X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co mam zrobic w tej sytuacji? Pomozcie.
Odpowiedz

Co mam zrobic w tej sytuacji? Pomozcie.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam taka zagwostke.
    29.01 lece na urlop do Afryki. Dzisiaj sprawdzilam ze musze jeszcze zaszczepic sie na tyfus i skombinowana szczepionka na polio,tezec, ksztusiec i blonice. Wsrod tych szczepionek sa takie ktorych nie wolno u kobiet w ciazy stosowac.
    Owulke mialam dzisiaj a moze wczoraj. Pech chce ze data wylotu to 13dc i nie wiem czy do tej pory sie wszystko wyjasni.
    Nie wiem teraz czy mam isc sie zaszczepic np. dzisiaj albo jutro czy to moze zaszkodzic ewentualnej ciazy jesli by sie udalo?

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Nata Autorytet
    Postów: 1747 2375

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej skonsultuj się z lekarzem moja droga. Powodzenia!!

    vanessa lubi tę wiadomość

    Nasz Aniołek [*] 8tc 12.08.13r.
    rfnnk6n.png
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do jakiego rejonu lecisz dokładnie? Ja byłam na wakacjach w Egipcie i w Tunezji i lekarz powiedział że do tych krajów nie muszę się szczepić...no i wróciłam cała i zdrowa :P

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrth666 wrote:
    A do jakiego rejonu lecisz dokładnie? Ja byłam na wakacjach w Egipcie i w Tunezji i lekarz powiedział że do tych krajów nie muszę się szczepić...no i wróciłam cała i zdrowa :P

    Namibia i Botswana.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym radziła się zaszczepić na wszystko, na ciążę wpłynąć nie musi, a jakbyś na cokolwiek z tego zachorowała, to myślę, że by było DUŻO gorsze w skutkach, zresztą nie jestem pewna, czy w ogóle pozwololiby ci wylecieć bez szczepionek

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różne szczepionki w czasie ciąży nawet do 3 mcy po podaniu mogą być szkodliwe dla płodu.
    poradziłabym się jednak lekarza..

    vanessa lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ