X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy możliwa jest ciąża?
Odpowiedz

Czy możliwa jest ciąża?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg26 wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze, czy ewentualnie jeżeli byłabym jednak w ciąży to od tego 25 marca zamiast picia normalnego piwa zastąpiłam je bezalkoholowym oczywiście nie codziennie tylko przy piątku na przykład wieczorkiem i popalam e papierosa, czy to mogłoby zaszkodzić w jakiś sposób maleństwu bo teraz się trochę obawiam.

    Nie przejmuj sie, wiele kobiet długo nie wie o ciąży i przez ten czas pali i pije alkohol a dzieci rodzą sie zdrowe. Skoro teraz jest podejrzenie ciąży to odstaw wszystkie używki ale nie zamartwiaj sie tym że wcześniej piłaś lub paliłaś bo stres jeszcze gorzej wpływa na dziecko. Piwo bezalkoholowe raczej nie zaszkodzi, ważne żeby nie pić alkoholu. Co do papierosów elwktronicznych to je bym odstawiła bo właściwie nie wiadomo jaki bedą miały wpływ.

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg26 wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze, czy ewentualnie jeżeli byłabym jednak w ciąży to od tego 25 marca zamiast picia normalnego piwa zastąpiłam je bezalkoholowym oczywiście nie codziennie tylko przy piątku na przykład wieczorkiem i popalam e papierosa, czy to mogłoby zaszkodzić w jakiś sposób maleństwu bo teraz się trochę obawiam.

    Przede wszystkim się nie stresuj.
    Ja dwa cykle temu też miałam zupełnie inne objawy niż zawsze a jednak @ przyszła. Cykle lubią się różnić bo ma na nie wpływ wiele czynników.
    Powtórz betę i daj znać ! :)

    Co do zaszkodzenia polecam przeczytać ten wpis:
    https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania
    W którymś wpisie jest też o piwie bezalkoholowym, oczywiście ono nie szkodzi bo nie ma alkoholu. Moje koleżanki całe ciąże jechały na bezalkoholowym w lecie :)

    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 15:03

    Meg26 lubi tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro powtarzam test i zrobię ponownie betę w sobotę. Teraz tak myśle, ze jeżeli cykl by mi się wydłużył i był 35 dniowy rzadko bo rzadko ale miewałam takie to dzisiaj byłby 7 dzień po terminie spodziewanej miesiączki. Może to jest powodem, ze wcześniej nic nie wychodziło? Już sama nie wiem.

    Izi lubi tę wiadomość

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meg26 wrote:
    Dziewczyny jutro powtarzam test i zrobię ponownie betę w sobotę. Teraz tak myśle, ze jeżeli cykl by mi się wydłużył i był 35 dniowy rzadko bo rzadko ale miewałam takie to dzisiaj byłby 7 dzień po terminie spodziewanej miesiączki. Może to jest powodem, ze wcześniej nic nie wychodziło? Już sama nie wiem.

    Myślę, że mogła Ci sie przesunąć owulacja. Ja np ostatnio zaszłam w ciąże w 40 dniu cyklu (gdzie zazwyczaj mam cykle nie dłuższe niż 42 dni) więc to w ogóle jakiś fenomen 😅 zdarzają sie takie przypadki.

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro mam wizytę u ginekologa a dzisiaj zauważyłam brązowe plamienie i zastanawiam się co to może być? Może jednak @ zbliża się wielkimi krokami 😔

    Izi lubi tę wiadomość

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak sobotnia beta?
    Ile to już dni cyklu?

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jest 48 dzień cyklu. Na becie nie byłam bo wypadły mi urodziny o których zapomniałam a potem praca i tak jakoś nie wyszło mi z ta beta, ale teraz się zastanawiać zaczęłam.

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak jutro wizyta u gin to powinno się coś wyjaśnić chyba, że @ się rozkręci to samo się wyjaśni.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Kate28 Autorytet
    Postów: 310 136

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak co powiedział ginekolog?

    💔 Aniołek - 05.11.2018 - 7tyg

    👩🏼
    ✅ TSH 1,170 μIU/ml,
    ✅ FT3 3,40 pg/ml,
    ✅ FT4 1,18 ng/dl,
    ✅ Toxoplazma gondi IgM 0.2 COI,
    ✅ Toxoplazma gondi IgG <0.1IU/ml,
    ✅ OB 4.0 mm/h,
    ✅ Glukoza 4,81 mmol/l,
    ✅ Morfologia -> leukocyty 4,90.
    ✅Progesteron,
    ✅Cytologia (grupa II),
    ✅Prolaktyna 10,00
    ✅FHS 9,63
    ✅LH 7,54
    ✅Estradiol 75,10,
    ✅Testosteron 30,50.

    🧔🏼:
    ✅FSH 5,05
    ✅ LH 7,59
    ✅Testosteron 570
    ✅TSH 1,569
    ✅Prolaktyna 11,86.
    ❌Morfologia 1%


    💊kwas foliowy

    ,,Ciężko jest czekać na coś, co może się nigdy nie przydarzyć. Ale jeszcze ciężej jest z tego zrezygnować, kiedy wiesz, że to jedyna rzecz, której pragniesz"
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ