X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy lekarz rozpoznałby LUF? Pęcherzyk 25mm
Odpowiedz

Czy lekarz rozpoznałby LUF? Pęcherzyk 25mm

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • _Kamyczek_ Ekspertka
    Postów: 137 360

    Wysłany: 16 października 2023, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    W poprzednim cyklu miałam monitoring, żeby wiedzieć kiedy zbadać progesteron (mam nieregularne miesiączki). Ostatnie USG przed owulacją miałam w 26 dniu cyklu, pęcherzyk miał 25mm x 15mm. Tego dnia wieczorem test owulacyjny wyszedł pozytywny. W 30 dniu cyklu byłam ponownie na USG (niestety nie było możliwości wcześniej) i lekarz powiedział, że nie ma już pęcherzyka i jest ciałko żółte. Progesteron badany ok 7-8 po przypuszczalnej owulacji wynosił 23,8. Mierzyłam temperaturę i był ładny skok w II fazie i temp się utrzymywała aż do miesiączki. Ostatecznie cykl trwał 39 dni.
    Czy w takim razie można na 100% stwierdzić, że była owulacja, czy jest możliwe, że np. jednak pęcherzyk nie pękł i po prostu się zluteinizował? Po 3-4 dniach od owulacji na USG lekarz jest w stanie stwierdzić, czy doszło do pęknięcia, czy do wchłonięcia się pęcherzyka?
    Czytałam, że jest coś takiego jak LUF i że na monitoringu można to zobaczyć, ale czy przez 4 dniową przerwę byłoby możliwe jeszcze stwierdzenie lub wykluczenie tego LUF?

    Być może moje pytanie jest głupie, ale jestem trochę w tym zagubiona :)

    Pozdrawiam was ciepło

    👩‍💼27
    👱‍♂️29

    09.2022 odstawienie antykoncepcji
    02.2023 Walka o przywrócenie regularnych cykli
    08.2023 starania

    15.11.2023 beta 18,6 <3
    17.11.2023 beta 74,3
    20.11.2023 beta 402

    30.11 pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    5.12 serduszko ❤️ USG 6+3
    15.01 I prenatalne - wszystko ok!

    Data porodu
    USG 26.07.2024
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 16 października 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Kamyczek_ wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    W poprzednim cyklu miałam monitoring, żeby wiedzieć kiedy zbadać progesteron (mam nieregularne miesiączki). Ostatnie USG przed owulacją miałam w 26 dniu cyklu, pęcherzyk miał 25mm x 15mm. Tego dnia wieczorem test owulacyjny wyszedł pozytywny. W 30 dniu cyklu byłam ponownie na USG (niestety nie było możliwości wcześniej) i lekarz powiedział, że nie ma już pęcherzyka i jest ciałko żółte. Progesteron badany ok 7-8 po przypuszczalnej owulacji wynosił 23,8. Mierzyłam temperaturę i był ładny skok w II fazie i temp się utrzymywała aż do miesiączki. Ostatecznie cykl trwał 39 dni.
    Czy w takim razie można na 100% stwierdzić, że była owulacja, czy jest możliwe, że np. jednak pęcherzyk nie pękł i po prostu się zluteinizował? Po 3-4 dniach od owulacji na USG lekarz jest w stanie stwierdzić, czy doszło do pęknięcia, czy do wchłonięcia się pęcherzyka?
    Czytałam, że jest coś takiego jak LUF i że na monitoringu można to zobaczyć, ale czy przez 4 dniową przerwę byłoby możliwe jeszcze stwierdzenie lub wykluczenie tego LUF?

    Być może moje pytanie jest głupie, ale jestem trochę w tym zagubiona :)

    Pozdrawiam was ciepło

    Hej,
    Dobry lekarz odróżni ciałko żółte od zluteinizowanego pecherzyka :) lekarz szybciej jest w stanie rozpoznać czy była owulacja właśnie od 3 dni po owulacji niż np 1-2 dni po owulacji kiedy ciałka żółtego jeszcze nie widać a płyn w zatoce też nie zawsze musi być po owu. Myśle, że owulacja u ciebie wystąpiła i nie ma sie czym martwić ;) dla pewności możesz iść jeszcze na monitoring w kolejnym cyklu. Być może lekarz da coś na wydłużenie fazy lutealnej bo wynika że trwa ok 11-12dni? To nie jest źle ale fajnie jakby była dłuższa troche

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • _Kamyczek_ Ekspertka
    Postów: 137 360

    Wysłany: 16 października 2023, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaJa dziekuję Ci za odpowiedź! Mam nadzieję, że jest faktycznie tak, jak piszesz :)

    Tak, faza lutealna ma ok 11 dni - w poprzednim cyklu była podobna. Wcześniej nie wiem, bo nie monitorowałam aż tak swojego cyklu i były to cykle bardzo długie, czasami po ok 60 dni, czasami po 45. Teraz zaczęłam 3 cykl świadomych starań o dzidziusia :)

    Aktualnie biorę bromocorn na hiperprolaktynemię czynnościową, a oprócz tego jeszcze fertistim, cynk, magnez, omega-3. W tym miesiącu zaczęłam też Nac i olej z wiesołka, bo śluz słaby :) Mam podejrzenie pcos i IO.
    Zapytam przy najbliższej okazji lekarza, jak on to widzi z tą fazą lutealną, może faktycznie by przydało się ją wydłużyć. Co się zażywa w takim wypadku?

    👩‍💼27
    👱‍♂️29

    09.2022 odstawienie antykoncepcji
    02.2023 Walka o przywrócenie regularnych cykli
    08.2023 starania

    15.11.2023 beta 18,6 <3
    17.11.2023 beta 74,3
    20.11.2023 beta 402

    30.11 pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    5.12 serduszko ❤️ USG 6+3
    15.01 I prenatalne - wszystko ok!

    Data porodu
    USG 26.07.2024
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ