X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża, a słabe nasienie męża
Odpowiedz

Ciąża, a słabe nasienie męża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 5 lipca 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dawno mnie tu nie było, ponieważ mocno skupiłam się na zajściu w ciążę, tak że nic innego nie było ważne. Nasze zmagania trwały prawie 4 lata. Mąż mial słabe wyniki nasienia. Mało ruchliwe plemniki i ogólnie nie zbyt dobre wyniki. Lekarz stwierdził niedozynność, więc już ponad dwa lata bierze tabletki na niedoczynność tarczycy. Robiliśmy badania nasienia tak co pare miesięcy, pół roku. Raz lepsze raz gorsze, ale szału nigdy nie było, poprawy takiej, żeby było naprawdę dobrze. Powiem, że cały czas myślałam o dziecku, skupiałam się na dniach płodnych, byliśmy pod opieką kliniki w Białymstoku, gdzie lakrz zapisał nas na bezpłatne In Vitro i stwierdził u mnie lekką niedoczynność tarczycy. Miałam pobrac trochę tabletki od tarczycy, Euthyrox 25, ale pobalam je może z 2 tyg i odstawilam, bo czułam się po nich bardzo źle. Kręciło mi się w głowie. Przyszedl dzien okresu, nie było, a że ostatnio trochę mi te okresy się opóźniały nic z tego nie robiłam, ale czułam się bardzo źle. Nie dałam nawet rady biegać, ćwiczyć bo strasznie szybko się męczyłam, bralam nawet Polopiryne na wywołanie okresu, zawsze mi pomagała, a tym razem nie. Wiec pomyslalam, ze kupię test ciązowy, zeby wykluczyc ciąże i isc do lekarza po tabletki na wywołanie. I cóż? Zrobiłam test pokazało 2 kreski. W pierwszej chwili pomyslalam ze test jest jakis niedobry, poszlam po nastepne dwa i pokazaly to samo. Myslalam moze ze pokazalo 2 kreski bo z hormonami jest coś nie tak. Ale umówiłam się na wizytę do ginekologa i potwierdził wtedy 5 tydzień ciąży. Dziś jest 8 tydzień.I dalej nie dowierzam, bo w naszym wypadku stał się CUD. Ciągle tylko myślę, żeby nie poronić, żeby wszystko się dobrze skończyło. I chciałabym wszystkim Wam tutaj dodać otuchy, że pomimo złych wyników nie traćcie wiary w to , że naturalnie uda się zajść w ciążę.

    Karolina2787, Idzianna, qosia, szatynkowato, Dakota lubią tę wiadomość

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 lipca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, fajnie że piszesz bo dajesz dużo otuchy i nadziei :)
    Przede wszystkim gratulacje! duzo zdrówka dla Was i spokoju.
    Slyszałam już wiele odnosnie złych wyników obojga, gdzie nawet nie kwalifikowały się do in vitro a ciąża była naturalnie.
    Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i da nam wszystko w swoim czasie.
    Tak jak mówisz, cuda się zdarzają częściej niż nam się wydaje :)

    qosia, Dakota lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za Twoją historię <3

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ