X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Cienkie endometrium-czy ktoś obecnie zmaga sie z tym problemem?
Odpowiedz

Cienkie endometrium-czy ktoś obecnie zmaga sie z tym problemem?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Na ovu są dwa wątki ale "przestarzałe". Czy któraś z was obecnie zmaga sie z cienkim endometrium i przez to brakiem ciazy? Jakie pomysly na leczenie mają wasi ginekolodzy? Czy naturalne sposoby (winko,migdaly itd) na was troche dzialaja? Szukam wsparcia :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, moje endometrium zawsze tylko do 8 mm niby to ok, ale nadal nic a wszystko inne mamy dobre. Brałam estrofem mite na endometrium ale na mnie nie działa wręcz gorzej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja mialam cienkie.
    Przeszlam histeroskopie i okazalo sie ze mam polipowata blone slyzowa macicy...na usg nic nie bylo widac...nawet polipow ktore były w szyjce...
    Teraz czekam na @ po lyzeczkowaniu tego i ciejawa jestem czy będzie normalbie przyrastac

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria 8mm to chyba nie tragedia.ciekawe czemu po estrofemie nie roslo.
    Koniczynka skad te polipy i zrosty? :o
    Ja jestem dopiero w trakcie diagnostyki. 6miesiecy staran o drugie dziecko, zrobilam na wlasna reke hormony i poszlam z wynikami do ginekologa. Bylam akurat jakos swiezutko po owulacji i powiedzial,ze jego zdaniem slabo przyrasra mi endo (to by sie moglo zgadzac,mam skąpe 2-3dniowe miesiaczki :/ juz od wielu lat. A to prawdopodobnie "zasluga" antykoncepcji stosowanej przez wiele lat..)
    Obecnie czekam na wizyte u lepszego ginekologa. Mam nadzieje ze cos wymysli i to na mnie podziala..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozostałość po 1ciazy i lyzeczkowaniu...tak naprawde te wszystkie lata na straty poszły...
    Tez mialam skape@ po ciazy

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka Ciebie kojarze chyba z watku o cienkim endo ale tam sporo dziewczyn, ktore podchodza do iui lub invitro i maja wieksze problemy zdrowotne wiec tam nie pisalam. Ja sie tak zaczelam zastanawiac czy to,ze mam synka nie jest zasluga lyzeczkowania po piwrwszej poronionej ciazy.wtedy w 3cyklu(a pierwszym bez zabezpieczenia) od razu zaszlam w ciaze.moze sciana macicy po lyzeczkowaniu sie odbudowywala. Generalnie to pierwszy ginekolog ktory zasugerowal,ze slabo przyrasta endo.wcsesniej jak bylam i ginekologa to po prostu kazal sie starac. U mnie do owu dochodzi. Hormony są ok ale ciunzy nie ma..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierwszym dniu poronienia (5tc) endo miało 4mm. Lekarz, który mnie wtedy badał mówił mi, że to stanowczo za mało na ciążę. Moja stała ginka nie widzi w tym problemu. Zastanawiałam się nad tym, bo wyniki mam wszystkie bardzo dobre (cały pakiet hormonów ja + mąż i badanie nasienia idealne) a od 7 miesięcy przeszłam jedno poronienie i cisza.
    Ja brałam piguły 12 lat i mam miesiączki po 2 dni, cykle 22-23 dni i faza lutealna 7 dni (progesteron w 4dpo niecałe 13ng/ml). Wszystko wygląda ok, poza tymi krótkimi cyklami i fazą lutealną.

    Dlaczego endo się nie nadbudowuje prawidłowo? Jakiś hormon jest za to odpowiedzialny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrogen bodajże jak sie nie myle...

    U mnie 1ciaza byla zaskoczeniem wiec nie wiem jak bylo wczesniej bo do gina nie chodzilam...
    Teraz pozyjemy zobaczymy...
    Martwi mnie brak @ po zabiegu ale ponoc to normalne..

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka @ przyjdzie.tylko pozniej. Ja po zabiegu (co prawda po poronieniu zatrzymanym) mialam bodaj po 35dniach @.
    Paula90 czytalam,ze po wielu latach stosowania anty sciana macicy przestaje reagowac na hormony. Stad wlasnie miesiaczki po 2dni... mam to samo. Mam tylko nadzieje,ze mozna nadbudowac endo lekami.. i ze to w ogole zadziala..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A! Paula90 ja plamienie zaczynam juz w 25-26dc (2dni plamienia i 2dni slabego okresu) moja faza lutealna do plamien to ok9-10dni a proga badalam pierwszy raz w tym cyklu w 7dpo i mialam 14 :/ za tydzien ide ze swoim kalendarzem z temperaturami, badaniami z tego konczacego sie cyklu do innego gina i mam nadzieje,ze mi pomoze..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak po poronieniu zaczyna sie po prostu nowy cykl...
    @ po zabiegu powinna byc normalnie lub w ciagu 4tygodni. Zabieg mialam w 13dc..dzis juz 37dc..temp nisko od tygodnia wiec nie rozumiem...
    Ja tabletek nigdy nie bralam więc nie pomoge..

  • bez nicka Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja też mam niskie endo na lekach i to różnych max do 8mm rozloslo ale nic z tego nie wyszło. Obecnie mam zamiar pójść na komorę hiberbaryczną.

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba 8mm to takie minimum co?

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez mam cienkie endometrium, aktualnie w tym cyklu w 13 dc 5mm 2 dni przed owu. Od początku starań mam takie problemy, w tym roku diagnozowano u mnie IO i hiperprolaktynemię i po wprowadzeniu leków endometrium w przedostatnim cyklu wyniosło 7,5 mm przed owu nie wiem czemu teraz słabiej. Ale ogólnie za niski poziom estrogenów odpowiada wysoka prolaktyna. Przechodziałm też terapię letrozolem to przez I cykl endo 7,5mm przed owu a w III cyklu z tym aromkiem juz 5mm. Jakby organizm się uodparniał. Estrofemu nie próbowałam, narazie lekarze nie chcą mi dać, mam trombofilię (Leidena). Ogolnie probowalam wszystkiego: wino czerwonem duze dawki wit E, dong quai, mięta parzona (na pco ktore mam), wiesiołek, orzechy, ryby. Biore tez caly czas acard. Brałam tylko 3 lata tabbletki anty :/ Owulacje mam co miesiąc, progesteron piekny zawsze 20-25. Brak pomysłów... Tak mysle ze moze Puregon by pomógł.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endo srendo :/ takie problemy :/ z tego co czytam na necie to problem slabego przyrostu endometrium to jest powazny problem bo bardzo wiele kobiet nie reaguje na estrogeny..

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np. Prolaktyne mam ok, tsh ok, prog po owulacji moglby byc lepszy bo tylko 14 ale zobaczymy co powie ginekolog. Ja zaszlam juz w ciaze z prawdopodobnie takim cienkim endometrium bo mialam takie skąpe okresy zanim zaszlam w ciaze. A teraz zaczynam 7cykl staran i nic. Ale o endomwtrium to wspomnial mi dopiero jeden ginekolog i wlasnie teraz zamierzam to sprawdzic.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje endometrium kilka miesięcy temu dokładnie jakos w listopadzie mialo 4,4.. od tamtej pory nie mam pojęcia czy cos się poprawiło czy nie ale bralam cyclo progynove przez 3 miesiace i odstawiłam, a staramy się od 1.5 roku juz i nici. Ide we wtorek na wizytę do gin i moze dowiem sie wkoncu czy cos się poprawiło czy nie bo wprawdzie okres spoznia mi sie juz 8 dzień a test dzisiejszy był negatywny.

  • anetaaaa89 Znajoma
    Postów: 23 4

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A próbowałaś właśnie diety na cienkie endometrium?

    aneta89
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 lipca 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka jest dieta na cienkie endo ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 4 lipca 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta na cienkie endometrium powoduje wzrost nie tylko endo hahaha ;)
    Dieta na cienkie endo to przede wszystkim tluszcze ale z pestek (migdaly, orzechy) ,ryby, awokado itd.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ