X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża czy owulacja
Odpowiedz

Ciąża czy owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nową, z góry przepraszam jeśli założyłam wątek nie w tym dziale. Zamiast wziąć 1 tabletkę z nowego opak tabletek antykoncepcyjnych omyłkowo wzięłam ostatnią. W następnym dniu jak się zorientowałam to wzięłam dwie. Przez tydzień miałam kilka "przytulanek" z mężem. Ósmego dnia nie wzięłam już tabletki bo postanowiliśmy z mężem że będziemy się starać o dziecko. Dziś, czyli w 10 dzień, dostałam lekkiego plemienia. Dziś również robiłam test owulacyjny i był pozytywny natomiast Beta wyszła negatywna. Zastanawiam się czy to plamienie to krwawienie implantacyjne a test owu wskazał ciążę zamiast owulacji (podobno to potrafią)? A może dziś miałam krwawienie z odstawienia a zarazem owulację? Czy wogóle to możliwe mieć krwawienie z odstawienia A zarazem owulację? Jeśli tak to czy jest szansa przy takim krwawieniu na ciążę w tym przypadku? Od wczoraj czuję napieranie w kroczu, dziś miałam stan podgorączkowy ale chyba za wcześnie żeby to przypisać ciąży? Jeśli ciąża to można jutro powtórzyć Betę czy czekać 2 doby od zagnieżdzenia zarodka

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj do piątku i powtórz bete. Plamienie mogło wystąpić, bo organizm zglupial, bo nie dostał tabletki, więc pomyślał że to czas na okres :) a test owulacyjny wyszedł ci z mega mocna kreska?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 23:30

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, kreska była nawet nieco mocniejsza od kontrolnej. Wieczorem powtórzyłam test, taki sam wynik. Przy okazji przekonałam się że tanie testy z allegro są do niczego, facelle daje niejednoznaczny wynik, dopiero test z "domowe laboratorium" pokazał piękne grube krechy :-)

  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wieczora mam uczucie jakby ciągle napiętej macicy, czym to może być spowodowane i czy mam się tym niepokoić? Może wziąć Nospę? Moja druga ciąża zakończyła się poronienieniem w 8 tygodniu więc trochę jestem przewrażliwiona

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18533

    Wysłany: 14 listopada 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie znam, ale można odstawić tabletki anty w połowie cyklu? Nie lepiej było brać do końca, zaczekać aż minie @ i wtedy się starać?

    Jeżeli to jest Twój 10 dzień cyklu to wątpię żeby to była implantacja, to krwawienie i dolegliwości to raczej skutek odstawienia tabletek

    Ignissa lubi tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz nie mam już krwawienia, czy możliwe żeby krwawienie z odstawienia trwało niecałą dobę?
    No było lepiej poczekać ale myśmy niecierpliwi 😌

  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pomóżcie bo już nie wiem co mam o tym myśleć. Dziś robiłam progesteron -1 z hakiem, czyli raczej nie jestem ani nie doszło do owulacji. Ale dlaczego testy owulacyjne dalej pozytywne 3 dzień z rzędu?

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 14 listopada 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak może Ci progesteron wyjść wysoki skoro testy owu masz dopiero pozytywne, od pozytywnego testu owulacja może być do 48godzin dopiero po owulacji uwalnia się progesteron który najlepiej zbadać siedem dni po owulacji bo wtedy ma największa wartość. Na pewno w ciąży nie jesteś, no bo jak z takim progesteronem. Zacznijcie stracac się od kolejnego cyklu, a nie ze tu tak po prostu odstawiasz anty w połowie cyklu :D organizm nie wie co robić wtedy

    Ignissa lubi tę wiadomość

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, zbadam to 7 dni po owu. Myślisz że jest szansa że w tym cyklu zaciążę? Lekarz zaproponował branie luteina na wywołanie miesiączki, to dobry pomysł?

  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam na innych forach że bywa że testy owu wychodzą pozytywne przez 6 a nawet 10 dni, nawet mimo małego progesteronu, jakiś lekarz stwierdził że są niemiarodajne

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 14 listopada 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hanka cyganka wrote:
    Czytałam na innych forach że bywa że testy owu wychodzą pozytywne przez 6 a nawet 10 dni, nawet mimo małego progesteronu, jakiś lekarz stwierdził że są niemiarodajne
    Przecież testy owu nie badają progesteronu tylko lh

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie że po tych 7 dniach jest niski. Czyli u jednych się testy sprawdzają a u innych wskazują owulację mimo że potem wychodzi że przy tak niskim progesteronie nie mogło dojść do owu?

  • orzeszek Przyjaciółka
    Postów: 90 59

    Wysłany: 14 listopada 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanka cyganka ja bym na twoim miejscu trochę zestopowała. Też brałam kiedyś tabletki anty i takie plamienie jest na porządku dziennym bo też kiedyś przestałam tak brać. Organizm był przyzwyczajony do tabletek anty i miałaś dany tryb cyklu. Przez to że skończyłaś brać tabletki w połowie op. organizm dostał "szoku" i tak się właśnie dzieje. Także spokojnie

    Ignissa lubi tę wiadomość

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 14 listopada 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hanka cyganka wrote:
    W sensie że po tych 7 dniach jest niski. Czyli u jednych się testy sprawdzają a u innych wskazują owulację mimo że potem wychodzi że przy tak niskim progesteronie nie mogło dojść do owu?
    Bo one wyłapują pik lh, od niego zwykle od 24 do 36h dochodzi do owulacji, ale czasem coś w tym procesie przeszkadza i jednak owu nie ma. Poza tym każdy organizm jest inny, nie każdy też jest, że tak powiem kompatybilny z testami danej firmy. Ja np przy domowym laboratorium miałam pozytywy przez pół cyklu a Facelle pokazuje pozytywy dwa dni i to faktycznie wtedy kiedy jest owu.
    Daj sobie spokój z tym cyklem, nie kombinuj, nie rozkminiaj. Zacznijcie starać się normalnie od następnego cyklu.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • hanka cyganka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 14 listopada 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, wyluzuję :-) bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Sporo się dowiedziałam. Robiony teraz owulacyjny wyszedł negatywny

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 811 676

    Wysłany: 14 listopada 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hanka cyganka wrote:
    Ok, wyluzuję :-) bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Sporo się dowiedziałam. Robiony teraz owulacyjny wyszedł negatywny
    Spokojnie :) kumpela po 10latach brania anty zaszła w pierwszym cyklu, powodzenia

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ