X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne czy uda mi sie kiedyś zajść w ciaze??
Odpowiedz

czy uda mi sie kiedyś zajść w ciaze??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • szredi Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałabym się doradzić w sprawie bezpłodności,
    Jestem młodą kobietą (20lat) i od pół roku wraz z partnerem staramy się o dziecko. Jednak problem tkwi w tym , iż od kilku lat mam problem z nieregularnym miesiączkowaniem , niestety nie leczyłam tego ( pierwsza wizyta u lekarza ginekologa była ogromną porażką i trudno było mnie namówić na kolejną wizytę). Nietrudno się domyślić , że ze starań o maleństwo nic nie wychodzi. Parter pomógł mi się przełamać i w końcu zarejestrowałam się do lekarza , jednak wizytę mam dopiero na 21 marca. Do tej pory to chyba wyrwę sobie wszystkie włosy na głowie , bo nie wiem czego się spodziewać. Robiłam badania na TSH (jak byłam dzieckiem chorowałam na nadczynność tarczycy) i wszystko jest w porządku. Jak wiadomo starania o dzidziusia nie przynoszące skutku strasznie frustrują,boję się, że będe miala z tym ogromny problem.Ciągle mi się wydaje ,że TO już i uśmiechem na twarzy robie testy ciążowe , jednak ciągle jest tam jedna kreska . :( Czy mimo kilkuletniego braku leczenia miesiączkowania mam szansę na dziecko ? Nie wiem jak się uspokoić do tego marca ...

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:) spróbuj się umówic do innego lekarza na szybszy termin. Nie ma sensu tak długo czekać, wiem to po sobie. Cały czas mówiłam pójdę w nastepnym cyklu i w koncu poszłam, okazało sie że nie owuluję (nie było skoków temp., nieregularne miesiaczki). Teraz mam pierwszy cykl z lekami stymulującymi owu, pecherzyki były piękne:) teraz czekam na rozwój wydarzeń, jak nie teraz to w następnym tez mam leki :)


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • olitka Ekspertka
    Postów: 204 145

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szredi, niekoniecznie bedziesz miala duze klopoty z zajsciem... moze to nic powaznego... ja rowniez mialam bardzo nieregularne cykle (od 14 do 60 dni) a z synkiem zaszlam w pierwszym cyklu staran .(chociaz owulacja byla w terminie@ ), idz do dobrego lekarza powiedz o swoich obawach, moze wystarczy monitoring....
    a poza tym kochaj sie z mezem a nie rob dzieci, robcie to niekoniecznie w dni plodne;) zrob dla siebie i partnera cos milego... cieszcie sie soba a byc moze latwiej bedzie przyciagnac jeszcze wiecej szczescia:)

    f2w39n7304tem5zg.png

    dqprx1hpbjoqfhgk.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szredi sprobuj ziol na pierwsza faze cyklu, sa bardzo tanie ok 20zl z przesylka a jestem pewna ze podzialaja..ja jeszcze biore soje, ale tobie nie polecam z problemami tarczycy. Napisz do mnie na priva to podam ci sklad tych ziol i jak je pic.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie bez suplementow mam miesiaczki raz na rok...po samej suplementacji izoflawonami sojowymi owulki ok 20-28dc, cykle 33-42 dni takze jakis sukces jest...w tym cyklu zaczelam pic ziola i bylam sceptyczna bardzo ale nie ryzykowlam niczym a tu dopiero 9dc a juz czuje sie do owulacji..normalny cud :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • szredi Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciezko jest mi okreslic moje owulacje,poniewaz nie miesiaczkuje prawie. Potrafie nie mieć miesiaczki przez 8-9 miesiecy(oczywiscie kiedy juz mam i miesiac pozniej nie to juz lece po test ciazowy). Teraz miesiaczke mialam w tym miesiacu,a poprzednia w pazdzierniku.wczesniej mialam dluzsza przerwe.
    Z wyslaniem mnie do lekarza jest wiekszy problem ze wzgledu na to co przydazylo mi sie za pierwszym razem:( wizyte mam zamowiona u lekarza,do ktorej moja siostra(jest w 4 miesiacu!:))chodzi(jako tako i tak sie boje chociaz wiem ze nie powinnam) zastanawialam sie rowniez nad poszukaniem innego,tylko nie wiem jak poszukac godnego zaufania,a do nieznanego strach bd jeszcze wiekszy...

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szredi: jeśli masz aż tak duży problem z miesiączkami to KONIECZNIE musisz zajrzec do gina bo bez pomocy lekarza to nie widzę nic dobrego no chyba że cud. Niestety lęk przed lekarzem tej specjalności musisz pokonać, bo wczesniej czy później zaczniesz go odwiedzać co 3 tyg na USG maluszka :D


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Szredi sprobuj ziol na pierwsza faze cyklu, sa bardzo tanie ok 20zl z przesylka a jestem pewna ze podzialaja..ja jeszcze biore soje, ale tobie nie polecam z problemami tarczycy. Napisz do mnie na priva to podam ci sklad tych ziol i jak je pic.


    Weronika a jakie to ziółka?

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteś młoda ; potrzebujesz po prostu dobrego lekarza. Wejdź na stronę Znany Lekarz i poszukaj z najlepszymi opiniami ze swojej okolicy a najlepsze są opinie od znajomych dziewczyn i kobiet które znasz; najlepiej gdy będą to dziewczyny które "miały jakieś problemy" gdyż po tym poznajemy dobrego lekarza- czy sobie z danym problem poradził. Domyślam się, że skoro masz tak odległą wizytę to idziesz do Lekarza na nfz-nie neguje może są i dobrzy i z powołania tam ale z doświadczenia wiem, że lekarz któremu się płaci bardziej się przykłada, jest milszy itd. Na wejściu powinien zlecić Ci badania hormonalne, zobaczyć na usg jak co wygląda, monitorować cykl, a przed podjęciem leczenia- gdy np będzie chciał stymulować Ci owulację również zbadać Twojego partnera. Będziesz mamą zobaczysz, tylko zacznij działać...możesz liczyć na cud, ale przy poważnych problemach lepiej wcześniej zacząć leczenie gdyż może one trochę potrwać...Powodzenia :)

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szredi myśle że im wcześniej pójdziesz tym lepiej dla ciebie, szybciej dowiesz się co jest grane, szybciej zaczniesz leczenie wiec i szybciej zajdziesz. Dlatego zastanów się nad wizytą prywatną , faktycznie wtedy lekarze dokładniej wszystko sprawdzają , popytaj w rodzinie i wsród znajomych do kogo warto iść, lub poszukaj na forach o lekarzach z twojej okolicy

    Miśkaa lubi tę wiadomość

  • szredi Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za rady :)
    Poradziłam się koleżanki i poleciła mi podobno bardzo dobrego lekarza, do którego wybieram się w przyszłym tygodniu :)
    A do tego czasu będe dalej się cieszyć z tego żę zostanę drugi raz ciocią i postaram się zrelaksować, to mi się przyda :))

    Gosiaczek, Martuśka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i super szredi że udało się wcześniej umówić, będziesz wiedziała na czym stoisz :-)

    a relaks każdej z nas się przyda :-)

  • katy1986 Koleżanka
    Postów: 43 4

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Szredi sprobuj ziol na pierwsza faze cyklu, sa bardzo tanie ok 20zl z przesylka a jestem pewna ze podzialaja..ja jeszcze biore soje, ale tobie nie polecam z problemami tarczycy. Napisz do mnie na priva to podam ci sklad tych ziol i jak je pic.

    weroniko czy ja również mogę prosić o inf na temat tych ziółek??:)

    katy1986
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób sobie badanie na prolaktynę, moja siostra miewa taki sam problem z miesiączkami i okazało się że ma wysoką prolaktynę.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Szredi sprobuj ziol na pierwsza faze cyklu, sa bardzo tanie ok 20zl z przesylka a jestem pewna ze podzialaja..ja jeszcze biore soje, ale tobie nie polecam z problemami tarczycy. Napisz do mnie na priva to podam ci sklad tych ziol i jak je pic.

    napisz nam tutaj o tych ziołach, niech każda sobie poczyta :)


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szredi wrote:
    Dziękuje za rady :)
    Poradziłam się koleżanki i poleciła mi podobno bardzo dobrego lekarza, do którego wybieram się w przyszłym tygodniu :)
    A do tego czasu będe dalej się cieszyć z tego żę zostanę drugi raz ciocią i postaram się zrelaksować, to mi się przyda :))

    też się właśnie dowiedziałam, że moja siostra spodziewa się drugiego dzieciaczka! super!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa to może wiruski w rodzinie zostaną i pójdziesz w jej ślady i w tym cyklu się uda :-)

    Miśkaa lubi tę wiadomość

  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy braku okresu mowia ze prl jest wysoka i blokuje owu i okres chociaz sa rozne przypadki ja mam problemy z prl a okres jak w zegarku co 28 dni nawet moj gin sie dziwi jak to jest mozliwe przy takiej prl wiec same widzicie reguly nie ma

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmargi24 wrote:
    Miśkaa to może wiruski w rodzinie zostaną i pójdziesz w jej ślady i w tym cyklu się uda :-)

    w tym na pewno nie, bo nie było owulacji :( a luty niestety odpuszczamy bo męża nie będzie 2 tygodnie i zresztą wizyta u lekarza dopiero 12 lutego :( ale od marca ruszamy do działania :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj ale mamy już koniec stycznia więc do marca szybko zleci :-)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ