plamienia a potem dopiero przychodziła miesiączka.

    201811152844.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Jane wrote:
    Ja w drugim i trzecim cyklu brania castangusa miałam przed okresem trzydniowe plamienia a potem dopiero przychodziła miesiączka.

    Moje plamienie zaczęło się 8dpo i trwa do dzisiaj 12dpo. Czekam kiedy się rozwinie ( oby nie :P )

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Obyś kochana miała rację! :*
    Pewnie wierzyłabym mocniej w cud, gdyby nie te dwa poranne krwawienio-plamienia.
    Jeny, dziewczyny, jak dobrze, że tu jesteście. Za wariatkę mnie już mają co niektórzy, bo obserwuję cykl :P

    Czytałam wypowiedź jednej Pani Doktor, że czasami może się zdarzać takie krwawienie na początku ciąży, kiedy zarodek nie wypełnia jeszcze całej macicy i fragmenty błony śluzowej moga się złuszczać.
    Nadzieja umiera ostatnia! :D
    Aaa, temp. mam cały czas na poziomie ok. 37 st, ale z tym mierzeniem to ja trochę na bakier, pod paszkę itd więc nie biorę tej obserwacji pod uwagę.
    Moja koleżanka jak się starała miała w terminie miesiączke normalnie. Jakiś czas puzniej była u kontroli i wyszło że jest dzidzia widoczna. Dopiero w tym dniu wyszedł jej pozytywny sikany, bo z ciekawości zrobiła, a wcześniej jej negatywny wychodziły cały czas.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 6 marca 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen, moja mama np miała "miesiączkę" przez 3 mce a okazało się że od tych 3 mcy jest w ciąży więc wszystko jest możliwe. Oby @ nie przyszła, powodzenia :)!

    Adry lubi tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Moja koleżanka jak się starała miała w terminie miesiączke normalnie. Jakiś czas puzniej była u kontroli i wyszło że jest dzidzia widoczna. Dopiero w tym dniu wyszedł jej pozytywny sikany, bo z ciekawości zrobiła, a wcześniej jej negatywny wychodziły cały czas.


    Jeju, to niewiarygodne, jakie cuda dzieją się w organizmie. Dzięki wielkie! Tak bardzo chciałabym podzielić los Twojej znajomej :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adry wrote:
    Mogło dojść do późnej implementacji i wtedy testy jeszcze nie wykryja. Pomiar pod pachą to mniej wiarygodny jest, lepiej dowcipnie mierzyc ;) kiedy ma przyjść miesiączka według Ciebie? (O ile przyjdzie oczywiście )

    Dostałabym zawału, jakbym miała tam termometr pchać :P
    Właśnie przy mojej owulce w 19dc to pewnie i zagnieżdżenie później niż u statystycznej kobitki.
    Miesiączka wg kalendarzyka powinna przyjść w sobotę, najpóźniej wczoraj (30dc- tyle trwają moje cykle 28-30) :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 6 marca 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Marilen, moja mama np miała "miesiączkę" przez 3 mce a okazało się że od tych 3 mcy jest w ciąży więc wszystko jest możliwe. Oby @ nie przyszła, powodzenia :)!

    Czasami myślę, że zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Ale nawet jeśli...poprawiacie humor na kilka dni przynajmniej :*

    kłot lubi tę wiadomość

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 marca 2018, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen mam tak samo jak Ty. Miesiączkę miałam dostać dwa dni temu, a zamiast tego mam delikatne plamienie, które wcale się nie rozkręca. Test ciążowy oczywiście negatywny.
    Progesteron 7dpo wyniósł 20. Jak na mnie to wysoko, bo wcześniej miałam tylko 10.
    Zastanawiam się czy to nie jest własnie przez castagnus. Poza tym u mnie jest już 15dpo więc test ciążowy powinien wychodzić. Także na pewno w ciąży nie jestem, niestety :(

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 7 marca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Marilen mam tak samo jak Ty. Miesiączkę miałam dostać dwa dni temu, a zamiast tego mam delikatne plamienie, które wcale się nie rozkręca. Test ciążowy oczywiście negatywny.
    Progesteron 7dpo wyniósł 20. Jak na mnie to wysoko, bo wcześniej miałam tylko 10.
    Zastanawiam się czy to nie jest własnie przez castagnus. Poza tym u mnie jest już 15dpo więc test ciążowy powinien wychodzić. Także na pewno w ciąży nie jestem, niestety :(

    Ja miałam dostać wg kalendarzyka 3.03 czyli w sb więc to 5 dzień opóźnienia. Ale dzisiejszy test sikany neg. Zrobiłam betę i progesteron. Betę, żeby się jutro nie kłuć znowu, a progesteron, bo sądzę że to on mi blokuje miesiączkę normalną. Dzisiaj wyniki, dam znać jak wysoko dziad skoczył :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 marca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam wiec na info od Ciebie. Ja odstawiam castagnus i może dzięki temu dostane @. Strasznie sie stresuje tym, bo nigdy nie miałam żadnego plamienia przed okresem.
    Może też zbadam sobie progesteron i betę dla świętego spokoju.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 7 marca 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Czekam wiec na info od Ciebie. Ja odstawiam castagnus i może dzięki temu dostane @. Strasznie sie stresuje tym, bo nigdy nie miałam żadnego plamienia przed okresem.
    Może też zbadam sobie progesteron i betę dla świętego spokoju.

    U mnie tak jak czułam, jak zrobię betę, miesiączka w cudowny sposób się rozkręci. Rozkręca się. Abuuuuu! Wyniki to już tylko formalność... :(

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 7 marca 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez pewni tak się skończy. Może następny cykl będzie nasz!

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ