X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Czy to szyjka macicy, czy pecherz czy cos innego
Odpowiedz

Czy to szyjka macicy, czy pecherz czy cos innego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Whisper Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pewien problem.O tuż zaczęłam samoobserwacje, i chciałam sprawdzić szyjkę macicy, jednak cos mnie zaniepokoiło. Włożyłam palec , i zaraz prawie przy samym wejściu od razu pouczyłam (po włożeniu jakieś ok. 2 – 3 cm) coś twardego, niczym kość, ale w przypominające nieco kształt kulki. Czy to możliwe aby już to była szyjka macicy? Czy ze raczej jakąś kość, lub nie wiem pęcherz (bo akurat od tej strony). Tylko zastanawia mnie ze to tak płytko w sumie jest. Zaczynam się obawiać czy to przypadkiem nie jakiś guz. Moj partner też mówi że to czuje, jak się staramy i nieco mu czasami to utrudnia wejscie we mnie. I tak już zamierzam na wszelki wypadek iść go ginekologa aby to sprawdził (w sumie nigdy nie była), bo nieco się wystraszyłam. Dodam że pierwszy raz zrobiłam taką samoobserwacje. Jednak moje pytanie brzmi czy to mozliwee aby szyjka macicy była aż tak nisko?

    12.06.2013
    Po wizycie okazało się że to spojenie łonowe, a nie guek, ani torbiel itd. Niestety taka moja natura.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2013, 11:22

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możliwe :) bo szyjka przed miesiączką potrafi być baaardzo nisko i jest twarda jak czubek nosa :) który to twój dc?

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Whisper Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj dzień to 23 wiec właśnie jakoś tak w sumie powinnam mieć owulacje, a miesiączkę mam mieć za ok 12 dni.

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm...owulacja z reguły przypada na 14-18 dc, ale zdarza sie i wczesniej i późńiej zależy jak wykres raczy sie zachować, moim zdaniem to szyjka jednak, a wejście do szyjki czujesz palcem? taka bruzde pośrodku tego "guza"?

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Whisper Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, właśnie nie czuje, wszystko gładkie, taka kuleczka.
    Wiec pójdę do ginekologa aby to sprawdził, i rozeznał moje wątpliwości. A cykl mam co ok 35 dni.

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy idziesz na wizytę? Może masz zamkniętą mocno.... Nie martw sie na zapas, spokojnie, myśl pozytywnie a ja będę trzymała kciuki! <3

    Whisper lubi tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Whisper Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero pójdę ustalać. Ale dziki za pozytywne myślenie i nieco mnie uspokojenie.

    Emilka WSK lubi tę wiadomość

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <3 Jesteśmy tu po to by sobie pomagać :)

    maximka84 lubi tę wiadomość

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja mam tak samo tylko wydaje mi sie ze moja szyjka jest prawie caly czas nisko i zastanawiam sie co to oznacza oprocz tego ze z ciazy nici

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Nailew Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Whisper ta kulka to szyjka ;) Mi też zajęło troszkę czasu żeby to wyczuć. Generalnie na położenie szyjki duży wpływ ma to czy przed chwilą oddawałyście mocz. Po wypróżnieniu pęcherza szyjka schodzi na chwilę niżej, dlatego lepiej jest ją badać przed skorzystaniem z wc ;) Gdzieś to wyczytałam i w moim przypadku się to sprawdza.

    styczeń 2015 - laparoskopia
    maj 2015 - 1 IUI - :(
  • Whisper Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No może, ale, czy mam pełny pęcherz, czy tez nie dalej jest w tym samym miejscu i jest twarde. Nie wiem czy aż tak powinna być niska, płytko ta szyjka macicy niby moja, zaczyna się juz na dwóch 2cm, a dalej juz wszystko jest miekkie i elastyczne. No cóż, w poniedziałek rozejdą się moje wątpliwości, mam jednak nadzieje ze nie potrzebnie panikuje i to nie żaden guz, czy mięśniak.
    Ale dzięki za słowa otuchy, i rady :)

  • Whisper Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 czerwca 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i już wiadomo co to jest kość, a nie torbiel itd,ani tez szyjka macicy. Dokładnie spojenie łonowe i niesetny taka moja natura i uroda. Na szczęście to nie utrudnia zajęci w ciąże ciąży (choć z moim partnerem mamy pewne problemy), ani ponoć przy porodzie to nie ma znaczenia. A czy któraś z was ma coś takiego, lub jest po porodzie i odbyło się bez komplikacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2013, 11:20

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ