X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ciąża po antykoncepcji
Odpowiedz

ciąża po antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś zaszła w ciążę po antykoncepcji hormonalnej, czy cykle były bezowulacyjne,po jakim czasie wraca płodność....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plonosc wraca natychmiast - to opinia mojej ginekolog.
    Cykle bezowulacyjne sie pewnie moga zdarzyc, antykoncepcja nie ma nic do rzeczy, bo tylko maskuje problemy, ktore juz byly - j.w.
    A ja w ciaze jak nie zaszlam, tak nie zaszlam - z anty rozstalam sie w styczniu!
    Pozdrawiam!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam antykoncepcję.Mam dwójkę super szkrabów. W pierwszej ciąży byłam już 2 miesiące po odstawieniu tabletek,w drugiej po 4 miesiącach. Teraz odstawiłam tabl 7 miesięcy temu,staramy się z mężem już 4 miesiąc i na razie cisza.
    Po tabl można szybko zajść w ciążę,ale to nie jest regułą.Wszystko zależy od naszego organizmu i cyklu,jest to sprawa jak najbardziej indywidualna.
    Pozdrawiam i powodzenia :)

  • izabelka04 Autorytet
    Postów: 1649 1605

    Wysłany: 20 października 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w ciąże po tabletkach zaszłam tak szybko, że nawet nie dostałam krwawienia z odstawienia :)

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

    <3 WOJTUŚ <3 moje słodkie słodkości <3

    7v8rw1d340v3rocf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gin powiedział, ze po poronieniu nie muszę czekać na @ tylko od razu stosować, wzięłam na 1 cykl ale chcę odstawić. Więc nie dostałam jeszcze 1 miesiączki od poronienia, mam nadzieję, ze wszystko wróci do normy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justysia90 wrote:
    mi gin powiedział, ze po poronieniu nie muszę czekać na @ tylko od razu stosować, wzięłam na 1 cykl ale chcę odstawić. Więc nie dostałam jeszcze 1 miesiączki od poronienia, mam nadzieję, ze wszystko wróci do normy.
    W takim razie trzymam mocno kciuki za Ciebie Kochana <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiec odstawilam plastry ,dostalam okres ktory trwal krocej niz zwykle, no i od dzis zaczelam mierzyc temp. No i bylo 37, jakby juz po owulacji,nie rozumiem z tego nic :(

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 27 października 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja ginekolog powiedziała że po odstawieniu tabletek jest najlepszy czas na zajście w ciążę, ponieważ szaleją wtedy hormony i miała rację w pierwszym cyklu starań udało się. Życzę wszystkim powodzenia w staraniach bo są duże szanse na powodzenie.


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale w pierwszym cyklu po krwawieniu z odstawienia czy pierwszej @?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie ja koncze 1cykl po odstawieniu tabsow..:D Czy to dobry moment na zajscie, powiem wam jak pojde do gina na usg :D a mysle ze jutro

  • Olgenek Ekspertka
    Postów: 208 186

    Wysłany: 27 października 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odstawiłam tabsy równiutko rok temu, co prawda staramy sie od trzech cykli dopiero, ale dziwne, ze bez zadnego zabezpieczenia przez rok nie udało nam się 'wpaść'.

    1bf4fbaaea42d99c70b356c72a75b59c.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 27 października 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszej @


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 27 października 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odstawiłam tabletki w maju 2012 i do tej pory nic :(


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może znaczenie ma jak długo bierze się hormony, no i też podobno maskują problemy z zajściem w ciążę. ją po odstawieniu mam wysokie temperatury jak po owu więc pewnie nie mam szans na ciążę.

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 27 października 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA W KWIETNIU 2012 I CALY CZAS BEZ ZABEZPIECZENIA I TEŻ NIC

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 27 października 2013, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    JA W KWIETNIU 2012 I CALY CZAS BEZ ZABEZPIECZENIA I TEŻ NIC
    to mamy podobnie, tylko że ja jak odstawiłam to 2 okresy przyszły w miarę w czas a później musiałam brac Lutenyl na wywołanie, potem 2 cykle ok, i Duphaston przez 2 cykle i znów było ok i mój ostatni cykl miałam znów 46 dniowy, i teraz kontroluje jak będzie wyglądal ten :/

    a i mój mężuś powiedział "gdybym wiedział że będa takie problemy to w życiu byś tych tabletek nie brała"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2013, 15:58


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej!
    Ja brałam Madinette przez 1,5 roku .
    Odstawiłam w tym miesiącu - 5 października .
    Nie mam wysokich temperatur z odstawienia ,
    ciągle w granicach 36.2 - 36.4'C i żadnego plamienia .
    Mam nadzieję że uda się w tym cyklu :)
    Próbujemy !

    Jak "coś" dam znać :P :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    respondeca życzę powodzenia,ją dostalam 22.10 krwawienie z odstawienia,które trwało 2 dni i kolejne 2 to plamienia,27.10 mierzylam temp. i była 37' , wczoraj 36,7 a dzis 36,6. temp. spada, a mnie boli podbrzusze jak na okres myślicie, że to okres tak szybko czy może owulacja?

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 29 października 2013, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam tabletki w lutym i niestety od razu pojawiły się problemy w stylu plamienia na tydzień przed okresem, co zwiastowało niedobory hormonalne. Zaszłam w tym czasie w ciążę (bodajże 3ci cykl od odstawienia) i poroniłam dość szybko przez zbyt niski poziom progesteronu.

    Po straconej ciąży wszystko się "naprawiło". Już pod koniec drugiego cyklu po poronieniu zrobiłam b. dużo badań, które wyszły książkowo i dostałam zielone światło od lekarza - mogłam znów się starać, a w kolejnym cyklu zaszłam w ciążę. Jak na razie jest dobrze, ale po odstawieniu tabletek czułam, że jestem hormonalnie "zdewastowana". Momentalnie pogorszyła mi się cera, ludzie mnie nie poznawali, dopiero teraz udaje mi się z nią dojść do ładu; przetłuszczające się włosy; zmiana wagi. Inna sprawa jest taka, że brałam je nieprzerwanie przez 7 lat...

    Tak nie musi być w każdym przypadku, innym kobietom antykoncepcja może pomóc szybko zajść w ciążę po jej odstawieniu. W moim przypadku narobiła trochę bałaganu.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 29 października 2013, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnam też lepiej to sprawdzić, zrobić sobie "przegląd" po odstawieniu tabletek, przycisnąć lekarza o skierowanie na badania hormonalne. Teraz jestem pod lepszą opieką, ale wszystkie dziewczyny namawiam, żeby się "posprawdzały" po długotrwałym przyjmowaniu tabletek, nawet, jeśli nie mają niepokojących objawów.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ