X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy to ciąża...?
Odpowiedz

Czy to ciąża...?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ola32157 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 25 października 2023, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane.
    Staramy się z mężem od kilku miesięcy o dziecko. Miałam robione badania i wyszło z nich, że mam podwyższony androstendion i testosteron.
    Moja gin robiła mi monitoring owulacji. Wyszło że miałam "dobrą" owulację w środę lub czwartek (18 lub 19 paź), bo w piątek 20.10 byłam na USG i miałam ciałko żółte i gin potwierdziła owulację.
    We wtorek 24.10 byłam na badaniu progesteronu - wyszedł 15.5. Gin powiedziała że bardzo dobry wynik, który potwierdza owulację.

    Zaczęłam bzikować że może się w końcu udało. Delikatnie bolą mnie piersi, ale zależy tak naprawdę od pory dnia - raz czuję ból raz nie. Zrobiłam test owulacyjny bo od wielu dziewczyn słyszałam że wychodzą mocne krechy na nim gdy się jest w ciąży. U mnie wyszła dużo bledsza kreska ale jednak bardzo widoczna. Myślę żeby powtórzyć jeszcze ten test jutro i w piątek.

    Czy jest cień szansy biorąc pod uwagę ten test owu? Czy któraś z was miała w 6-7 dpo negatywny test owulacyjny ale jednak widocznie dobrze kreskę i czy z czasem były coraz mocniejsze i ciąża nastąpiła?

  • samantka Przyjaciółka
    Postów: 92 182

    Wysłany: 25 października 2023, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób test ciążowy, od razu po przebudzeniu :)

  • Ola32157 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 25 października 2023, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie za wcześnie na test ciążowy? Myślałam żeby go zrobić ok. 14 dpo :) Dzisiaj minął dopiero 7 dpo

  • samantka Przyjaciółka
    Postów: 92 182

    Wysłany: 25 października 2023, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mózg ciążowy zapomniał kiedy się robi testy ciążowe, wybacz 😂 najlepiej uzbroić się w cierpliwosc, poczekać jeszcze, z tymi owulacyjnym to różnie bywa, niby serio mogą wskazywać ciąże, próbowałam i rzeczywiście u mnie przy potwierdzonej ciąży ta druga kreska wychodziła ciemniejsza od kontrolnej. Nie pamiętam czy robiłam między owulacja a testem ciazowym test owulacyjny, chyba tak, ale nie pamiętam jak wychodził 😂 Mi test ciążowy pozytywny wyszedł w 11dniu po owulacji, ale to zależy od długości cyklu, najlepiej robić niby w dniu spodziewanej miesiączki. Wiem, że ciężko wytrzymac, człowiek chciałby już wiedzieć 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2023, 23:56

  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4723 9073

    Wysłany: 25 października 2023, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za wcześnie na test ciążowy. Intensywność owulakow oznacza wszystko i nic. Wiele dziewczyn ma blade, wiele dziewczyn widoczne kreski, a wiele dziewczyn mocne i ciąży z tego albo nie ma, albo jest.

    Wojka lubi tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 x🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕛 ❌

    🔜 Najbliższe plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG + cytologia + wymazy
    ◾️ ANA1 i KIR

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Ola32157 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 26 października 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Poczekam na spokojnie i zrobię test...
    Chociaż pewnie znów nie będzie tak jak bym chciała :(

  • samantka Przyjaciółka
    Postów: 92 182

    Wysłany: 26 października 2023, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola32157 wrote:
    Dzięki dziewczyny.
    Poczekam na spokojnie i zrobię test...
    Chociaż pewnie znów nie będzie tak jak bym chciała :(
    Z całego ❤️ życzę Ci, abyś zobaczyła upragnione dwie kreski! 🥰

  • SC Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 27 października 2023, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam na prawdę dziwny cukl. Nie ogarniam tego bo pierwszy raz coś takiego. Temperatura mi spadła i nie podnosi się więc chyba owulacji nie było? Za to testy owulacyjne wykazują skok LH już kilka dni... Nie robią się blade... pierwsza kreska cały czas mocniejszą od drugiej. Miała tak któraś?
    PS.: Używałam tych testów przy poprzedniej ciąży i wtedy się udało za pierwszym razem i jie było takich akcji.
    c295a3cc0d547725e19fed4d9160c76b.png

  • SC Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 27 października 2023, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola32157 wrote:
    Dzięki dziewczyny.
    Poczekam na spokojnie i zrobię test...
    Chociaż pewnie znów nie będzie tak jak bym chciała :(
    Trzymam kciuki i szczerze? Nie przejmuj się tak bo stres nie pomaga. Też staramy się już kilka miesięcy jestem po ciąży biochemicznej i na razie nic więcej... co ma być to będzie choć trzymam kciuki żeby się udało jednak z własnego doświadczenia wiem, że stres lubi dawać fałszywe objawy ciąży 😔. Jeśli się nie uda w następnym cyklu umow się na usg żeby określić czas owu i spróbujcie nie myśleć i wyluzować to dużo pomoże 😊

  • Katerinka_1987 Debiutantka
    Postów: 13 27

    Wysłany: 30 października 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola32157 wrote:
    Hej kochane.
    Staramy się z mężem od kilku miesięcy o dziecko. Miałam robione badania i wyszło z nich, że mam podwyższony androstendion i testosteron.
    Moja gin robiła mi monitoring owulacji. Wyszło że miałam "dobrą" owulację w środę lub czwartek (18 lub 19 paź), bo w piątek 20.10 byłam na USG i miałam ciałko żółte i gin potwierdziła owulację.
    We wtorek 24.10 byłam na badaniu progesteronu - wyszedł 15.5. Gin powiedziała że bardzo dobry wynik, który potwierdza owulację.

    Zaczęłam bzikować że może się w końcu udało. Delikatnie bolą mnie piersi, ale zależy tak naprawdę od pory dnia - raz czuję ból raz nie. Zrobiłam test owulacyjny bo od wielu dziewczyn słyszałam że wychodzą mocne krechy na nim gdy się jest w ciąży. U mnie wyszła dużo bledsza kreska ale jednak bardzo widoczna. Myślę żeby powtórzyć jeszcze ten test jutro i w piątek.

    Czy jest cień szansy biorąc pod uwagę ten test owu? Czy któraś z was miała w 6-7 dpo negatywny test owulacyjny ale jednak widocznie dobrze kreskę i czy z czasem były coraz mocniejsze i ciąża nastąpiła?

    Ola i jak u Ciebie ? Jestem co do dnia w tym momencie cyklu i jutro zamierzam zrobić betę.
    Daj znać czy masz jakieś objawy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ja coś pomogę :)
    Mi na owulakach dwie kreski wychodziły do 9dpo (HCG negatywy). Czytałam ze LH pobudza wydzielanie progesteronu zanim pojawi się HCG.
    9 dpo LH pokazał tylko jedną kreskę, z kolei na HCG był cień cienia. Testy HCG ciemniały, a na lh była 1 kreska do 14dpo, gdzie już później jeden i drugi pokazywały II.
    16dpo testowa na teście LH była ciemna jak przy Piku.

  • Ola32157 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 31 października 2023, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś robiłam betę.
    Czekam na wyniki...
    Zobaczymy :)

  • Ola32157 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 31 października 2023, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wyszła mi beta 5.31 ....
    Czy to oznacza że się udało???
    Czy nie za niska ta beta?

  • Ola32157 Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 31 października 2023, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o pomoc, bardzo się martwię.
    Chciałabym powtórzyć badanie w czwartek lub piątek, ile powinna wtedy wynosić beta ?

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7679

    Wysłany: 1 listopada 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola32157 wrote:
    Proszę o pomoc, bardzo się martwię.
    Chciałabym powtórzyć badanie w czwartek lub piątek, ile powinna wtedy wynosić beta ?
    Nikt Ci nie powie ile powinna wynosić beta za dwa dni, bo to jak wróżenie z fusów. Każda ciąża jest inna i inaczej się rozwija. Powtórz betę po 48h i będziesz wiedziała na czym stoisz. Wpisz w sobie przyrosty w kalkulator i Ci wyliczy czy są dobre. 5,3 to bardzo mała beta. Nie wiem ile dpo ją robiłaś. Być może złapałaś dopiero początek.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5269 3170

    Wysłany: 1 listopada 2023, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola32157 wrote:
    Kochane wyszła mi beta 5.31 ....
    Czy to oznacza że się udało???
    Czy nie za niska ta beta?

    Jeżeli 25.10 miałaś 7 dpo, a dziś masz 14dpo to wg mnie za niska, praktycznie negatywna (<5). Powtórz za 48h, powinna się podwajać co dwa dni. W dniu spodziewanej miesiączki jest w okolicach 100 zwykle.

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ