X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża w pierszym cyklu po laporoskopii ?
Odpowiedz

Ciąża w pierszym cyklu po laporoskopii ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anucha naprawde po laparo mialam sie regenerowac? Mi kazali od razu działać :)

  • magdalenkaaaaa Ekspertka
    Postów: 183 533

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem w pierwszym cyklu po laparotomi(cięcie jak do cesarki).
    Usunięcie ciąży pozamacicznej z lewego jajowodu.
    I jestem w ciąży zdrowej, wewnątrzmacicznej. :)
    Lekarz na pierwszym USG ciążowym mówił że owulacja była z prawego jajnika i najprawdopodobniej dlatego się udało.
    Widziałam ze kilka z Was pisało o regeneracji. Ja dostałam zalecenie że po pierwszej miesiączce już wszystko będzie zregenerowane i jeśli zajdę w ciążę to znaczy że organizm jest po prostu na nią gotowy.

    mgielka1983 lubi tę wiadomość

  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem już półtora roku po laparo i w dalszym ciąg nic ;/

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • anucha Przyjaciółka
    Postów: 114 33

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailatan, ja miałam laparo jakoś krótko przed owu i szwy mi ściągali właśnie gdy miałam owulacje. Trochę byłam obolała bo jednak trochę mi tam poprzestawiali i gin powiedział, że w tym cyklu nie, ale od następnego mamy się przytulać ze co najmniej zdwojoną siłą...

  • violijka Ekspertka
    Postów: 274 61

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam laparoskopie we wrzesniu 2014r. usuniecie zrostow na jajowodach.Nadal nic ale mysle ze to jest spowodowane tym ze mam PCOS I strasznie dlugie cycle mialam I totalny brak owulki.
    Mnie tez lekarze mowili zeby odrazu sie starac ale ja bylam strasznie obolala I troche sie staralismy ale jesli nie ma owu to I tak sie nic nie da.

    58783feaec3e9132ab67a6f0b4667e63.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tylko, że ja miałam owulacje juz w pierwszym cyklu po lapo.. znaczy cykl mi sie zaczal , 5 dnia cyklu mialam lapo i teraz ciagle mam ten sam cykl.. owu byla w 28 dniu cyklu 9 stycznia.. do dzis okresu nie mam, we wtorek sie testuje, chyba ze przyjdzie @ ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh i okres mnie wyprzedił, wiec pierwszy cykl po lapo odpada.. ale najwazniejsze ze ruszylo :) ten okres po lapo jest teraz bardzo obfity i wyjatkowo bolesny..

  • anucha Przyjaciółka
    Postów: 114 33

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailatan, to będziemy razem testować w serduszkowym lutym;) Będzie dobrze:)

  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wybieram w lutym na laparoskopię... sprawdzenie drożności, podejrzenie wodniaka jajowodu :/

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • mgielka1983 Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) ja też jestem po laparoskopii -dokładnie 22.01 miałam usuwaną ciążę pozamaciczną jajowodową lewostronną ,od wczoraj mam już @ ...jakaś boleśniejsza była ale z prawej strony :/ Po 16.02 mam odebrać wynik histopatologiczny i umówić się na wizytę do gina.Też bardzo bym chciała aby dano zielone światełko i można by było zacząć starania :(

    08.11.2001 mama 2 bliźniaczek w niebie [*]
    19.09.2002 synuś Dawidek :)

    CP-22.01-2015
    CP-09.03.2017-9 tydz (*)syn, usunięcie drugiego jajowodu.
  • emilkaaa Ekspertka
    Postów: 224 104

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) Ja miałam laparoskopie w grudniu 14dc. Usuneli mi dwie torbiele i sprawdzali drożność jajowodów. Lekarz nic mi nie mówił kiedy mogę współżyc, ale ja wolałam zaczekać do miesiączki, poza tym bardzo mnie bolało. @ dostałam 28dni po laparoskopii a na wizycie kontrolnej lekarz powiedział żeby już działać. Jednak sie nie udało. Wierzę, że luty będzie tym szczęśliwym miesiącem. Za Was Staraczki też trzymam kciuki :)

  • kat Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 marca 2015, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja zaszłam w ciąże w 2 cyklu po laparoskopii torbieli dermoidalnej jajnika.
    Trzymam kciuki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    Klara a jaki powod laporoskopii byl u Ciebie? Mi powiedzieli ze mam poł roku po aby zajsc w ciaze z kazdym miesiacem bedzie coraz trudniej.. mam PCO..
    dlaczego masz tylko pół roku??

  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 9 marca 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam laparo w grudniu, udroznienie jajowodow. Niczego więcej nie znaleźli. Teraz leci 3cs i zobaczymy... ale jakoś bez większych nadziei. Co do starania się to po laparo jest badanie kontrolne i wtedy lekarz powinien określić czy wszystko jest ok i czy można współżyć bez obaw. Ja nie wytrzymałam i pierwsze serducho było jakieś 4dni po laparo. Ale zalecenie zawsze jest by starać się tak szybko jak tylko się da.

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dlaczego masz tylko pół roku??
    hmm tak powiedzili w szpiatlu.. ze efekt laparoskpii jest do pol roku, potem znowu jest coraz gorzej.. jajniki juz tak pracowac nie beda.. leci moj 3 cykl.. tym razem z clo i pregnylem, udalo sie wyhodowac 2 pecherzyki po jednym na kazdym jajniku, pekly.. czekam na efekty.. za tydzien testuje..

  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 12 marca 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem po ciąży pozamacicznej wykonanej w październiku 9tc rozerwalo mi jajowod i ogólnie o maly wlos i bym się przekrecila (ciecie jak do cesarki) odczekalam miesiąc i zaczelam działać. Teraz jest mój 4 cykl staran. Dzis byłam na krwi, bo rano na teście plytkowym zauwazylam delikatny cień. Wyniki beda o 15. Pozdrawiam i powodzenia życzę:)

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ