X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Co PIĆ, gdy się staramy
Odpowiedz

Co PIĆ, gdy się staramy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wedrowna Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 lutego 2016, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Wertuję internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie - co mam pić, aby to wpływało pozytywnie na płodność albo przynajmniej jej nie przeszkadzało.
    Po przejściu przez stos materiału wiem już czego NIE PIĆ (alkohol, kawa, herbata, napoje słodzone, gazowane, soki z hipermarketu, rumianku itd). Na mój gust została nam woda, świeże soki i ewentualnie zioła. Przy tym drugim zdania są podzielone, część ziół jest w porządku, część nie i trzeba uważać - to budzi moje podejrzenia. Czy jest coś jeszcze? Siedzimy w domu czy w pracy, jest zimno, zamiast wody chcecie czegoś ciepłego. CO PIĆ? Czekam na Wasze komentarze:)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 17 lutego 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie nawet woda butelkowa jest szkodliwa bo jest za dużo w niej wapnia która wyplukuje witaminę D. Ale nie wariujmy. Ja ograniczyłam picie herbaty, więcej teraz soków pije. Z alko. To jak najdzie mi ochota np. Winko czerwone czy małe piwko.(może raz czy dwa na cykl lub wcale)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie zdrowy rozsądek przede wszystkim!
    Co do ziół ja chce kupić baby&mama med. Tam jest specjalny pakiet dla planujacych ciążę. Ale to nie znaczy ze nie będę pić zwykłej herbaty czasami czy że sobie drinka odmowie. Tak wiec Wedrowna nie popadaj w paranoję. Zdrowy rozsądek przede wszystkim

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 08:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak chcesz pić jeszcze coś zdrowego to zastanowilabym się na koktajlami (robionymi samemu oczywiście) warzywnymi bądź warzywno owocowymi.

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 17 lutego 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polecam wino* czerwone. Dziala dobrze na endometriu. Wiec w pierwszej fazie cyklu jest nawet wskazane. Oczywiscie z umiarem.
    Do tego wino daje Ci luz i sie tak nie spinasz. W polaczeniu z kolacja i swieczkami robi intymna atmosfere. I na chwile zapominasz ze seks jest z powodow reprodukcyjnych a zamiast tego czerpiesz z niego przyjemnosc.


    * Jesli przymujesz jakiekolwiek leki (a nie suple) to kazdy alko nawet wino jest zakazane.

    nowatorka, Maczek lubią tę wiadomość

  • wedrowna Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 18 lutego 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie nie, nie popadam w paranoję :) zastanawiam się tak czysto hipotetycznie. Tak wiele artykułów jest czego nie pić, zakazują praktycznie wszystko, a żadnego co tak naprawdę pić. Byłam ciekawa jak Wy do tego podchodzicie.
    Dzięki za odpowiedzi

    Btw. Woda z miodem i cytryną jest pyszna :)

  • AnnaK89 Koleżanka
    Postów: 49 5

    Wysłany: 18 lutego 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam pyłek pszczeli, można go rozpuszczać w wodzie i pić. Podobno może przyspieszyć owulację bo wzmaga wytwarzanie LH w organizmie.
    Mój mąż bawi się w pszczoły i ma jego bardzo dużą ilość, a jak się naczytałam o jego właściwościach to zaczęłam stosować w tym cyklu. Może to był przypadek a może nie ale owulka przyszła 2 dni szybciej. więc jak ktoś ma bardzo wczesne to chyba raczej bym nie polecała.

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 18 lutego 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napoje gazowane, szczególnie z barwnikami i konserwantami oraz ogółem wszelkie napoje zawierające cukier lub słodziki nie są zdrowe. Warto więc dla własnego zdrowia je odstawić. Jak się ma jakieś problemy z gospodarką cukrową, to i soki owocowe nie są wskazane. Ale to jest do zrobienia dla siebie, niekoniecznie w związku ze staraniem o dziecko.

    A tak poza tym to olej wszelkie instrukcje, co tu pić/nie pić, jak się starasz. Bo nigdy nie wiesz, czy się postarasz miesiąc, czy dwa lata. I przez cały ten czas będziesz sobie odmawiać herbaty, wina i ulubionego soku? ;)

    Żyj normalnie ;)

    Cytrynka_ lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • wedrowna Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) dzięki. staramy się ponad pół roku, więc wiem że to może trwać, jednak warto przetestować oczyszczanie organizmu z np z kofeiny ograniczając ją do znośnego minimum. bo czemu nie, może moja cera na tym skorzysta.

    btw. jeszcze jest kawa zbożowa :)

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 lutego 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego nie można pić rumianku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mezem dopiero zaczynamy starania od konca marca. Tez mnie caly czas to wszystko nurtuje. Nigdy nie myslalam ze jest az tylw wyrzeczen. Myslalam ze tylko papierosy, alkohol i kawa . Dobrze ze nie pale. Uwielbiam za to czerwone wino ale z umiarem. Dobrze wiedziec o tym endometrium. Nawet nie wiedzialam. A co do kawy to jest juz taki nalog ze rzuce dopiero jak zajde w ciaze.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ