X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Comiesięczna deprecha
Odpowiedz

Comiesięczna deprecha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 11 lipca 2013, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy to normalne, że w drugiej fazie cyklu dopada mnie kolosalne przygnębienie? Czasami mniejsze, czasami większe, ale zawsze jest tak, że po owulacji czuję się jak kupa nieszczęść. Chcę się rozwodzić, rezygnować z dziecka, nic mi się we mnie nie podoba, z niczego się nie cieszę. No po prostu dół :( Czy to wina progesteronu? Niby wiem, że przecież wszystko jest ok. Mam super męża, dobrą (no prawie dobrą) pracę, w sumie udane życie, ale w głowie czuję, że wszystko jest źle. Skąd to się bierze?

    inessa lubi tę wiadomość

    20110812580114.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 11 lipca 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yyyyy, ja tam też czasami łapie takie dołki ale nie zwracałam uwagi czy to w II fazie. Jak już to takie PMS mam czasami. Ty masz tak co miesiąc??? A jak u ciebie z tempką? Jak z ciśnieniem? Badania krwi, moczu? Wszystko ok? Ja jestem słaba z ciśnieniem i miałam kiedyś takie doły, ale to cały cykl. Musiałam brać tabletki.

    To jest poważna sprawa Makak. Srał pies prace i inne inszości, ale myśli rozwodowe to niedobra sytuacja. Gadałaś o tym z mężem? Albo z kimś z rodziny? My ci tu troszkę możemy pomóc jak chcesz ale to tak pisemnie :)

    Makak lubi tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • rybka Autorytet
    Postów: 2331 2494

    Wysłany: 11 lipca 2013, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez tak mam ;-) po owu kilka dni jest dobrze a potem dol,placz nieraz bez powodu nerwy itp.to jest pms niekazda kobietka tak ma ;-) narazie jestem przed owu i jest super ale za jakis tydzien bedzie placz i nerwy ...

    Makak lubi tę wiadomość

  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 11 lipca 2013, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalitria - Wy mi tutaj zawsze pomagacie ;) Wiesz, u mnie jest chyba fizycznie wszystko ok, ciśnienie mam niskie, ale w normie. Z mężem rozmawiam, oczywiście jak mi przechodzi. Wczoraj powiedział mi, że boi się wracać do domu przez te moje dziwne zachowania. Najpierw wszystko jest dobrze, a za chwilę myślę, że to koniec, że nasze małżeństwo nie ma przyszłości, że nie czeka nas nic dobrego. Potem przepraszam, a następnego dnia znowu to samo. Też bym się bała do siebie wracać ;)

    rybka - trochę mnie pocieszyłaś, ale też Ci współczuję. Zaczęłam o tym czytać i ponoć jest to właśnie kwestia progestronu, a właściwie jego spadku w II fazie. Podobno to jest naturalny uspokajacz, a jak spada, to zaczynają się takie właśnie dziwne rzeczy.

    20110812580114.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 11 lipca 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój były mąż też się obawiał wracać do domu. i teraz jest już były. ale to inna historia zupełnie. my nie byliśmy szczęsliwi razem. on sie obawiał wracać a ja wracać wcale nie chciałam. a ty piszesz, że w sumie jesteś szczęśliwa. to jego obawianienie sie powrotow do domu (czytaj: ciebie) jest uzasadnione. bo twoje humorki sa chyba dobrze mi znane :D tez taka bylam. musisz docenic swojego meza. cieszyc sie ze go masz, ze razem tyle w zyciu przeszliscie i ze chcecie byc razem i jeszcze wiele przezyc. ja bym na twoim miejscu pomyslala jak mu dogodzic, i nie mysl tu sprośnie, wiesz potulać go, pocałować, a jak masz deprechę to chociaż daj się sama potulać. pan mąż jest twoim najlepszym przyjacielem i wsparciem, więc pomóż mu się kochać :) ja się uspokoiłam przy moim. zrozumiałam co mam, albo raczej kogo mam przy sobie.

    carolina84, Makak lubią tę wiadomość

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 11 lipca 2013, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i żeby nie było, że to ty masz sama wszystko robić, pan mąż ci się odwdzięczy tym samym a potem jeszcze większym jeśli się kochacie tak jak mi się wydaje :)

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 11 lipca 2013, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, ja sobie zdaję sprawę z tego, że on ma wszelkie powody obawiać się powrotów do domu. Właśnie dlatego tak mnie to dołuje, bo przecież mam dobre życie, a te stany depresyjne są dla mnie czymś czysto fizjologicznym. Tak jakby mój mózg działał na innych obrotach. Przy antykoncepcji hormonalnej czułam się zupełnie inaczej, więc podejrzewam, że to właśnie kwestia hormonów.
    Wiesz, to bardzo pozytywne co piszesz. Czasami nie od razu trafiamy na swoją połówkę pomarańczy, ale ważne żeby w końcu ją odnaleźć :)

    20110812580114.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 11 lipca 2013, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakbyś zajęła się czymś co ci sprawia radość? warto w siebie uwierzyć Makak, bo jesteś na pewno i ładna i zgrabna i utalentowana i kochana. jak człowiek się zajmie czymś co lubi to i dzień wygląda lepiej. albo nawet razem coś zacznijcie robić. żeby nie myśleć negatywnie o swoim związku. bo takie myśli mogą was trwale zranić (jeśli wiesz co mam na myśli).

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 12 lipca 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalitria, na szczęście to przejściowe :) A mój mąż jest cierpliwym człowiekiem :) Ale masz rację, o związek zawsze trzeba dbać.

    20110812580114.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ