Forum Starając się - ogólne Crossfit a starania
Odpowiedz

Crossfit a starania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 09:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny, czy wg Was mogę chodzić na zajęcia crossfit w trakcie starań, zwłaszcza tydzień po owu? Po ostatnich zajęciach umierałam, są bardzo wyczerpujące fizycznie (przynajmniej dla mnie), sporo skakania i ciężarów. Boję się że utrudnię potencjalne zagnieżdżenie ale z drugiej strony chyba nie mogę funkcjonować jak w potencjalnej ciąży. Co sądzicie?

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • livia30 Autorytet
  Postów: 7923 4597

  Wysłany: 30 września 2014, 09:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Myślę, że nie ma co popadać w paranoję. Ile jest dziewczyn, które nie wiedzą ze sa w ciąży a funkcjonują normalnie i dziecko rodzi sie zdrowe? Ja wcześniej sobie odmawiałam wszystkiego - imprezy bo za głośno a i napić się nie można, roweru bo ponoć nie można po owulacji... zycie ucieka a ciąży jak nie było tak nie ma więc koniec z tym. Trzeba żyć normalnie ;-)

  atdci09krcni3vrx.png
  dqpranlijgjzfr8g.png
  l22nvcqg03ccs7pi.png
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 09:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Masz rację - tylko ja nie obawiałabym się imprezy, roweru, biegania. To dla mnie normalne" aktywności ;-) CF się boję ze względu na ciężary i jednak daje to tak wycisk że dwa dni ledwo chodziłam. Chyba sama sobie odpowiedziałam - sporty tak, ale może nie tak ekstremalne (dla mojego organizmu bo pewnie dla części osób CF to normalka)

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • Nieukowa Autorytet
  Postów: 3877 6194

  Wysłany: 30 września 2014, 09:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja uważam że crossfit w ogóle to jakiś patologiczny sport i powinien być zakazany.
  nie wiem czy wiesz, ale przeciążanie mięśni i stawów zawsze jest szkodliwe na dłuższą metę. Zemści się za kilka lat (degeneracja stawów, problemy z kręgosłupem), nawet jeśli zaraz po wysiłku jest przyjemnie bo serotoniny dają kopa.

  Ja chciałam być aktywna w ciąży i byłam - aż do poronienia. Przyczyna poronienia raczej byłą inna niż sport, ale wierz mi, i tak człowiek ma wyrzuty sumienia że może to przez ten wysiłek (chodziłam po górach ostro w 3tc i w 5tc). Przy następnej ciąży nie będę się forsować i tobie też nie radzę bo może się to skończyć różnie.

  0hf8y4n.png
  t2fbolv.png
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 10:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  tylko że ja jeszcze nie jestem w ciąży :-)
  współczuję poronienia, nie obwiniaj się - na niektóre rzeczy nie mamy najmniejszego wpływu. Powodzenia!

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • Nieukowa Autorytet
  Postów: 3877 6194

  Wysłany: 30 września 2014, 10:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  W 3tc tez nie wiedziałam że byłam i dawałam sobie w kość.
  Poza tym tak jak mówię - crossfit to najgorsze co można świadomie zrobić swojemu ciału pod pozorem ćwiczeń.

  0hf8y4n.png
  t2fbolv.png
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 11:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nieukowa a skąd takie info? CF bazuje na naturalnych ruchach ciała, wydaje mi się że owszem jest to intensywne ale bez "udziwnień" mogących coś uszkodzić

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • Nieukowa Autorytet
  Postów: 3877 6194

  Wysłany: 30 września 2014, 12:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  http://www.womenshealth.pl/jak-rozpoznac-przetrenowanie/

  Oczywiście internet nie mówi tego w mocnych słowach, ale mam koleżankę, która po crossficie wylądowała w szpitalu i do końca życia pozostanie inwalidką bo uszkodziła sobie nerki i teraz ma niewydolne. Pracowała oczywiście z trenerem z dyplomami, a jakże! Teraz, jak łatwo się domyślić nie ćwiczy i nigdy już nie będzie. Po całej sprawie oczywiście siłka odcięła się od jej problemu, bo w końcu ona podpisywała papiery że jest świadoma ewentualnych kontuzji i trenuje na własne ryzyko.


  0hf8y4n.png
  t2fbolv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego