X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciałko żółte - majowe testy
Odpowiedz

Ciałko żółte - majowe testy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Joanka# Koleżanka
    Postów: 58 28

    Wysłany: 13 maja 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jestem w 28dc, wczoraj byłam u Pani ginekolog która bóle lewego jajnika które trwają już prawie 2tyg powiązała (niestety ) z bolesną owulacją, która miała miejsce w połowie cyklu.
    Ale chciałam zapytać - czy którejś z Was zdarzyło się, że w badaniu ginekologicznym przed okresem lekarz nie stwierdził ciązy. Wszystko w porzadku, ciałko zółte piękne w lewym jajniku.
    A później jednak okazało się że bedzie dzidzia? Czy w 27 dc lekarz by zauwazyl juz jakas zmiane?
    Potrzebuje troche nadziei🙏🏻

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 13 maja 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie nie wszystko widać od razu generalnie przyjmuje się, że:
    Dopiero wykonując usg przy użyciu głowicy dopochwowej, możemy uwidocznić pęcherzyk ciążowy. Jest on widoczny przeważnie już w 4 – 5 tygodniu ciąży (przy stężeniu β-hCG ok. 1000) a czynność serca płodu jest wykrywana 1 – 2 tygodnie później.
    Wcześniej można zauważyć zmiany w szyjce macicy np ale to też przecież każda z nas jest inna :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2021, 11:00

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Joanka# Koleżanka
    Postów: 58 28

    Wysłany: 13 maja 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Spokojnie nie wszystko widać od razu generalnie przyjmuje się, że:
    Dopiero wykonując usg przy użyciu głowicy dopochwowej, możemy uwidocznić pęcherzyk ciążowy. Jest on widoczny przeważnie już w 4 – 5 tygodniu ciąży (przy stężeniu β-hCG ok. 1000) a czynność serca płodu jest wykrywana 1 – 2 tygodnie później.
    Wcześniej można zauważyć zmiany w szyjce macicy np ale to też przecież każda z nas jest inna :)

    Usg dopochwowe miałam robione, poniewaz zglosilm sie z bolem lewego jajnika które trwa od polowy cyklu.
    Ale uslyszalam, ze jajniki piekne, jama macicy pusta, pecherzyka nie widac. Tylko cialko zolte w lewym jajniku po owulacji ktora byla po prostu wyjatkowa bolesna.
    I zastanawiam sie, czy to juz jest cykl bez szans? Bo Pani doktor stwierdzila, ze wszystko pieknie jak na 27dc ale na 100% juz by widziala pecherzyk i zmiany jakiekolwiek. :(
    Trochw smutno

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 13 maja 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli mówi, że powinna widzieć, a nie widzi to nie nastawiałabym się... Ale szansa jakaś zawsze jest, że coś jej umknęło, historia zna takie przypadki :)
    Trzymaj się mocno i nie poddawaj :)

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ