Forum Starając się - ogólne Co zrobiłyście/zmieniłyście w swoim życiu, że się w końcu udało :)
Odpowiedz

Co zrobiłyście/zmieniłyście w swoim życiu, że się w końcu udało :)

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • domi.1987 Debiutantka

Wysłany: 2 lipca, 13:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz trochę z innej strony :)
    Od kilku dni śledzę różne fora i zauważyłam, że po dłuższych staraniach o dziecko niektóre z Was nagle zmieniają "coś" w swoim życiu i często się udaje zajść w ciążę :)

Dla przykładu moja przyjaciółka nie mogła zajść w ciąże przez prawie rok.
    Po użyciu lubrykantu, który polecany jest dla staraczek okazało się, że się udało i to za pierwszym razem.
    Lekarz powiedział jej, że problemem widocznie było zbyt mało śluzu w okresie płodnym.

Jak to było u Was? :)

Ignissa lubi tę wiadomość

• Fleurrr Koleżanka

Wysłany: 4 lipca, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat jak użyłam żelu, też zaszłam...tylko w ciaze biochemiczna...

Podbijam wątek :)

7cs
  • emmka16 Znajoma

Wysłany: 4 lipca, 22:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi.1987 wrote:
    Po użyciu lubrykantu, który polecany jest dla staraczek okazało się, że się udało i to za pierwszym razem.
    Lekarz powiedział jej, że problemem widocznie było zbyt mało śluzu w okresie płodnym.)

Może podpowiesz co to za lubrykant? ;)

...czekamy od kwietnia 2018. Wszystko ok, a marzenie się nie spełnia :(
  • Martoszka Autorytet

Wysłany: 5 lipca, 20:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie conceive plus

tb739vvjjv75ok05.png
    27 lat- 4 lata starań, 2 Aniołki, iui, ivf i naturalny Cud
  • Lilka94 Znajoma

Wysłany: 12 sierpnia, 16:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam inaczej się odżywiać, wyeliminowałam cukier i ograniczyłam węglowodany (dieta typowa dla pcos). Oprócz tego kwas foliowy, rzuciłam palenie i trochę więcej ruchu-spacery, rowerek stacjonarny.
    Udało się zajść w ciąze, niestety poronilam w 8 tygodniu.

• Rysia Koleżanka

Wysłany: 13 sierpnia, 11:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogłam zajść w ciążę kilka lat,nawet nie chce już pamiętać jak długo to trwało bo to był straszny czas. Zaszłam w ciążę co prawda na clomidzie ale kilka tygodni wcześniej przestałam śledzić to forum, za dużo tu historii, za dużo lasek nakręca inne laski .niepotrzebnie. czysta głowa o wiele łatwiej żyje !
    Swoją drogą przez całą ciążę byłam zestresowana bo naczytałam się tutaj takich niestworzonych rzeczy! Uważam że był to mój największy błąd

• Ignissa Autorytet

Wysłany: 13 sierpnia, 11:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Ja zaczęłam inaczej się odżywiać, wyeliminowałam cukier i ograniczyłam węglowodany (dieta typowa dla pcos). Oprócz tego kwas foliowy, rzuciłam palenie i trochę więcej ruchu-spacery, rowerek stacjonarny.
    Udało się zajść w ciąze, niestety poronilam w 8 tygodniu.
    Polubilam przez przypadek :(

27.01.2016 SN - Dobrawa 2830g, 55cm
    08.2018 - ciąża biochemiczna
    03.2019 - ciąża biochemiczna
    3 cykl z Acardem i monitoringiem + 2cs Euthyrox
    Za wysoka insulina po 2h
    Od 29.07 dieta z niskim igl + od 2.08 Inofem
    82819653b9217a40c360183bc6b33168.png
  • mig00ttka Koleżanka

Wysłany: 16 sierpnia, 07:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się jeszcze nie udało zajść w ciążę, ale miałam problemy z owulacją a raczej jej brakiem bez stymulacji.
    W badaniach wyszła mi hiperprolaktynemia czynnościowa, odstawiłam wysoką aktywność fizyczną (siłownia, sztangi, bieganie itp.) oraz saunę.

Stan przed: na 5 kontrolowanych cykli bez stymulacji - 1 owulacja
    Stan po: na 4 kontrolowane cykle - 3 pewne owulacje, jeden cykl taki 50/50 (test owulacyjny pozytywny, objawy były, ale pęcherzyka zdecydowanie dominującego brak - 4 mniejsze)

Starania od maja 2017.
    Hiperprolaktynemia czynnościowa.

Mąż - aglutynacja 7%, IgA 20%, IgG 16%

MTHFR A1298C – heterozygotyczny
    PAI I 4G/5G – homozygotyczny
  • migotka_83 Ekspertka

Wysłany: 16 sierpnia, 18:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja przez ostatnie 5 lat żyłam od owulacji do owulacji, nawet na treningi się bałam chodzić, że gdyby doszło do zapłodnienia to ten duży wysiłek zaszkodzi maleństwu, był taki czas gdzie nawet alko nie piłam po owulacji 🤦‍♀️ jednym słowem chuchalam i dmuchalam .

A udało się gdy zaczęłam normalnie żyć i cieszyć się z tego co mam, ostro trenowałam, 3x w tygodniu po 2 godz, skupilam się na sobie, na moim związku , i pogodzilam się z tym że będziemy tylko we dwójkę.

Dawniej myślałam że to bujda, jak dziewczyny piszą, że trzeba odpuścić. Ale to prawda. Tylko każdy w innym momencie do tego dojrzewa i dochodzi do tego etapu.

Pisze to mając zdiagnozowana nieplodnosc idiopatyczna, gdzie każdy lekarz rozkłada ręce bo nie wiedział co jest grane. W przypadku problemów medycznych luz może wcale nie pomóc , lecz tylko opóźnić moment macierzyństwa.

Powodzenia dziewczyny! 😘

Wiadomość wyedytowana przez autora 16 sierpnia, 18:18

uwo9yx8dl7cfd0j4.png

5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • Inka Ekspertka

Wysłany: 16 sierpnia, 20:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się udało w trakcie urlopu, wróciliśmy z gór wypoczęci, zrelaksowani, zero tematów związanych z pracą 😉

👦 2006r.
    👧 2008r.
    p19u9n73k5vtz1rr.png
    20.08.2019 - 1cm szczęścia i ❤️
  • Anetka32 Autorytet

Wysłany: 16 sierpnia, 21:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie za pierwszym razem zdecydowanie pomogło odpuszczenie. Takie naprawdę naprawdę. Bo przecież wiele razy odpuszczalam i nic - jednak mimo wszystko gdzieś tam w podświadomości człowiek wiedział kiedy owulacja itd . Miesiąc w którym zaszlam w ciążę był zupełnie inny nie wspolzylismy z mężem praktycznie wogole , dlatego też nie robiłam testu A pojechałam odrazu po tabletki na wywołanie okresu , bo jak jedno ❤ i ciąża to nie możliwe mówiłam. Udało się ale na krótko.

Teraz było zupełnie inaczej - cykl planowany z termometrem i testami owulacyjnymi tylko lekarza zmieniłam i inne leki miałam dobrane ;-)

Powodzenia napewno każdej z Nas się uda 😘😘😘

21.08.2017 Aniołek 6t6d[*]
    21.06.19. Beta Hcg 4298
    24.06.19.Beta Hcg 9802
    24.06.19. Jest <3
    Zostań z nami kruszynko;-*

w57vyx8djruss93x.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)