X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czemu się nie udało???
Odpowiedz

Czemu się nie udało???

Oceń ten wątek:
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisali tak : <2.00

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli to równa się w innych laboratorium 0.00.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    Napisali tak : <2.00
    Czyli poniżej 2, a nie 2 :)
    W niektórych laboratoriach nie badają poniżej danej wartości, bo to po prostu oznacza brak ciąży i uściślenie tego wyniku nie ma znaczenia dla interpretacji. Więc ten wynik może oznaczać, że masz 0, 0.1, 1 czy cokolwiek poniżej dwa. Czyli nie jesteś w ciąży i nie ma podstaw do stwierdzenia, że byłaś :)

    W normalnym, zdrowym cyklu, szansa na ciążę to ok. 20%! I to jeśli oboje partnerzy są zdrowi i nie ma czynników, które zmniejszają płodność (chociażby PCOS). Nie ma się co stresować po dwóch miesiącach.
    Zrób podstawowe badania i będziesz wiedziała, czy możesz na spokojnie się starać, czy masz owulację itd. :)

    Seli lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u mojej ginekolog. Uspokoiła mnie :) powiedziała, że tylko ok. 70% to cykle owulacyjne. I takie miesiączki to nic nie normalnego. Mam się nie stresować :) powiedziała, że wyniki hormonów mam dobre, i jedyne gdzie widać moje policystyczne jajniki to przy nieregularnych miesiączkach i na badaniu usg. Zlecila mi dwa dodatkowe badanie żeby mieć pełny obraz, i dostałam dhupaston żeby brać od 16 dnia cyklu przez 10 dni :) dodatkowo dostałam ovarin jako suplemet diety :) a badania na progesteron i dhea-s

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i fajnie :) Jedyne, gdzie może być problem to to, że Duphaston blokuje owulację. Jeśli więc nie będziesz miała owulacji do tego 16 dnia cyklu, to po Duphastonie już jej nie będziesz miała.

    Podejrzewam, że przepisała Ci go na wyregulowanie cykli (Duphaston wywołuje miesiączkę, a dodatkowo podtrzymuje ciążę w przypadku, gdy masz problem z progesteronem).
    Z kolei Ovarin pomaga wywołać owulację. Dużo dziewczyn z PCOS bardzo go chwali.

    Tak więc wydaje mi się, że to fajny zestaw na start, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość i potraktować najbliższe cykle jako takie na "wyregulowanie" - bo jeśli nie wiesz, kiedy masz owulację (a przy PCOS to tym bardziej trudne do określenia), może tak być, że przy Duphastonie od 16dc po prostu jej nie będzie.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jak na razie dobrej myśli :) widzę właśnie tez, ze dużo dziewczyn poleca ovarin i sobie zachwala więc fajnie :)

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota
    ciemne brunatne plamienia pojawiaja sie przy cyklach bezowulacyjnych. Jest to normalne w takich przypadkach a przy pcos po prostu takie cykle sie zdarzaja.
    z duphastonem tak jak ktos Ci tu radzil trzeba uwazac bo on podany przed owulacja blokuja ja.
    ja sama mam pcos, mam kiepski progesteron wiec bez luteiny pewnie ciezko bedzie z ciaza, problem jest taki ze niwiadomo bez monitoringu kiedy zaczac ja brac..
    ja od stycznia znow "wracam do gry":) teraz nietety mialam przymusowa przerwe od 3 miesiecy ale widze ze cykle sa coraz ladniejsze, ostatnio mialam stwierdzona owulacje wiec jestem dobrej mysli..
    pozdrawiam i 3mam kciuki

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumchen30 wrote:
    Karota
    ciemne brunatne plamienia pojawiaja sie przy cyklach bezowulacyjnych. Jest to normalne w takich przypadkach a przy pcos po prostu takie cykle sie zdarzaja.
    z duphastonem tak jak ktos Ci tu radzil trzeba uwazac bo on podany przed owulacja blokuja ja.
    ja sama mam pcos, mam kiepski progesteron wiec bez luteiny pewnie ciezko bedzie z ciaza, problem jest taki ze niwiadomo bez monitoringu kiedy zaczac ja brac..
    ja od stycznia znow "wracam do gry":) teraz nietety mialam przymusowa przerwe od 3 miesiecy ale widze ze cykle sa coraz ladniejsze, ostatnio mialam stwierdzona owulacje wiec jestem dobrej mysli..
    pozdrawiam i 3mam kciuki
    No mi lekarz zalecił od 16 dnia cyklu. Z tym że ostatni okres trwał 8 dni więc wątpię że w tym cyklu będzie owulacja. Mam nadzieję, że inormacje się to szybko i w styczniu może coś się uda :)

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odnośnie Dupka znalazłam info w encyklopedii leków, mi lekarz powiedział, żeby nie czytać i nie słuchać bajek, bo to nie prawna, że syntetyczny progesteron hamuje owulację http://medycyna.anauk.net/1-0-755-DUPHASTON.Encyklopedia.Lekow.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2017, 06:48

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    No i fajnie :) Jedyne, gdzie może być problem to to, że Duphaston blokuje owulację. Jeśli więc nie będziesz miała owulacji do tego 16 dnia cyklu, to po Duphastonie już jej nie będziesz miała.

    Podejrzewam, że przepisała Ci go na wyregulowanie cykli (Duphaston wywołuje miesiączkę, a dodatkowo podtrzymuje ciążę w przypadku, gdy masz problem z progesteronem).
    Z kolei Ovarin pomaga wywołać owulację. Dużo dziewczyn z PCOS bardzo go chwali.

    Tak więc wydaje mi się, że to fajny zestaw na start, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość i potraktować najbliższe cykle jako takie na "wyregulowanie" - bo jeśli nie wiesz, kiedy masz owulację (a przy PCOS to tym bardziej trudne do określenia), może tak być, że przy Duphastonie od 16dc po prostu jej nie będzie.

    otóż to, ja mam owulkę +\- 18dc więc u mnie by to nie zadziałało ;)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Dziewczyny, odnośnie Dupka znalazłam info w encyklopedii leków, mi lekarz powiedział, żeby nie czytać i nie słuchać bajek, bo to nie prawna, że syntetyczny progesteron hamuje owulację http://medycyna.anauk.net/1-0-755-DUPHASTON.Encyklopedia.Lekow.html
    Tzn, że hamuje owulacje czy to nie prawda?

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo przeczytałam informacje, o dziewczynie ktoeej tłumaczyła ginekolog, ze luteina jako naturalny progesteron blokuje owulację a z kolei dhupaston nie blokuje nawet przed owulacja i przeczytałam z tej strony którą Natalia podała. Jest tam wyraźnie napisane w specyfice leku że nie blokuje jajeczkowania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2017, 21:28

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest koniec miesiąca, i znowu dostałam plamienia. Jasno brązowego.... Myślałam, że już tego nie będzie :(

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karota045 wrote:
    Tzn, że hamuje owulacje czy to nie prawda?
    Nie hamuje owulacji. Ja przy 3-31 dniowych cyklach zaczęłam brac dupka, za radą lekarza, w 14 dc. Zaszłam w ciążę :)

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Nie hamuje owulacji. Ja przy 3-31 dniowych cyklach zaczęłam brac dupka, za radą lekarza, w 14 dc. Zaszłam w ciążę :)
    No ja jestem już na nim drugi miesiąc. I na ovarinie. I powiem, że cykl mam regularny. Ale niestety parę dni temu dostałam okres. Nawet przy stosunkach takich co dwa dni się nie udało. A teraz mój partner wyjechał do pracy do Norwegii aż do kwietnia... Myślałam, że uda nam się przed jego wyjazdem w styczniu....

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ