X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Crossfit a starania
Odpowiedz

Crossfit a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • A1984 Autorytet
    Postów: 987 1765

    Wysłany: 30 września 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wg Was mogę chodzić na zajęcia crossfit w trakcie starań, zwłaszcza tydzień po owu? Po ostatnich zajęciach umierałam, są bardzo wyczerpujące fizycznie (przynajmniej dla mnie), sporo skakania i ciężarów. Boję się że utrudnię potencjalne zagnieżdżenie ale z drugiej strony chyba nie mogę funkcjonować jak w potencjalnej ciąży. Co sądzicie?

    f2wl20mmpih2dfg3.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 30 września 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie ma co popadać w paranoję. Ile jest dziewczyn, które nie wiedzą ze sa w ciąży a funkcjonują normalnie i dziecko rodzi sie zdrowe? Ja wcześniej sobie odmawiałam wszystkiego - imprezy bo za głośno a i napić się nie można, roweru bo ponoć nie można po owulacji... zycie ucieka a ciąży jak nie było tak nie ma więc koniec z tym. Trzeba żyć normalnie ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • A1984 Autorytet
    Postów: 987 1765

    Wysłany: 30 września 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację - tylko ja nie obawiałabym się imprezy, roweru, biegania. To dla mnie normalne" aktywności ;-) CF się boję ze względu na ciężary i jednak daje to tak wycisk że dwa dni ledwo chodziłam. Chyba sama sobie odpowiedziałam - sporty tak, ale może nie tak ekstremalne (dla mojego organizmu bo pewnie dla części osób CF to normalka)

    f2wl20mmpih2dfg3.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 30 września 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam że crossfit w ogóle to jakiś patologiczny sport i powinien być zakazany.
    nie wiem czy wiesz, ale przeciążanie mięśni i stawów zawsze jest szkodliwe na dłuższą metę. Zemści się za kilka lat (degeneracja stawów, problemy z kręgosłupem), nawet jeśli zaraz po wysiłku jest przyjemnie bo serotoniny dają kopa.

    Ja chciałam być aktywna w ciąży i byłam - aż do poronienia. Przyczyna poronienia raczej byłą inna niż sport, ale wierz mi, i tak człowiek ma wyrzuty sumienia że może to przez ten wysiłek (chodziłam po górach ostro w 3tc i w 5tc). Przy następnej ciąży nie będę się forsować i tobie też nie radzę bo może się to skończyć różnie.

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • A1984 Autorytet
    Postów: 987 1765

    Wysłany: 30 września 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko że ja jeszcze nie jestem w ciąży :-)
    współczuję poronienia, nie obwiniaj się - na niektóre rzeczy nie mamy najmniejszego wpływu. Powodzenia!

    f2wl20mmpih2dfg3.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 30 września 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 3tc tez nie wiedziałam że byłam i dawałam sobie w kość.
    Poza tym tak jak mówię - crossfit to najgorsze co można świadomie zrobić swojemu ciału pod pozorem ćwiczeń.

    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
  • A1984 Autorytet
    Postów: 987 1765

    Wysłany: 30 września 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieukowa a skąd takie info? CF bazuje na naturalnych ruchach ciała, wydaje mi się że owszem jest to intensywne ale bez "udziwnień" mogących coś uszkodzić

    f2wl20mmpih2dfg3.png
  • Nieukowa Autorytet
    Postów: 3877 6194

    Wysłany: 30 września 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.womenshealth.pl/jak-rozpoznac-przetrenowanie/

    Oczywiście internet nie mówi tego w mocnych słowach, ale mam koleżankę, która po crossficie wylądowała w szpitalu i do końca życia pozostanie inwalidką bo uszkodziła sobie nerki i teraz ma niewydolne. Pracowała oczywiście z trenerem z dyplomami, a jakże! Teraz, jak łatwo się domyślić nie ćwiczy i nigdy już nie będzie. Po całej sprawie oczywiście siłka odcięła się od jej problemu, bo w końcu ona podpisywała papiery że jest świadoma ewentualnych kontuzji i trenuje na własne ryzyko.


    0hf8y4n.png
    t2fbolv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ