X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża na wakacjach
Odpowiedz

Ciąża na wakacjach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mama_Podróżniczka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    piszę, bo mam mętlik w głowie, mam nadzieję, że pomożecie mi podjąć decyzję. W chwili obecnej biorę jeszcze tabletki anty, żeby uspokoić hormony. Od razu po odstawieniu mamy się starać (wcześniej próbowaliśmy ok roku).
    I teraz mam wątpliwość, bo mogę odstawić tabletki po jedym opakowaniu. Wówczas owulacja powinna być, jak będziemy na wakacjach, co ogólnie chyba sprzyja itp., ale te wakacje będą same w sobie bardzo intensywne i wiążą się z dwoma kilkugodzinnymi lotami samolotem. Gdyby wszystko było książkowo, to w czasie powrotu byłabym 7-10 dpo. Zastanawiam się czy na tak wczesnym etapie lot mógłby zaszkodzić? Jest wiele artykułów o lataniu w ciąży, ale nie znalazłam nic na temat potencjalnego wpływu lotu na zarodek w tak wczesnym okresie.
    Mam obawy, bo jakby miało się udać w tym pierwszym cyklu po odstawieniu, a loty miałyby zaszkodzić, to może warto poczekać jeszcze jeden cykl i wziąć tabletki anty miesiąc dłużej? Z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby to cokolwiek miało zmienić, w końcu kobiety robią wiele rzeczy, nie wiedząc jeszcze o ciąży, no i słynne wakacyjne wpadki. Chyba nie można dać się zwariować?

    Co byście zrobiły na moim miejscu?

  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    Loty w ciazy nie sa zabronione, a juz na pewno nie na tak wczesnym etapie. Sama jestem w prawie 21tc i odbylam juz okolo 6 lotow (jak nie wiecej...), w tym cztery loty w przeciagu poltora tygodnia w poczatkowym stadium ciazy (juz wiedzialam o ciazy, dzieki becie, ale jeszcze nie byla widoczna na usg). Pytalam ginekologa czy moge latac, to ze zdzwieniem zapytala "a dlaczego nie?" :)

    Takze planujcie wakacje i bawcie sie jak najlepiej ! :)

    Mama_Podróżniczka, golonat, Nona lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Podróżniczka, nie ma żadnych artykułów, bo prawdopodobnie nie ma badań na ten temat. No bo jak to sprawdzić? Jeżeli będziesz po locie w tym terminie w ciąży to znaczy że nie miało to wpływu, ale jeżeli nie będziesz, to nie wiadomo czy wcale nie doszło do zapłodnienia, czy lot zakłócił zagnieżdżenie, czy też wystąpiła inna z miliona możliwych przeszkód i po prostu dostałaś @ Niestety te pierwsze tygodnie ciąży są jeszcze bardzo tajemnicze dla naukowców. Dlatego nie ma co wariować, szczególnie na tym etapie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 18:28

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Grzechotka2 Autorytet
    Postów: 712 823

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lataj na zdrowie ;)

    Selina, ams lubią tę wiadomość

    l22nio4pm7glhik4.png
    w57v3e3kpq4472hr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ