Forum Starając się - ogólne cukrzyca ciążowa,czy może znów wystąpić?
Odpowiedz

cukrzyca ciążowa,czy może znów wystąpić?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nejsi88 Koleżanka
  Postów: 81 5

  Wysłany: 8 czerwca 2017, 08:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie.W drugiej ciąży miałam cukrzycę ciążową-przyjmowałam insulinę.Planujeny kolejno dziecko i mam obawy,że znów może się pojawić.Przeszukalam cały Internet i są twardo na tak,ale również na nie.Problemy z cukrem były prawdopodobnie w przed ciążą(tak twierdził diabetolog).Teraz mam wahania cukru,ale lekarz pierwszego kontaktu każe obserwować.Czy któraś mama miała cukrzycę a w następnej ciąży nie?Pozdrawiam

  5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
 • Marcelina85 Autorytet
  Postów: 695 586

  Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć! Nie jestem i nie byłam jeszcze w ciąży, ale martwi mnie, że mam taki dziwny słodki smak w ustach, od czasu do czasu (od ok. miesiąca). Czy miałaś taki objaw przy cukrzycy?

  Początkowo myślałam, że to ciąża, ale słyszałam od koleżanek, że czuły raczej meteliczny smak, więc ten mój objaw jakoś mi się nie zgadzał, a potem przyszedł okres. A w tym cyklu od czterech dni jest tak codziennie. To takie uczucie jakbym miała cukier w gardle, trochę mdli i odrzuca mnie od słodyczy. Mam nadzieję, że to nie cukrzyca... miałam kiedyś badaną glukozę i była normie, ale chyba zrobię krzywą cukrową.

  rfxgcsqv6mf9th1x.png

  relg9vvjxir01m9o.png

  PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
  7t1d (*)
 • nejsi88 Koleżanka
  Postów: 81 5

  Wysłany: 5 sierpnia 2017, 19:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Hej.Nie miałam takich objawów.U mnie cukrzyca ciążowa wyszła późno.Jedynym objawem pod koniec ciąży było uderzenie gorąca.

  5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego