X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy prowadzenie kalendarza ma dalej sens?
Odpowiedz

Czy prowadzenie kalendarza ma dalej sens?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje, mój mąż dostał wyniki badań nasienia. Opisałam jego wyniki w temacie poświęconym problemom męskim więc jak możecie to zerknijcie.
    Moje pytanie do Was. Czy powinnam nadal prowadzić obserwacje i kalendarz skoro jego wyniki nie są najlepsze a kolejne badania mamy zrobić za 3 miesiące? Mąż się strasznie przejął tymi wynikami ale pracuję na tym, bo nie chcę żeby się załamał.
    Jak sądzicie, powinnam narazie odpuścić te obserwacje żeby go nie stresować?
    I proszę zerknijcie na te wyniki i podpowiedzcie coś.
    Z góry dziękuję :D

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest link do tematu gdzie podałam jego wyniki
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/prosze-pomozcie-mi-w-interpretacji-wynikow-badania-nasienia,1415.html

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam sie na meskich parametrach. Ale co do kalendarza i obserwacji to jestem raczej za. Mozesz to robic dla siebie. Po prostu. Jesli te wyniki sa az takie zle, to zawsze zostaje probowac dalej mimo wszystko i wierzyc w cud. Zycze Ci tego!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie popieram słowa przedmówczyni:)

  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba źle zrobiłam, że nie zmierzyłam dziś temp. :/
    Troszkę się zmartwiłam, bo mąż naprawdę się przejął i nie chciałam go niepotrzebnie stresować ;)
    Pozdrawiam Was cieplutko <3

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka2305 wrote:
    To chyba źle zrobiłam, że nie zmierzyłam dziś temp. :/
    Troszkę się zmartwiłam, bo mąż naprawdę się przejął i nie chciałam go niepotrzebnie stresować ;)
    Pozdrawiam Was cieplutko <3
    Zeby mezowi stresa oszczedzic, nie wtajemniczaj go w pomiary. Niech zyje w blogiej nieswiadomosci! :-)

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 16 listopada 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prowadź i nadal działaj. Badania nasienia nie muszą być jednoznaczne. Mój Luby miewa różne wyniki. Czasami gorsze innymi razy rewelacyjne. Niech bierze suplementację (salfazin, wit C 1000 dziennie, l-karnityna, kawa na godzinę przed:)
    i przede wszystkim w miarę możliwości niech ograniczy stres.

    vanessa, Saramago lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • GreenDot Koleżanka
    Postów: 63 14

    Wysłany: 16 listopada 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z drugiej strony "odpuszczenie" na kakis czas tez moze dac efekt. Znam wiele par ktore wlasnie niestarajac sie zaciazyly.. mozna np "odpoczac" od pomiarow na miesiac czy dwa..nie będzie wtedy takiego stresu i presji choc z wlasnego doswiadczenia wiem ze to nie jest latwe..

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 16 listopada 2013, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To kwestia bardzo indywidualna. My z Lubym nie mamy za bardzo czasu ale jeżeli Myszko możesz odpuścić i się Wam nie spieszy, to może warto na moment odpocząć. Tak czy owak, ostatecznie to Wy podejmujecie decyzję :)

    Saramago lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 16 listopada 2013, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka2305 wrote:
    To chyba źle zrobiłam, że nie zmierzyłam dziś temp. :/
    Troszkę się zmartwiłam, bo mąż naprawdę się przejął i nie chciałam go niepotrzebnie stresować ;)
    Pozdrawiam Was cieplutko <3

    Myszko ja bym również wciąż prowadziła kalendarz. Informacje o Twoim organizmie zawsze są ważne.
    Mój wyniki nasienia też ma marne, ale lekarze twierdzą (tu akurat są zgodni), że wiele zależy od różnych innych czynników i pojedyncze badania nic nie wnoszą. A poza tym potrzebujemy jednego odważnego plemnika, no a jeden to może się znajdzie :)

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • Myszka2305 Koleżanka
    Postów: 60 34

    Wysłany: 17 listopada 2013, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie mi powiedzieć w jakich dawkach i ile mg powinno się podawać
    salfazin, wit C 1000 dziennie, l-karnityna, i czytałam też o Q 10.
    Z góry dziękuję za pomoc :D

    0e35623ee3dd8a31401729ea54cb7855.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 19 listopada 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla faceta: Salfazin wystarczy 1 tabletka dziennie chyba, że lekarz zaleci inaczej. L-karnityna 1500 dziennie. Q10 jak ktoś się decyduje to zazwyczaj na opakowaniu jest informacja:) Polecam jeszcze macę. W wielu krajach cieszy się powodzeniem.
    No i my się decydujemy teraz zamówić mleczko pszczele.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ