X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy histeroskopia jest konieczna???
Odpowiedz

Czy histeroskopia jest konieczna???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 23 marca 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Pytanie kieruje do tych co stoją przed wyborem zabiegu histeroskopii - robić, nie robić ? Ale i do tych dziewczyn które są już po zabiegu i moga się podzielić doświadczeniem , nie tyle przebiegu samego zabiegu , a tego co je „namówiło”.
    Czy , aby zawsze po nie udanym/ch ciążach wina leży po stronie macicy ? Jakieś zrosty/ nieprawidłowości?
    Czy lekarza z klinik Was namawiali ? Czy Wy same chciałyście być pewne ze wszystko jest ok?

    Z mojej strony genetyka ok , rozpoznana azoospermia u męża , 3 transfery w tym crio , dwie ciąże zakończone poronieniem . I za każdym razem inni lekarze , nie z kliniki mówią „wina zarodka „ . Stoję przed wyborem histeroskopii .
    Czy ktoś poradzi, opowie swója historie ?

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 23 marca 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zdecydowałam na histeroskopie wlutym po wizycie u ginekologa-monitorowana byłam 5 cykli pod rząd i nikt nic nie widzial, dopiero przy 5tym monitoringu pani dr zobaczyła ze chyba mam polipa w endometrium
    W lutym zmieniłam lekarza, zalecił żeby się pozbyć polipa bo będzie nam przeszkadzał w zajściu w ciążę.
    W marcu br. miałam zabieg histeroskopii-na usg byl widoczny polipa ale na zabiegu okazało się że przednia sxiana endometrium jest polipowata i ze mam głębokie dno macicy-lekarz usunal polipa i te polipowate też naciął dno macicy. Dlugo się zastanawiałam po co to nacięcie, w internetach nic nie znalazłam a ze stresu po zabiegu zapomniałem się lekarza zapytać.w końcu trafiłam na artykuł o stretchingu endometrium, ponoć takie naciecia lekarze stosują, żeby zarodek miał lepsze możliwości na zagnieżdżenie się.
    Ja nie zaluje ze zrobiłam.histeroskopie, bo mam wrażenie, że spokojniejsza dzięki temu jestem.
    Mam tylko nadzieje, ze ten polip nie wróci do mnie🙄🤔

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 23 marca 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Ja się zdecydowałam na histeroskopie wlutym po wizycie u ginekologa-monitorowana byłam 5 cykli pod rząd i nikt nic nie widzial, dopiero przy 5tym monitoringu pani dr zobaczyła ze chyba mam polipa w endometrium
    W lutym zmieniłam lekarza, zalecił żeby się pozbyć polipa bo będzie nam przeszkadzał w zajściu w ciążę.
    W marcu br. miałam zabieg histeroskopii-na usg byl widoczny polipa ale na zabiegu okazało się że przednia sxiana endometrium jest polipowata i ze mam głębokie dno macicy-lekarz usunal polipa i te polipowate też naciął dno macicy. Dlugo się zastanawiałam po co to nacięcie, w internetach nic nie znalazłam a ze stresu po zabiegu zapomniałem się lekarza zapytać.w końcu trafiłam na artykuł o stretchingu endometrium, ponoć takie naciecia lekarze stosują, żeby zarodek miał lepsze możliwości na zagnieżdżenie się.
    Ja nie zaluje ze zrobiłam.histeroskopie, bo mam wrażenie, że spokojniejsza dzięki temu jestem.
    Mam tylko nadzieje, ze ten polip nie wróci do mnie🙄🤔

    Odpowiedz w samo sedno . Dziękuje .
    Mam rozumieć ,ze nigdy nie byłaś w ciąży i poronień tez nie było ?
    U mnie są straty i teoretycznie wszystko przemawia za tym żebym podeszła do zabiegu ,ale czasem człowiek ma z jednej strony dość tych wizyt , a z drugiej ma nadzieje ze wszystko jest ok .
    Fakt ,ze u Ciebie dopiero za piątym razem zauważyli polip daje mi do myślenia .
    U mnie pierwsza strata w 7w4d , teoretycznie może to świadczyć o czymś złym ze strony macicy ale czytałam tez ze wiele historii , gdzie wyniki po histeroskopii ok , genetyka ok , nasienie ok , a ciąży brak .
    Mimo wszystko pewnie powinnam podejść .
    Trzymam kciuki za Ciebie tez ;)

  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam 3 .
    Pierwsza nie udana , bez znieczulenia. Lekarz nie mógł się przebić przez zrosty i nie chciał sprawiać mi bólu więc skończył zanim dostał się do macicy.
    Dwie kolejne w znieczuleniu , poszłam spać, wstałam , pokrwawiłam , ooszczędzłam się tydzień i pozbyłam się zrostów . 3cia to na usg widział polipa, wyszła dwurożność
    Żadnej nie żałuję. Uważam że pomogły bo zostały usunięte zrosty . Potem zmieniłam doktora, dostałam leki regulujące hormony i sie udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2021, 19:10

    Nisia18 lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 niestety ciąży do tej pory żadnej nie było..
    Pokładam wielkie nadzieje ze ta histeroskopia coś da, oby bo powoli juz wymiękam psychicznie 🙄

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Nisia18 niestety ciąży do tej pory żadnej nie było..
    Pokładam wielkie nadzieje ze ta histeroskopia coś da, oby bo powoli juz wymiękam psychicznie 🙄


    Będzie dobrze:) wierz mi ze z dwojga złego chyba lepiej nie zajść w ciąże klika razy a potem owocnie niż stracić . Właśnie dzisiaj się dowiedziałam , ze aborcja farmakologiczna się udała i obejdzie się bez zabiegu.
    Mi zostały 6 zarodków , 4 najlepszej klasy wiec kurde MUSI być ok. A jak u Ciebie ?

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Miałam 3 .
    Pierwsza nie udana , bez znieczulenia. Lekarz nie mógł się przebić przez zrosty i nie chciał sprawiać mi bólu więc skończył zanim dostał się do macicy.
    Dwie kolejne w znieczuleniu , poszłam spać, wstałam , pokrwawiłam , ooszczędzłam się tydzień i pozbyłam się zrostów . 3cia to na usg widział polipa, wyszła dwurożność
    Żadnej nie żałuję. Uważam że pomogły bo zostały usunięte zrosty . Potem zmieniłam doktora, dostałam leki regulujące hormony i sie udało.

    Oj to przeszłaś dużo . Cieszę się , ze Ci się udało . I właśnie takie osoby jak Ty dają mi energię , żeby się nie poddawać . Ze mój dzień tez nadejdzie 😉

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

  • Pewska Autorytet
    Postów: 1762 1290

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam w biezacym cyklu laparoskopie, wszystko czyste, zero zrostow, lekarz ktory robil mi laparo zaproponowal histero w nastepnym cyklu,mimo ze wszystko ok . Skonsultowalam ze swoim gin. Kazal na razie nie robic, tylko probowac na stymulowanych cyklach po tej laparoskopii. Moja historia ciaz i poronien w stopce :)

    2017 - syn 💙
    2019 - poronienie
    2020 - 2x cb
    2021 - cb

    2021-
    08.07 - II 🍀
    9.07 - Beta 40 mlU 🍀
    12.07 - Beta 310 mlU 🍀
    15.07 - Beta 590 mlU
    19.07 - Beta 1200 mlU
    23.07 - 5t3d pęcherzyk 7mm 🍀
    30.07 - 6t3d 0,5 cm Cudu 😍
    06.08 - 7t3d 1,1 cm Maleństwa ❤
    18.08 -9t1d 2,3 cm Dzieciątka ❤
    09.09 - 12t2d 5,47cm Szczęścia 💗
    02.11 - 20t0d 380g Radości 💗
    16.12 - 26t2d 1000g Miłości 🍓
    14.01 - 30+3 1600g Dzidziusia 👶
    16.02 - 35+1 2500g Córeczki 🍓
    15.03 - córcia 💗

    2023-
    16.06 - 10mm Cudu z ❤

    preg.png[/url]
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 23 marca 2021, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewska wrote:
    Ja mialam w biezacym cyklu laparoskopie, wszystko czyste, zero zrostow, lekarz ktory robil mi laparo zaproponowal histero w nastepnym cyklu,mimo ze wszystko ok . Skonsultowalam ze swoim gin. Kazal na razie nie robic, tylko probowac na stymulowanych cyklach po tej laparoskopii. Moja historia ciaz i poronien w stopce :)

    Gdzieś czytałam , ze laparoskopia chyba podobna trochę do histeroskopii ale mogę się mylić .
    W sumie skoro ładnie czysto to ja tez bym odpuściła kolejny zabieg.
    Nie za bardzo operuje skrótami - co oznacza „cb”?

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 23 marca 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia18
    My narazie jeszcze się staramy naturalnie-zmieniłam.lekarza w lutym bo wcześniejsze spanie dr mi nie odpowiadała. Mialam z nią 3 cykle stymulowanie, poza zwiększeniem szans że było więcej pęcherzyków nic się nie zadziała specjalnego. Kobieta też miała taki olewcze wg mnie podejście do klienta, wiec postanowiłam zmienić bo mnie to trochę męczyło.
    Nowy lekarz zrobił histeroskopie-ten cykl chyba nieudany, bo już czuje że jutro okres przyjdzie, bo brzuch mnie boli-no.chuba że to zbyt duża ilość orzeszków 🤣

    Chyba czekam jeszcze dwa cykle, zależy co lekarz powie na wizycie po świętach k potem decyduje się na inseminacja, a potem to nie wiem jeszcze...

    Nie wiem czy mi sił starczy-wiem że trochę dolujaco pisze, ale czasem mam po prostu dość, a że wczoraj test robiłam i jedna krecha była to trochę zdolowana jestem...

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 574 939

    Wysłany: 23 marca 2021, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Misia18
    My narazie jeszcze się staramy naturalnie-zmieniłam.lekarza w lutym bo wcześniejsze spanie dr mi nie odpowiadała. Mialam z nią 3 cykle stymulowanie, poza zwiększeniem szans że było więcej pęcherzyków nic się nie zadziała specjalnego. Kobieta też miała taki olewcze wg mnie podejście do klienta, wiec postanowiłam zmienić bo mnie to trochę męczyło.
    Nowy lekarz zrobił histeroskopie-ten cykl chyba nieudany, bo już czuje że jutro okres przyjdzie, bo brzuch mnie boli-no.chuba że to zbyt duża ilość orzeszków 🤣

    Chyba czekam jeszcze dwa cykle, zależy co lekarz powie na wizycie po świętach k potem decyduje się na inseminacja, a potem to nie wiem jeszcze...

    Nie wiem czy mi sił starczy-wiem że trochę dolujaco pisze, ale czasem mam po prostu dość, a że wczoraj test robiłam i jedna krecha była to trochę zdolowana jestem...
    Rozumiem . U mnie natura nic nie zdziała , jedynie technika XXI 🤷🏼‍♀️
    To najważniejsze być w dobrych rękach , ja tez zmieniałam lekarza , mega mnie wkurza ze płaci się duże pieniądze a lekarz jest jakoś mało zaangażowany . Ok, nie jestem jedyna , ale mimo wszystko to boli. Powinnam dużo wiedzieć od lekarza a nie szukać i czytać po forach a tak właśnie robiłam . Teraz jest lepiej .
    Z tymi objawami to różnie bywa , przy pierwszej ciąży miałam taki ból jajnika ze się bałam se jest pozamaciczna a było wszystko ok , po drugim transferze ból piersi , lekkie skurcze które myślałam ze zwiastują rozciąganie macicy a tu guzik .
    Pozostaje nam wiara ze się wkoncu uda .

  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 23 marca 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 wrote:
    Gdzieś czytałam , ze laparoskopia chyba podobna trochę do histeroskopii ale mogę się mylić .
    W sumie skoro ładnie czysto to ja tez bym odpuściła kolejny zabieg.
    Nie za bardzo operuje skrótami - co oznacza „cb”?

    Podczas laparoskopii sprawdza sie stan macicy od zewnątrz, od strony jamy brzusznej.
    Podczas histeroskopii sprawdza sie macice od wewnątrz.
    Najlepiej zrobic zabieg 2w1.

    Cb - ciąża biochemiczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2021, 22:40

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, troche odswieze temat :)
    22.03 mialam histeroskopie na nfz. Lekarz z Gamety podejrzewal dwuroznosc i dal skierowanie do szpitala.
    Zabieg wykonano w znieczuleniu ogolnym, po paru godzinach, jak odpoczniemy (byly nas 3 dziewczyny z sali), mial przyjsc lekarz i z nami porozmawiac, ale niestety sie nie pojawil. Zamiast tego przyszla pielegniarka, ktora poinformowala nas, ze wypisy sa gotowe i mozemy dzwonic po kogos, aby nas odebral.
    Na moim wypisie widniala tylko informacja -
    Rozpoznanie: Macica Dwurozna N85.9 niezapalne zaburzenie macicy, nieokreslone.
    Histeroskopia diagnostyczna. Biopsja endometrium.

    W zwiazku z tym, ze nikt ze mna nie rozmawial, to nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. Czekam na wyniki biopsji i dopiero wtedy mam isc do Gamety. No ale do tej pory mam troszke mix w glowie. W zaleceniach mam napisane „wstrzemiezliwosc plciowa przez okres 4tygodni” i zastanawiam sie czy faktycznie trzeba tyle sie „wstrzymywac”. Nie chodzi o to, ze mnie cisnie czy cos, tylko tak mi troche szkoda czasu marnowac, zwlaszcza, ze prawdopodobnie jajowody zostaly z lekka przeczyszczone. No wlasnie mierzi mnie to, ze nie mialam mozliwosci porozmawiac z lekarzem wykonujacym zabieg i nie wytlumaczyl mi co sie dzialo podczas niego. W internetach czytalam, ze po histeroskopii doagnostycznej mozna od razu probowac, wiec nie wiem co sadzic, a nie chce podwazac tez zalecen wydanych ze szpitala.
    Ktoras z Was miala moze podobny przypadek i dostala inne zalecenia niz ja?

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam histeroskopie zabiegowa(usunięty polip, i przednia sciana endometrium polipowata tez usunęli, nacięcie dna macicy) - byłam.abrdzo ciekawa czy możemy się starać jeszcze w tym.cyklu to lekarz powiedział że tak 3-4 dni wstrzemięźliwości zalecił i mogliśmy się starać. Oczywiście jak zwykle efektów ze współżycia nie było, ale mi nic nie było po współżyciu a zaczęliśmy 5 dni po histeroskopii.
    No ale najlepiej się skontaktować z lekarzem w sumie

  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Ja miałam histeroskopie zabiegowa(usunięty polip, i przednia sciana endometrium polipowata tez usunęli, nacięcie dna macicy) - byłam.abrdzo ciekawa czy możemy się starać jeszcze w tym.cyklu to lekarz powiedział że tak 3-4 dni wstrzemięźliwości zalecił i mogliśmy się starać. Oczywiście jak zwykle efektów ze współżycia nie było, ale mi nic nie było po współżyciu a zaczęliśmy 5 dni po histeroskopii.
    No ale najlepiej się skontaktować z lekarzem w sumie

    Dzieki za odpowiedz! No zobaczymy co to u mnie bedzie, bo wczoraj zlamalam zalecenia i bardzo przyjemnie spedzilam wieczor ;) chyba mialam tez owulacje - chyba, bo bylaby o pare dni szybciej niz zazwyczaj, ale po hormonach i zabiegu moze cos sie pozmienialo.

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • Pewska Autorytet
    Postów: 1762 1290

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 wrote:
    Gdzieś czytałam , ze laparoskopia chyba podobna trochę do histeroskopii ale mogę się mylić .
    W sumie skoro ładnie czysto to ja tez bym odpuściła kolejny zabieg.
    Nie za bardzo operuje skrótami - co oznacza „cb”?

    Laparo to podgląd macicy z zewnątrz przez brzuch a histeria to podgląd od wewnątrz przez szyjkę macicy 😃
    Cb to ciąża biochemiczna. Czyli kończy się spóźniona @ i niska beta ok 20. U mnie tak to wyglądało..

    2017 - syn 💙
    2019 - poronienie
    2020 - 2x cb
    2021 - cb

    2021-
    08.07 - II 🍀
    9.07 - Beta 40 mlU 🍀
    12.07 - Beta 310 mlU 🍀
    15.07 - Beta 590 mlU
    19.07 - Beta 1200 mlU
    23.07 - 5t3d pęcherzyk 7mm 🍀
    30.07 - 6t3d 0,5 cm Cudu 😍
    06.08 - 7t3d 1,1 cm Maleństwa ❤
    18.08 -9t1d 2,3 cm Dzieciątka ❤
    09.09 - 12t2d 5,47cm Szczęścia 💗
    02.11 - 20t0d 380g Radości 💗
    16.12 - 26t2d 1000g Miłości 🍓
    14.01 - 30+3 1600g Dzidziusia 👶
    16.02 - 35+1 2500g Córeczki 🍓
    15.03 - córcia 💗

    2023-
    16.06 - 10mm Cudu z ❤

    preg.png[/url]
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 10 kwietnia 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny planuje zrobić hsg w Warszawie czy polecicie jakieś miejsce ?

  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 12 maja 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam skierowanie do szpitala od lekarza prywatnego na zabieg usuniecia polipa..
    Moje pytanko jest takie jak dlugo czekalyscie na zabieg? I czy niewarto skonsultowac "polipa" i innym lekarzem? Chodzi o to ze chodze regularnie i w ciagu miesiaca pojawil sie polip o srednicy ok 1 cm.

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 12 maja 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anettaa wrote:
    Dziewczyny planuje zrobić hsg w Warszawie czy polecicie jakieś miejsce ?

    Ja robiłam w invimed ale prywatnie-okolo 2200 zapłaciłam.ale jak dzwoniłam prywatnie do szpitali do miesiąc, dwa był czas oczekiwania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ