Nie przegap okazji!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 30 listopada a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji i wypróbuj nasze nowości - jesteśmy przekonani, że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować.

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 30 listopada 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Starając się - ogólne ciąża niski progesteron i luteina
Odpowiedz

ciąża niski progesteron i luteina

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2014, 18:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie,
    Mam pytanie odnośnie luteiny.

Jednak najpierw napiszę po kolei jak wyglądały moje wyniki. Tydzień temu zrobiłam beta hcg z krwi i progesteron. Beta wyniosla 164, progesteron 28,8. Powtórzyłam badanie w czwartek i beta wynosiła 1370 natomiast progesteron spadł do 9,92, co mnie bardzo zmartwiło. Dziś rano powtórzyłam progesteron wyszedł 17,5 przy normie 16,42-48, beta 1878. Dostałam od lekarza luteinę i duphaston. Mam do Was pytanie, czy któraś orientuje się czy przy takim wyniku progesteronu mam szansę utrzymać ciążę? Z tego co powiedziała p. ginekolog jestem w 5tc, pęcherzyk jest widoczny w macicy ma ok 4mm. Bardzo się martwię bo długo starałam się o ciążę.

Będę wdzięczna za informację .

pozdrawiam

Maracuja
  • Ania_84 Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2014, 18:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maracuja dobrzeze odstalas duza dawke prog amietaj ze progesteron skacze w ciagu dnia .. i moze trafilas na spadek..a luteina i dupek pomoga tym zeby prog tak bardzo nie wariowal :)
    trzymam kciuki

Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Maracuja Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2014, 19:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Aniu.

Mam jeszcze jedno pytanie czy orientujecie się czy przy zmianiach w piersiach - mam 2 guzki w obu piersiach ( najprawdopodobniej gruczolakowłókniaki określone w skali jako birads 3) branie hormonów typu luteina jest bezpieczne??

Maracuja
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego