Forum Starając się - ogólne czy isc z tym do ginekologa?
Odpowiedz

czy isc z tym do ginekologa?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • patus1992 Przyjaciółka
  Postów: 105 35

  Wysłany: 4 lutego 2014, 16:52

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  witam , mam pytanie czy nie bedzie ''obciachem'' isc do ginekologa z zapytaniem czemunie moge zajsc? bo staram sie od 3 msc i nici. moze mi cos dolega?

 • Lili Autorytet
  Postów: 495 692

  Wysłany: 4 lutego 2014, 17:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Moze daj sobie jeszcze trochę czasu. Staraj się bez zaglądania na strony o niepłodności, bez celowania w dni płodne itp. Dopiero zaczynasz, młoda jesteś więc raczej nie ma się czym martwić. Jesli przez nastepne 3/4 miesiące nic się nie wydarzy, to idź do gina i powiedz, że się od roku starasz. Obciachem nie będzie, ale moze nie potraktować cie poważnie jak pójdziesz teraz. Podsumowując: starania bez stresu i wszelkich badań, pomiarów są skuteczniejsze, ale czekanie z diagnozą do roku czasu też nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. Podstawowe badania warto zrobić wcześniej. Powodzenia :)

 • patus1992 Przyjaciółka
  Postów: 105 35

  Wysłany: 4 lutego 2014, 17:12

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  wiec po prostu powiem , ze staramy sie dzidziusia i chce wykonac badania czy nie ma przeciwwskazan tak ?:)

  Tynka1990 lubi tę wiadomość

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 lutego 2014, 17:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja poszłam do ginekologa i powiedziałam, że chcemy zacząć starać się o maluszka i co uważa o tym, czy zaleca jakieś badania :) zalecił i w sumie dobrze bo okazało się, że mam rzadko owulacje i dzięki szybkiej interwencji nie straciłam cennego czasu :)

  Tynka1990 lubi tę wiadomość

 • Tynka1990 Autorytet
  Postów: 1021 757

  Wysłany: 4 lutego 2014, 18:02

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja też uważam, że warto się przejść. To nie zaszkodzi :-)

  relgx1hp8inl3sxx.png
  relgx1hpaj5zn1ig.png
  04.2020 aniołek 8tc
  34bw3e3kh0q3cy50.png
 • Lili Autorytet
  Postów: 495 692

  Wysłany: 4 lutego 2014, 20:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dokładnie tak Patus :) To co pisze Miśkaa, to też dobry pomysł. Ja też przed starankami poszłam do gina, powiedziałam, ze przygotowuję się do ciąży i co powinnam zbadać. Z tym, że to są zupełnie inne badania niż takie diagnozujące niepłodność, wiec lepiej od razu otwarcie powiedzieć czego oczekujesz.

  Miśkaa lubi tę wiadomość

 • sylwiunia Autorytet
  Postów: 893 315

  Wysłany: 5 lutego 2014, 09:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  lepiej iść wcześniej ja długo zwlekałam bo myślałam z cyklu na cykl że się uda, i zanim poszłam z tym problemem do lekarza minął ponad rok starań potem długa diagnostyka zabieg laparoskopii monitoring cyklu i suplementacja luteiny, i tak do dnia dzisiejszego jeszcze się ni udało

  "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

  6es3onyx9001zu66.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego