Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Długie cykle/wywołanie okresu/stymulacja owu
Odpowiedz

Długie cykle/wywołanie okresu/stymulacja owu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3613 3749

    Wysłany: 8 kwietnia, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres po odstawieniu proga może przyjść do 10 dni. Mnie czasem nawet tydzień trzyma.

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 8 kwietnia, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszak wrote:
    Hej staraczki.
    Zakładam nowy post, bo nie za bardzo wiem gdzie mogłabym się podpiąć. W razie czego proszę o podlinkowanie chociaż przeczytałam już chyba każdy możliwy komentarz… :)
    Mam zespół policystycznych jajników w USG. W lipcu 2023 r. odstawiłam antykoncepcję doustną po 7 latach. Zaczęliśmy starania o bobasa, ale nic :( nie mam własnej owulacji i długie cykle. (37-32-42-45-46-obecnie 56 i trwa…).
    Miałam rozpocząć stymulację owulacji letrozolem od nowego cyklu, ale ten obecny nie chce się skończyć. Miałam podczas niego dwa razy plamienia (w około 14 dni cyklu, i około 40), a miesiączki brak. Dostałam Duphaston na wywołanie, 7 dni 2x1 tabletka. Jestem już 5 dzień od odstawienia i nic… Czy ktoś miał podobnie? Płakać sie chce na to wszystko. Poprzednie moje cykle były długie, ale koniec końców miesiączka przychodziła naturalnie. Naczytałam się ze po dupku okres przychodzi średnio po 2/3 dniach, u mnie 5 i nic.
    Ciąża wykluczona.
    Oczywiście wybiorę się do ginekologa, ale może ktoś miał podobnie i podniesie na duchu?
    Hej
    Ja też mam PCOS.
    Niestety tak jak Jednorożec napisała - po odstawieniu duphastonu okres może być nawet do 2 tygodni.
    Mnie się nie raz zdarzało dostać go po 8-10 dniach, szczególnie jeśli nie miałam owulacji w danym cyklu.
    Rzeczywiście masz długie cykle, niestety znam ten ból

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Myszak Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 8 kwietnia, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Okres po odstawieniu proga może przyjść do 10 dni. Mnie czasem nawet tydzień trzyma.

    Dzięki za odpowiedź! Zatem czekam dalej cierpliwie.
    Od trzech dni kręci mnie w podbrzuszu, ale okresu póki co ani widu. Mam nadzieję, że to jednak zwiastun a nie tylko fałszywy alarm 🫠

    👩🏻 27
    PCO
    Długie cykle, bezowulacyjne
    Lipiec 2023 odstawienie AH
    Hormony, tarczyca, gospodarka cukrowa ✅
    Magnez, cynk, wit D3

    👨🏻26
    Parametry nasienia ✅
    Cynk, foliany, magnez

    👩🏻‍❤️‍👨🏻
    Starania od 11.2023
    Czekamy na @ i rozpoczynamy stymulację aromkiem
  • Myszak Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 8 kwietnia, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Hej
    Ja też mam PCOS.
    Niestety tak jak Jednorożec napisała - po odstawieniu duphastonu okres może być nawet do 2 tygodni.
    Mnie się nie raz zdarzało dostać go po 8-10 dniach, szczególnie jeśli nie miałam owulacji w danym cyklu.
    Rzeczywiście masz długie cykle, niestety znam ten ból

    Dzięki za Twój wpis. Podniosło mnie to na duchu, ze może u mnie też przyjdzie chwilę później niż u większości dziewczyn.
    A jak Twoje cykle? Długie ale bez dupka?

    👩🏻 27
    PCO
    Długie cykle, bezowulacyjne
    Lipiec 2023 odstawienie AH
    Hormony, tarczyca, gospodarka cukrowa ✅
    Magnez, cynk, wit D3

    👨🏻26
    Parametry nasienia ✅
    Cynk, foliany, magnez

    👩🏻‍❤️‍👨🏻
    Starania od 11.2023
    Czekamy na @ i rozpoczynamy stymulację aromkiem
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 8 kwietnia, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszak wrote:
    Dzięki za Twój wpis. Podniosło mnie to na duchu, ze może u mnie też przyjdzie chwilę później niż u większości dziewczyn.
    A jak Twoje cykle? Długie ale bez dupka?
    Po 2.5 roku ciężkiej pracy wróciły do 32 dni i mam już owulację.
    Ale wcześniej zazwyczaj trwały 42-48.
    Tak czy siak jestem teraz w procesie in vitro, więc od kilku miesięcy jestem ciągle na jakiś lekach 🙈

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Myszak Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 8 kwietnia, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Po 2.5 roku ciężkiej pracy wróciły do 32 dni i mam już owulację.
    Ale wcześniej zazwyczaj trwały 42-48.
    Tak czy siak jestem teraz w procesie in vitro, więc od kilku miesięcy jestem ciągle na jakiś lekach 🙈

    A jak sobie poradziłaś z tymi cyklami? Dieta, suplementacja?

    👩🏻 27
    PCO
    Długie cykle, bezowulacyjne
    Lipiec 2023 odstawienie AH
    Hormony, tarczyca, gospodarka cukrowa ✅
    Magnez, cynk, wit D3

    👨🏻26
    Parametry nasienia ✅
    Cynk, foliany, magnez

    👩🏻‍❤️‍👨🏻
    Starania od 11.2023
    Czekamy na @ i rozpoczynamy stymulację aromkiem
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2625 2450

    Wysłany: 9 kwietnia, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszak wrote:
    A jak sobie poradziłaś z tymi cyklami? Dieta, suplementacja?
    Dieta, suplementacja, ruch i glucopharze

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Julixxx Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 15 kwietnia, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, przycupnę i również zapytam tutaj, nie wiem pod jaki temat mogłabym się podpiąć.
    Staramy się już ponad rok, wcześniej brałam kilka lat tabletki anty z powodu nieregularnych bolesnych miesiączek i trądziku. Biorę Euthyrox 50 na niedoczynność tarczycy, wykryto u mnie podczas starań pcos oraz niedawno zaczęłam przyjmować metforminę. W lutym lekarz obiecał mi już wdrożenie stymulacji owulacji letrozolem, bo niestety nie ma u mnie żadnych oznak owulacji. I niestety, nie przepisał mi nic bo miałam na prawnym jajniku 3 spore torbiele, przepisał znowu anty na wyciszenie i zanik tych jajników. Byłam w sobotę znowu u niego z nadzieją że już ich nie ma i możemy działać a okazało się, że podczas brania tabletek zniknęły torbiele z prawego jajnika, a pojawil się jakiś na lewym :( i znowu odesłał mnie „z kwitkiem” na tabletki anty, widzimy się za 3 kolejne miesiące. Dodam że lekarz nie z przypadku, tylko z kliniki leczenia niepłodności z Białegostoku, wierzę w niego ale powoli tracę cierpliwość, nie wiem co będzie dalej i czy naprawdę nie da się stymulować owulacji przy torbielach? Mówił coś o zabiegu laparoskopowym jeśli te moje jajka się nie uspokoją. Już nie wiem co o tym sądzić.. może ktoś miał podobną sytuację? :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ