Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛
Odpowiedz

Ciepło, herbatka i test ciążowy – kobiecy październik💛

Oceń ten wątek:
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 25 października 2025, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy testować jutro rano czy poczekać te 2 dni. Stresuje się.
    A jak to tylko moje urojenia, albo fałszywy. Wolę wiedzieć wcześniej.
    Oszaleje.. chociaż mam mdłości dziś cały dzień, piersi znowu bolą, razem mniej raz bardziej.

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17189 23912

    Wysłany: 25 października 2025, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2025, 19:20

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 25 października 2025, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Malwi kiedy masz dostac @? Testujesz jutro? Moze jutro dolaczymy do Ananabanana, w koncu trzeba zakonczyc watek z przytupem, malsynalna liczba bobasów, nie?

    Taaak… wszystkie w jednym dniu na porodówkę marsz 💕😂

    Amelia96, Maalwii, Ounai, Witynja, Kaaamika lubią tę wiadomość

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Atomówka Autorytet
    Postów: 495 1083

    Wysłany: 25 października 2025, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    A moze tak jak u Anett drugi raz organizm sie szykuje na owulacje?
    🤔 Śluzu też mam sporo, ale nie wiem czy tak mam zawsze przed okresem i nie zwracałam uwagi czy tylko w tym cyklu

    98 k
    97 m

    07.2022 - ciąża biochemiczna
    08.2023- zdrowa księżniczka <3

    03.03.2026 - II <3
    04.03.2026 - beta 23,9
    06.03.2026 - beta 69,8
    16.03.2026 - pęcherzyk ciążowy 0,87 cm
    24.03.2026 - 0,97cm dzidziusia z serduszkiem <3

    age.png
    preg.png
  • EVK Ekspertka
    Postów: 229 311

    Wysłany: 25 października 2025, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dziewczyny okolice 8cs to był dramat i załamka. Okresy mnie wykańczały, miałam żelazo 8 i ferryte 9, a 4 z moich 5 przyjaciółek zaszły w ciążę w ciągu 9 miesięcy wstecz. Psychicznie bardzo ciężko to przeszłam; przez ostatnie 9 mscy w moich kręgach nie było innego tematu jak ciąża i dziecko …
    Jeżeli teraz tam jesteście to bardzo ciepło Was przytulam 🤗 🫂 któregoś dnia słońce się do Was uśmiechnie i zobaczycie upragnione II kreseczki 🥰 trzymam za Was wszystkie bardzo mocno kciuki 😗

    ananasami- nieśmiałe gratulacje! 🥳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2025, 20:25

    Maalwii, stokroteczka25, Irynka lubią tę wiadomość

    👧30 👦31
    starania od 01/2025
    Od 5-6 miesiączki AH 🙈

    🤒Endometrioza IV st, adenomioza

    💉Badania/ zabiegi:
    AMH: 6.8 ✅
    Histeroskopia (polipy macicy): 2015r, 2017 🚩
    FSH, LH, Prolaktyna ✅
    Progesteron (8dc)= 6.2 🚩, 13.2 oraz 10.5
    Nasienie męża ✅

    💊Leki:
    Pueria Uno
    NAC, kurkumina, olej TRIO GLA, olej z wiesiołka, ashwaganda, koenzym Q10, magnez, selen
    Progesteron (od 2-10dpo)

    ⭐️08.10.2025 ⏸️, betaHCG=234
    ⭐️10.10.2025 betaHCG=633

    preg.png
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 593 850

    Wysłany: 25 października 2025, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Malwi kiedy masz dostac @? Testujesz jutro? Moze jutro dolaczymy do Ananabanana, w koncu trzeba zakonczyc watek z przytupem, malsynalna liczba bobasów, nie?

    Tak testuję, @ ma być 27.10
    Mam nadzieję, to chyba byłby rekord kresek w parze 😅

    Ananabanana, Ounai, Mamacita lubią tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • stokroteczka25 Autorytet
    Postów: 486 424

    Wysłany: 25 października 2025, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalwii wrote:
    Dziś 11dpo więc facelle powinien chyba już coś pokazać.. zatestuję jeszcze jutro a jak będzie negatyw to czekam na @..
    Dzięki kochana mam taką nadzieję że kiedyś się tam spotkamy ❤️

    Przykro mi bardzo 🫂🫂 pamietam, ze mialas testowac w podobnym czasie i wypatrywałam efektów. Ehh, mam nadzieje ze kolejny cykl bedzie dla Ciebie szczęśliwy, a moze jutro bedzie niespodzianka 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2025, 20:29

    👩‍❤️‍👨 34&35
    🍀 poważne starania od 04.2025, wcześniej ponad rok bez zabezpieczenia

    👦 Walka o popraww nasienia
    Koncentacja 6,8 mln/ml ➡️ 28,7 mln/ml ➡️ 34mln/ml
    Liczba plemnikow: 20,5 mln ➡️ 66 mln ➡️ 48mln
    Ruch postepowy: 7,0% ➡️ 15,5% ➡️ 17%
    Morfologia 0% ➡️ 2%

    Fragmentacja 10%, test hba - 68%

    03.2026 IUI ❌️

    Maj 2026 - kwalifikacja IVF
    Czerwiec 2026 - start stymulacji

    Suple 💊
    prenacaps multi, DHA, inozytol, ubichinol, witamina D
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 593 850

    Wysłany: 25 października 2025, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokroteczka25 wrote:
    Przykro mi bardzo 🫂🫂 pamietam, ze mialas testowac w podobnym czasie i wypatrywałam efektów. Ehh, mam nadzieje ze kolejny cykl bedzie dla Ciebie szczęśliwy, a moze jutro bedzie niespodzianka 🥰

    Dzięki stokroteczko 🫶🏼

    A u Ciebie jak tam?

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • Amelia96 Autorytet
    Postów: 387 257

    Wysłany: 25 października 2025, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalwii wrote:
    Tak testuję, @ ma być 27.10
    Mam nadzieję, to chyba byłby rekord kresek w parze 😅
    To jutro testujemy razem, trzymam kciukasy✊✊✊

    Maalwii lubi tę wiadomość

    Starania od 2022
    Hashimoto, Endometrioza II st.

    💊💊💊 💊
    Eutyrox,
    Pregna Start,
    Ovarin,
    NAC,
    Ascofer,
    Olej z wiesiołka
    Zioła Ojca Sroki 3
  • stokroteczka25 Autorytet
    Postów: 486 424

    Wysłany: 25 października 2025, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maalwii wrote:
    Dzięki stokroteczko 🫶🏼

    A u Ciebie jak tam?

    U mnie tez biel 10dpo. Nawet po wyschnięciu nic na tescie nie widać. Biorę jeszcze kilka dni luteine tak jak lekarz zalecal i zaczynam kolejny stymulowany cykl.
    Zostały mi 2 testy w domu to pewnie w poniedziałek sprawdzę, ale pomalu sie godze, ze kolejny raz sie nie udało 😞 Glupia wierzyłam, ze ta stymulacja zadziala i magicznie bede w ciazy.
    Umowilam dzis meza na badanie nasienia i zobaczymy co bedzie dalej...

    👩‍❤️‍👨 34&35
    🍀 poważne starania od 04.2025, wcześniej ponad rok bez zabezpieczenia

    👦 Walka o popraww nasienia
    Koncentacja 6,8 mln/ml ➡️ 28,7 mln/ml ➡️ 34mln/ml
    Liczba plemnikow: 20,5 mln ➡️ 66 mln ➡️ 48mln
    Ruch postepowy: 7,0% ➡️ 15,5% ➡️ 17%
    Morfologia 0% ➡️ 2%

    Fragmentacja 10%, test hba - 68%

    03.2026 IUI ❌️

    Maj 2026 - kwalifikacja IVF
    Czerwiec 2026 - start stymulacji

    Suple 💊
    prenacaps multi, DHA, inozytol, ubichinol, witamina D
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 593 850

    Wysłany: 25 października 2025, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelia96 wrote:
    To jutro testujemy razem, trzymam kciukasy✊✊✊

    Dzięki za Ciebie też mocno trzymam, wierzę że Ci się uda i podziwiam za ten spokój ❤️

    Amelia96 lubi tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 593 850

    Wysłany: 25 października 2025, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokroteczka25 wrote:
    U mnie tez biel 10dpo. Nawet po wyschnięciu nic na tescie nie widać. Biorę jeszcze kilka dni luteine tak jak lekarz zalecal i zaczynam kolejny stymulowany cykl.
    Zostały mi 2 testy w domu to pewnie w poniedziałek sprawdzę, ale pomalu sie godze, ze kolejny raz sie nie udało 😞 Glupia wierzyłam, ze ta stymulacja zadziala i magicznie bede w ciazy.
    Umowilam dzis meza na badanie nasienia i zobaczymy co bedzie dalej...

    Ściskam Cię również kochana 🫂 ale nie wszystko jeszcze stracone te dwa dni będą decydujące
    To tak samo właśnie mam dziś.. pomału się godzę że nic z tego.. trzeba próbować badać się i nie poddawać, siła w nas kobietach ❤️
    Wierzę że zaświeci dla Ciebie słońce ☀️

    stokroteczka25 lubi tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 25 października 2025, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokroteczka25 wrote:
    U mnie tez biel 10dpo. Nawet po wyschnięciu nic na tescie nie widać. Biorę jeszcze kilka dni luteine tak jak lekarz zalecal i zaczynam kolejny stymulowany cykl.
    Zostały mi 2 testy w domu to pewnie w poniedziałek sprawdzę, ale pomalu sie godze, ze kolejny raz sie nie udało 😞 Glupia wierzyłam, ze ta stymulacja zadziala i magicznie bede w ciazy.
    Umowilam dzis meza na badanie nasienia i zobaczymy co bedzie dalej...

    🫂🫂🫂

    Ściskam ❤️

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Anett9300 Autorytet
    Postów: 851 614

    Wysłany: 25 października 2025, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atomówka wrote:
    🤔 Śluzu też mam sporo, ale nie wiem czy tak mam zawsze przed okresem i nie zwracałam uwagi czy tylko w tym cyklu

    No dokładnie tak miałam. Dużo śluzu i myślałam że lada moment będzie okres a się okazało że owulacja. Też mi taka kreska wyszła a na drugi dzień już pik. Sprawdzaj

    🙍‍♀️93’ 🙍‍♂️93’

    10.2021 💔👼
    10.2022 👧
    Starania od 12.2024
    07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
    08.2025 ⏸️
    08.2025 cp 💔
    12.2025 drożność jajowodów

    Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
    Badania hormonalne 👍
    Badanie nasienia 👍
    Pozostałe wyniki 👍

    🌸03.2026 ⏸️
    7.03 (12dpo) beta 31,75
    9.03 (14dpo) beta 95,17
    11.03 (16dpo) beta 239,76
    13.03 (18dpo) beta 569,37

    Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

    preg.png
  • stokroteczka25 Autorytet
    Postów: 486 424

    Wysłany: 25 października 2025, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwii, Ananabanana, dziekuje za wsparcie ❤️

    Maalwii lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 34&35
    🍀 poważne starania od 04.2025, wcześniej ponad rok bez zabezpieczenia

    👦 Walka o popraww nasienia
    Koncentacja 6,8 mln/ml ➡️ 28,7 mln/ml ➡️ 34mln/ml
    Liczba plemnikow: 20,5 mln ➡️ 66 mln ➡️ 48mln
    Ruch postepowy: 7,0% ➡️ 15,5% ➡️ 17%
    Morfologia 0% ➡️ 2%

    Fragmentacja 10%, test hba - 68%

    03.2026 IUI ❌️

    Maj 2026 - kwalifikacja IVF
    Czerwiec 2026 - start stymulacji

    Suple 💊
    prenacaps multi, DHA, inozytol, ubichinol, witamina D
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17189 23912

    Wysłany: 25 października 2025, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2025, 19:20

    Ananabanana, Maalwii lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1821 1633

    Wysłany: 25 października 2025, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelia96 wrote:
    Ja to dopiero powinnam się poddać bo już 4 lata i nic, ani razu 2 kresek. I też czasem łapie doła że wszystkie koleżanki już mają 2,3 dzieci... co to za sprawiedliwość ja się pytam!? I też nie sądziłam że beda problemy bo miesiączka u mnie zawsze jak w zegarku, w rodzinie nigdy nikt nie miał problemów z zachodzeniem 🤷🤷🤷 czasem jestem już bezradna w tym wszystkim. Mój mąż już dawno się poddał i nie chce żebym chodziła i się doszukiwala Bóg wie czego. Zawsze powtarza będzie to będzie nie to nie. Jednak dla kobiety nie jest to takie proste do przełknięcia 🫤my mamy w sobie większego ducha walki ☺️💪
    Polecam wizyte u immunologa

    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
    11.2024 start starania o drugie dzieciątko
  • Ananabanana Autorytet
    Postów: 700 880

    Wysłany: 25 października 2025, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Malwi, to co? Miejmy nadzieję, że jutro się przyczynimy do pobicia rekordu :)
    Ja jeszcze do poniedziałku wieczorem mogę mieć nadzieję a potem krew wszystko wyjaśni ;)

    Ananabanana, marzę, by wylądować razem z Tobą na wątku lipcowym i zabrać tam ze sobą Malwi. Oby moje marzenie się spełniło :)

    A Tymczasem idę z mężem skręcać łóżko ;)

    Ja też nas tam widzę, mam nadzieję, że to się uda.
    I, że zaraz też dołączy do nas też Amelia!!
    Jutro wielkie testowanie😍

    Kto jeszcze jutro testuje?

    Amelia96, Ounai lubią tę wiadomość

    💁‍♀️31 💁‍♂️32 🐈🐈

    × niedoczynność tarczycy
    x insulinooporność
    x hiperprolaktynemia

    Starania od 05.2024
    25.10.2025 ⏸️

    preg.png
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 593 850

    Wysłany: 25 października 2025, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Malwi, to co? Miejmy nadzieję, że jutro się przyczynimy do pobicia rekordu :)
    Ja jeszcze do poniedziałku wieczorem mogę mieć nadzieję a potem krew wszystko wyjaśni ;)

    Ananabanana, marzę, by wylądować razem z Tobą na wątku lipcowym i zabrać tam ze sobą Malwi. Oby moje marzenie się spełniło :)

    A Tymczasem idę z mężem skręcać łóżko ;)

    Na to nieskromnie liczę 😅 że jakiś rekord na końcu miesiąca będzie czy z moim udziałem czy nie będę się z niego bardzo cieszyć

    Normalnie się wzruszyłam.. Ounai bardzo bym chciała aby tak było żeby się spotkać na filoletowej stronie w lipcowym wątku.. 🥹❤️
    Dzięki babeczki za wsparcie że tutaj jesteście bo troszkę mi lżej po moim dzisiejszym rozjechaniu 🫶🏼

    Trzymam kciuki za wszystkie testujące jutro i w poniedziałek Ounai, Ananabanana, Stokroteczka, Amelia wierzę w Was że zaświeci w końcu dla każdej ☀️🍀

    Ananabanana, Amelia96, Ounai, Kaaamika lubią tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
  • Maalwii Autorytet
    Postów: 593 850

    Wysłany: 25 października 2025, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananabanana wrote:
    Ja też nas tam widzę, mam nadzieję, że to się uda.
    I, że zaraz też dołączy do nas też Amelia!!
    Jutro wielkie testowanie😍

    Kto jeszcze jutro testuje?

    Czekam na te jutrzejsze combo kresek 😁

    Ananabanana, Roma95, Mamacita, Amelia96 lubią tę wiadomość

    M 💁🏽‍♀️ 28 | T 💁🏼‍♂️ 31 | K 🐕

    • starania od 06.2025

    ➡️ 💁🏽‍♀️ M
    TSH: 2,02 ✅
    Ferrytyna: 29,39 ⬆️
    Prolaktyna: 19,01 ✅
    Progesteron 7-8dpo: 11,90 ✅

    X cs 🙉
    20.06 - pierwsze w życiu ⏸️ 🥹
    22.06 - beta 17,52
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ