Forum Starając się - ogólne DOSTINEX
Odpowiedz

DOSTINEX

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natalkaa86 Koleżanka

Wysłany: 2 kwietnia 2013, 20:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytani czy któraś z Was brała tabletki DOSTINEX na podwyższoną prolaktynę?
    Jak Wasz organizm zareagował i czy pomaga w zajściu w ciąże?

natalkaa86
  • Kaja Autorytet

Wysłany: 4 kwietnia 2013, 14:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem na dostinexsie od sierpnia i jak narazie ciąży brak ,a jesli chodzi o sam lek bardzo dobrze się czuję po nim więc jest ok ,a prolaktyna jest w normie więc biore nadla go i chyba juz na zawsze okaże sie teraz po tym cyklu !!!!pozdrawiam i powodzenia

mhsvanlih0qhtdnx.png

https://www.maluchy.pl/li-67859.png

• aniczka Autorytet

Wysłany: 4 kwietnia 2013, 19:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja tez biore dostinex od jakiegos czasu i widze same zalety bo prolaktyna leci w dol wiec dziala ciazy nie ma narazie ale u mnie to nie tylko wysika prolaktyna jest problemem ale tarczyca no i podejrzewam ze krotka faza lutealna bralam bromergon ale po nim prl zamiast spasc poszla w gore wiec zaczelam brac dostinex jedyny minus to cena a plusy to dlugotrwale dzialanie dobre samopoczucie brak sennosci i rozdraznienia i to ze bierzesz raz w tygodniu 1 tabletke przynajmniej ja tak mam tylko pierwszy raz jak wzielam dostinex to organizm przezyl szok i bylo mi slabo i niedobrze teraz jest ok moj endo polecil mi brac na noc bo lepiej przespac skutki przyjmowania wiec tak robie biore w niedziele wieczorem i rano wstaje wypoczeta po bromergonie byla masakra bylam nie do zycia pozatym dostinex jest dobrze tolerowany a bromergon podobno w czechach jest zakazany i wycofany ze sprzedazy wiec ja mysle ze jezeli ktos ma okazje i pieniadze to w gre wchodzi tylko dostinex

Kaja lubi tę wiadomość

5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • natalkaa86 Koleżanka

Wysłany: 4 kwietnia 2013, 19:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też wzięłam wczoraj na noc dotinex pierwszą tabletkę i czuje się po niej świetnie dzisiaj...też raz w tygodniu muszę stosować...no u mnie tarczyca i pozostałe jest ok, tylko mam problem z tą prolaktyną i ogromną nadzieje, że jak spadnie to uda mi się zaciążyć, tym bardziej, że lekarz dał mi ta nadzieje no i też biorę duphaston drugi miesiąc

paulinabf2 lubi tę wiadomość

natalkaa86
  • paulinabf2 Koleżanka

Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalkaa86 bierzesze DOSTINEX i duphaston ? moja prolaktuna1092ul/l przy norme 600 i lekarz na poczatek zlecił 1/4 tabl. na tydzien na probe za 3 tyg kolejne badanie ale majac przypisany duphaston powiedział zeby nie łączyć a jak u Ciebie ?

• Muki85 Autorytet

Wysłany: 8 kwietnia 2019, 22:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam dostinex od 15 lutego co tydzień pół tabletki i już w marcu udało mi się zajść w ciążę. Do tego brałam euthyrox na niedoczynność tarczycy, clomiphen na owulacje i duphaston na niski progesteron oraz pregnyl na pęknięcie pęcherzyka. Skutków ubocznych nie miałam żadnych.

wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
  • Ladinola Autorytet

Wysłany: 9 kwietnia 2019, 09:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę dostinex od początku stycznia bo mam zespół LUF, co tydzień pół tabletki. Na początku czułam się po tych tabletkach niezbyt dobrze, kręciło mi się w głowie, było mi słabo momentami. Ale z tygodnia na tydzień moj organizm w miarę dogadał się z tym lekiem i nie jest tak źle, chociaż momentami mam zawroty głowy. Bralam do tego progesterone besins, cykle skróciły mi się do 23 dni. No i oprócz tego euthyrox 37,5 i jodid. Cykle mogły się skrócić przez progesteron. Na 4 cykle jeden był owulacyjny.

W tamtym roku w lipcu zdiagnozowali u mnie guza przysadki mózgowej, brałam wtedy norprolac i we wrześniu już byłam w ciąży. Ale 3 tygodnie wyjęte z życiorysu miałam, tak mnie masakrowały tamte tabletki. ;) Ciążę niestety straciłam pod koniec 6tc.

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 kwietnia 2019, 09:33

Starania o pierwsze dziecko - 33 cykl starań (czas starań ogółem - ponad 5 lat)
    02.2015 ciążą pozamaciczna jajowodowa
    10.2018 poronienie 6tc
    4 ciąże biochemiczne

Nosicielstwo translokacji zrównoważonej pomiędzy chromosomami 7 i 9. Kariotyp: 46,XX,t(7;9)(q22;p13)
    Polimorfizm 4G/5G w genie SEPRINE 1 (PAI-1) hetero
    AMH 4.41 ng/ml

U męża :
    Detekcja mutacji c.1521_1523delCTT (F508del) w genie CFTR - hetero
  • Kinga28 Koleżanka

Wysłany: 9 kwietnia 2019, 19:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) ja rowniez biore dostinex, dzis 4 raz, pół tabletki na tydz. Prolaktyna podwyzszona 2x powyzej normy. Po dostinex czuje sie dobrze. Zadnych skutków ubocznych. W marcu również prowadzony monitoring. Owulacja byla 18 dc. Cykle dotychczas mialam regularne 26-29 dni. Dziś 32 dc a @ brak... jedynie plamienia drobne od 28 dc. Test negatywny. To moj pierwszy cykl z dostinex, czy komuś przesunela sie @?

• paula1634 Koleżanka

Wysłany: 10 kwietnia 2019, 11:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja też biorę dostinex 1 tabl/tydzień. Najtańszy jest chyba w aptece DOZ, ja płaciłam 99 zł/8 tabletek. Czuję się po nim dobrze, staram się brać na noc. Raz wzięłam wcześniej ale nic mi nie było. Narazie jestem po 3 tabletkach, jutro 4 i za około 2 tyg zrobię badania czy prolaktyna zeszła w dół. Dziewczyny a czy Wy w czasie brania dostinexu normalnie staracie się o dzidziusia?

• Krąsi Autorytet

Wysłany: 4 stycznia, 11:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odkupię dostinex.

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    15.02.2020 - 58,69 beta! ❤️️ 🍀
    17.02.2020 - 185,50 beta! :)
    06.03.2020 - mamy ❤️️ 😊
    20.03.2020 - Mały Człowiek ma 2,03 cm i serce jak dzwon - 176 uderzeń :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

„Nie mogę zajść w ciążę!” – najczęstsze problemy z płodnością u kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedy powinnaś zacząć martwić się, jeśli pomimo waszych starań nie możesz zajść w ciążę? Czy lepiej cierpliwie czekać, czy może gdy nadejdą pierwsze obawy, od razu skonsultować się z lekarzem? Przeczytaj jakie są niepokojące objawy, których nie powinnaś ignorować i jakie są potencjalne rozwiązania zwiększające szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)