X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Cykl bezowulacyjny a miesiączka
Odpowiedz

Cykl bezowulacyjny a miesiączka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 4 marca 2013, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie pytanko do dziewczyn, które miały cykl bezowulacyjny, czy dostałyście miesiączkę o czasie, bo słyszałam że przy takim cyklu jest to nieregularne i czasem trzeba ją wywołać tabletkami np. luteina czy duphastonem.

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WITAJ.Kiedyś często wywoływano u mnie okres bo nie występowała owulacja , najczęściej luteina,a był czas że poprostu zapisano tabletki antykoncepcyjne i wiadomo wtedy zawsze okres dostawałam, jednak nie przewidział nikt, że będzie problem z zajściem w ciąże, tylko słyszałam że wszytstko unormuje się po pierwszym dziecku szkoda, że nikt nie pomyślał, iż z tym będzie problem bo już dawno temu zaczęłabym robić badania i się leczyć, a teraz już najmłodsza nie jestem i ... a powracając do tematu w zeszłym roku poroniłam i od tamtej pory pojawia się owulacja, cykle długie ale są i okres sam przychodzi.ale nie liczyłabym że miesiączka przyjdzie o czasie cykl może być bardzo długi a jak już trwa to ok 3 m-cy to wtedy zawsze brałam luteinę po czym dostawałam okres

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak długie masz cykle?

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 4 marca 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przed poronieniem to czasami trwało to 3 miesiace czasami więcej, teraz jest coraz lepiej, był cykl 47 dni, 37 dni a nawet 32 dni także jakby coś się unormowało

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a owulację masz przy tych długich cyklach? Jaki długi był Twój pierwszy cykl po poronieniu?

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz niby miałam owulację testy wychodzily pozytywne a czasami ból jajnika był taki że nie dało się przegapić owulacji (ale niestety do zapłodnienia do dochodzi) na monitoringu cyklu widać było jajeczka także owulacja była. a po krwawieniu poronnym (czyli chyba jak okres - tak to traktowałam) to jakoś ok 40 dni było, a następny cykl 47 dni, no długo napewno nie jest książkowo, w zeszłym cyklu po podaniu zastrzyku doszło do zapłodnienia ale tylko tyle ze w dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test była blada kreseczka a w nocy zaczęłam krwawić, takze gdybym nie obserwowała tak cyklu nie jeździła po lekarzach to tak szybko nie robiłabym testu i nawet nie wiedziałabym że znowu to się stało (a swoją drogą to całe to obserwowanie cyklu stało się obsesją)

    Alnilam lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem pierwszy cykl po poronieniu i się tak zastanawiam czy ta owulacja będzie, ile potrwa cykl. Ja też mam na ten temat obsesję.
    Przykro mi z powodu poronienia bardzo.

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 6 września miałam zabieg łyżeczkowania potem mówili aby odczekać co najmniej jeden pełen cykl inni twierdzą że nawet 6 miesięcy ale tyle nie czekałam, jednak po tym wszystkim pierwszy raz czułam ze owulacja jest testy wyszły pozytywnie coś się zmieniło, jednak nadal nie mogę zajść, a raczej nie mogę utrzymać ciąży. Tobie także bardzo współczuję, rozumiem co czujesz, a teraz ta determinacja jest jeszcze większa.Musimy walczyć aż w końcu będzie dobrze.

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 4 marca 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że mogę zaraz próbować. Tylko ten cykl mam dziwny, owulacji jeszcze nie ma a tu już 22 dc, dołuje mnie już to wszystko, codziennie rano przy mierzeniu temp. tylko modlę się żeby poszła do góry. Masakra.

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • H30 Autorytet
    Postów: 349 123

    Wysłany: 4 marca 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem co czujesz,codzienna nadzieja,codziennie czujesz że to chyba już się udało bo czuję to i tamto,ahhh bez sensu,no ale to kiedyś musi być wynagrodzone ;-)ale pamiętaj połowa sukcesu to pozytywne nastawienie więc bierzemy się w graść i wierzymy że jeszcze w tyn roku się uda , no musi się udać

    f2w3dqk3c83qeku9.png
  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 4 marca 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie trzymam kciuki za nas obie.

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 5 marca 2013, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam już długi cykl ten i wyglada na bezowulacyjny
    u mnie czesto sa dlugie cykle ale od kad obserwuje to pierwszy raz taki płaski wykres mam

    ale @ zawsze przychodzi sama

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 13:13

    a.png
    a.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 6 marca 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatek, po poronieniu mialam raczej bezowulacyjny cykl i trwal 34 dni..tym pierwszym cyklem po az tak sie nie przejmuj..przewaznie trwa dluzej i jest troche inny..oby kolejne byly juz ok:)powodzenia!

  • kwiatek2004 Koleżanka
    Postów: 57 7

    Wysłany: 6 marca 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniaak wrote:
    kwiatek, po poronieniu mialam raczej bezowulacyjny cykl i trwal 34 dni..tym pierwszym cyklem po az tak sie nie przejmuj..przewaznie trwa dluzej i jest troche inny..oby kolejne byly juz ok:)powodzenia!

    Jakie miałaś następne cykle, też takie długie czy się już unormowały?

    oncf7ddlzcuroo8c.png

    f2wl3e5epqqifoai.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 6 marca 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kolejne juz byly normalne 28/29 dni-zajrzyj do forum Poronienie...tam dziewczyny pisaly jak mialy cykle po poronieniu ..jakie badania..itp

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ponawiam temat, jakie macie długie cykle jeśli są bez owulacji ???? Ja mam pierwszy cykl bezowulacyjny i zastanawiam się jak długo potrwa. Zazwyczaj na tydzień przed okresem mam już @ bóle a teraz przed planowaną jestem 4 dni i zupełna ciszaaaaaa i ciekawe kiedy ją dostanę.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatek2004 wrote:
    Mam takie pytanko do dziewczyn, które miały cykl bezowulacyjny, czy dostałyście miesiączkę o czasie, bo słyszałam że przy takim cyklu jest to nieregularne i czasem trzeba ją wywołać tabletkami np. luteina czy duphastonem.

    witam :) ja niestety zawsze muszę wywołać @ luteiną... w przeciwnym razie cykl bardzo mi się wydłuża

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Dziewczyny ponawiam temat, jakie macie długie cykle jeśli są bez owulacji ???? Ja mam pierwszy cykl bezowulacyjny i zastanawiam się jak długo potrwa. Zazwyczaj na tydzień przed okresem mam już @ bóle a teraz przed planowaną jestem 4 dni i zupełna ciszaaaaaa i ciekawe kiedy ją dostanę.

    oj miałam to skopiować a nie pierwszy post ;p jak wyżej - musze wywoływać, inaczej cykl trwa około 45 dni :( właśnie mam cykl bez owulacji i już łykam zapobiegawczo luteinę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam u siebie taką przypadłość, że jak owulacja była to cykl trwa maks 40 dni a okres przychodzi sam razem z całym bonusem czyli bolące cycory, nudności, obfite krwawienia itp.
    Natomiast jak owulacji nie ma to cykl może trwać nawet z 60-70 dni. Nigdy nie brałam nic na wywołanie i najczęściej @ była albo bardzo skąpa albo przychodziła bardziej pod postacią brązowego plamienia trwającego nawet z 10 dni. Taki burdel, o. ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jak masz możliwośc podejść do ginka po luteinę to idź, szkoda czasu czekać... niestety cykl bez owulacji często ciągną się tygodniami, ja mialam w grudniu bezowulacyjny ponad 50 dni z tego co pamiętam i dopiero jak wzięłam luteinę to @ przyszła.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ