Forum Starając się - ogólne Crossfit a starania
Odpowiedz

Crossfit a starania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 09:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziewczyny, czy wg Was mogę chodzić na zajęcia crossfit w trakcie starań, zwłaszcza tydzień po owu? Po ostatnich zajęciach umierałam, są bardzo wyczerpujące fizycznie (przynajmniej dla mnie), sporo skakania i ciężarów. Boję się że utrudnię potencjalne zagnieżdżenie ale z drugiej strony chyba nie mogę funkcjonować jak w potencjalnej ciąży. Co sądzicie?

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • livia30 Autorytet
  Postów: 7923 4597

  Wysłany: 30 września 2014, 09:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Myślę, że nie ma co popadać w paranoję. Ile jest dziewczyn, które nie wiedzą ze sa w ciąży a funkcjonują normalnie i dziecko rodzi sie zdrowe? Ja wcześniej sobie odmawiałam wszystkiego - imprezy bo za głośno a i napić się nie można, roweru bo ponoć nie można po owulacji... zycie ucieka a ciąży jak nie było tak nie ma więc koniec z tym. Trzeba żyć normalnie ;-)

  atdci09krcni3vrx.png
  dqpranlijgjzfr8g.png
  l22nvcqg03ccs7pi.png
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 09:50

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Masz rację - tylko ja nie obawiałabym się imprezy, roweru, biegania. To dla mnie normalne" aktywności ;-) CF się boję ze względu na ciężary i jednak daje to tak wycisk że dwa dni ledwo chodziłam. Chyba sama sobie odpowiedziałam - sporty tak, ale może nie tak ekstremalne (dla mojego organizmu bo pewnie dla części osób CF to normalka)

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • Nieukowa Autorytet
  Postów: 3877 6194

  Wysłany: 30 września 2014, 09:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja uważam że crossfit w ogóle to jakiś patologiczny sport i powinien być zakazany.
  nie wiem czy wiesz, ale przeciążanie mięśni i stawów zawsze jest szkodliwe na dłuższą metę. Zemści się za kilka lat (degeneracja stawów, problemy z kręgosłupem), nawet jeśli zaraz po wysiłku jest przyjemnie bo serotoniny dają kopa.

  Ja chciałam być aktywna w ciąży i byłam - aż do poronienia. Przyczyna poronienia raczej byłą inna niż sport, ale wierz mi, i tak człowiek ma wyrzuty sumienia że może to przez ten wysiłek (chodziłam po górach ostro w 3tc i w 5tc). Przy następnej ciąży nie będę się forsować i tobie też nie radzę bo może się to skończyć różnie.

  0hf8y4n.png
  t2fbolv.png
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 10:14

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  tylko że ja jeszcze nie jestem w ciąży :-)
  współczuję poronienia, nie obwiniaj się - na niektóre rzeczy nie mamy najmniejszego wpływu. Powodzenia!

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • Nieukowa Autorytet
  Postów: 3877 6194

  Wysłany: 30 września 2014, 10:33

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  W 3tc tez nie wiedziałam że byłam i dawałam sobie w kość.
  Poza tym tak jak mówię - crossfit to najgorsze co można świadomie zrobić swojemu ciału pod pozorem ćwiczeń.

  0hf8y4n.png
  t2fbolv.png
 • A1984 Autorytet
  Postów: 987 1765

  Wysłany: 30 września 2014, 11:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nieukowa a skąd takie info? CF bazuje na naturalnych ruchach ciała, wydaje mi się że owszem jest to intensywne ale bez "udziwnień" mogących coś uszkodzić

  f2wl20mmpih2dfg3.png
 • Nieukowa Autorytet
  Postów: 3877 6194

  Wysłany: 30 września 2014, 12:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  http://www.womenshealth.pl/jak-rozpoznac-przetrenowanie/

  Oczywiście internet nie mówi tego w mocnych słowach, ale mam koleżankę, która po crossficie wylądowała w szpitalu i do końca życia pozostanie inwalidką bo uszkodziła sobie nerki i teraz ma niewydolne. Pracowała oczywiście z trenerem z dyplomami, a jakże! Teraz, jak łatwo się domyślić nie ćwiczy i nigdy już nie będzie. Po całej sprawie oczywiście siłka odcięła się od jej problemu, bo w końcu ona podpisywała papiery że jest świadoma ewentualnych kontuzji i trenuje na własne ryzyko.


  0hf8y4n.png
  t2fbolv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego