Forum Starając się - ogólne Co ile kiedy trwa
Odpowiedz

Co ile kiedy trwa

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 czerwca 2016, 15:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej :) Szukam w internecie, wszystko co było przeczytałam i nie mogę znaleźć jednej info. Ile czasu trwają poszczególne procesy. Spotkałam się z info że najwcześniej test ciążowy robi się w dniu spodziewanej miesiączki. Owulacje miałam 31 maja. Ten cykl jest inny niż wszystkie. Jestem zmęczona. Podczas owulacji miałam piersi wrażliwe a potem Z kilka dni poprostu się napompowaly aż po dzisiaj. Miałam bóle głowy, zaburzenia koncentracji. Zrobiłam test wczoraj i nic. Zakładając że cykl trwa 29 dni. Zatem ile trwa cały proces zachodzenia w ciążę jeśli dojdzie do zapłodnienia? Czuję że zaszłan a ten tedt poranny negatywny. lekarz chwalił endometrium. W 22 dc progesteron 16 wyszedł i owu potwierdzona badaniami.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 czerwca 2016, 17:23

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja co miesiąc czuję że zaszłam. Skoro owulacje miałaś 31 maja jak piszesz to poczekaj do 14 czerwca z testem. Albo idź na betę.

  click lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 czerwca 2016, 17:45

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzięki za odp :) ale czemu aż 14 dni się czeka? Od czego to zależy :)?
  Czyli ze do zapłodnienia i zagnieżdzenia dojdzie w tym czasie czy stężenie beta hcg dopiero będzie wykrywanie. Na chwilę obecną dodatkowo wyglądam jak straszydlo. Włosy mam przesche jak nigdy i cera jedna rana. Tak mnie wysypalo. Jestem na Lechii glucophage dostinex i letrox i to był pierwszy cykl z stwierdzona owulacje

 • wombi Autorytet
  Postów: 3868 2491

  Wysłany: 12 czerwca 2016, 18:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Mniej więcej ok 6 doby po zapłodnieniu zarodek zaczyna się zgniezdzac. Trzy dni później zaczyna się produkcją beta hcg ale dopiero po ok 14 dniach od zapłodnienia stężenie bety jest na tyle duże ze wychodzi na teście ciążowym

  click lubi tę wiadomość

  Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, helicobacter, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza i borelioza - POKONANE
  Starania 7 lat
  HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
  01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
  05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc <3
  11.2019 IUI :(
  12.2019 IUI :(
  02.2020 IUI :(
  06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
  09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 czerwca 2016, 19:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzięki za info :) a to możliwe że przy zapłodnieniu piersi się powiększają? Przed owulacja miałam czułe sutki i po owulacji 1 2 dni też i wstałam rano i poczułam ciężar piersi i ich takie napompowwanie. To może sygnalizowac coś?

 • Maczek Autorytet
  Postów: 2476 2584

  Wysłany: 12 czerwca 2016, 19:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  click wrote:
  Dzięki za info :) a to możliwe że przy zapłodnieniu piersi się powiększają? Przed owulacja miałam czułe sutki i po owulacji 1 2 dni też i wstałam rano i poczułam ciężar piersi i ich takie napompowwanie. To może sygnalizowac coś?

  Robią się takie od podwyższonego progesteronu - po owulacji po prostu.

  K7KTp2.png
  VMlC.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego