X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne duphaston - czy przedłuża cykl?
Odpowiedz

duphaston - czy przedłuża cykl?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jadzia34 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Prosze dziewczyny podpowiedzcie jak to jest z tym duphastonem Lekarz mi kazał brać po tabletki po 14 dniach zrobić test i jak nic nie będzie to przestać brać Czy ten lek przedłuża cykl ???? czy jak nie przestanę go brać to okres nie przyjdzie ???? Jak Wy go bierzecie ???

    jadzia
  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to jest jakaś tam pochodna progesteronu, wiec jak już sie uda to pozwala "podtrzymać " ciąże, uchronić by nie doszło do poronienia lub plamien, krwawień. Czy przedłuża cykl to nie wiem, nie zaobserwowałam.

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę go bo jak tylko miałam pozytywny test to dość mocno bolał mnie brzuch i było kilka brązowych plamien. 1tabl. Rano i wieczorem. Powodzenia! :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2014, 23:37

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba chyba przerwać brać przed okresem, bo mi przedłużył cykl o dwa dni prawdopodobnie.

    Niestety słyszałam różne opinie lekarzy na temat brania progesteronu.
    Duphaston to jest to samo co luteina, tyle, że droższy.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston to jest syntetyczny progesteron więc nie to samo co luteina bo ona jest progesteronem naturalnym ;-)

    Jeśli miesiączka ma przyjsć to i tak przyjdzie mimo brania Duphastonu (sprawdziłam po sobie) z tym, że nie potrzebnie wtedy sobie można przedłużyć cykl. Jeśli będziesz brać regularnie tak jak lekarz Ci kazał to raczej cykl Ci się wyrówna ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zanim zaczęłaś brać Duphaston miałaś 28 dniowe cykle?

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • jadzia34 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybym dzisiaj dostała okres to miałbym cykl 27 - dniowy a taki zdarzył mi się może ze 3 razy przez ostatni rok Ale gin na monitoringu mówił że to będzie cykl z tych krótszych a okresu do tej pory nie ma

    jadzia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie duphaston cykle skrócił, z 28 na 25 dni ;/ brałam 2 miesiące i od wakacji mam krótsze cykle

  • Strażaczka90 Autorytet
    Postów: 1830 2365

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jadzia34 wrote:
    Gdybym dzisiaj dostała okres to miałbym cykl 27 - dniowy a taki zdarzył mi się może ze 3 razy przez ostatni rok Ale gin na monitoringu mówił że to będzie cykl z tych krótszych a okresu do tej pory nie ma
    a robiłaś w ogóle test?

  • jadzia34 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tak - negatyw (((

    jadzia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie po 14 dniach przychodzi po odstawieniu.

  • jadzia34 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnam była chyba go szybciej odstawić wg moich obliczeń - częściowo potwierdzonych monitoringiem - jestem dziś 18 dzień po owu Wczoraj już dupka nie brałam (((

    jadzia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jadzia34 wrote:
    Powinnam była chyba go szybciej odstawić wg moich obliczeń - częściowo potwierdzonych monitoringiem - jestem dziś 18 dzień po owu Wczoraj już dupka nie brałam (((
    ja odstawiam bo gdybym nie odstawiala to by okresu nie bylo.

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane odświeżam temat. jeśli znajdzie się dobra dusza, żeby mi pomóc będę wdzięczna.

    otóż dostałam duphaston na poprawienie drugiej fazy cyklu podczas starań. ogólnie owu mam około 11dc a cykl trwa ok 25 dni. dupka mam brać między 16 a 25dc czyli teoretycznie do samego okresu.

    w pierwszym cyklu starań owu potwierdzona 11dc, dupka zaczęłam brać wg zaleceń i skończyłam 25dc. zrobiłam test, niestety nic nie wyszło no i przyszła @ ale dopiero po 3 dniach od odstawienia czyli 28dc.

    w związku z tym mam pytanie. czy jeśli cały cykl się wydłużył to czy kolejna owulacja mogła być później niż 11dc jak zwykle bywa?? czy dupek działa tylko na drugą fazę i nie ma nic wspólnego z przesunięciem się owulacji przy kolejnym cyklu.

    niestety w tym miesiącu nie byłam na monitoringu bo miałam urlop i chciałam od tego wszystkiego odpocząć. założyłam że owu będzie jak zwykle gdzieś w okolicach 11dnia. dziś jest 24dc i jutro kończę dupka. zrobiłam dziś test i nic :/ jestem załamana. ale przypomniałam sobie, że w okolicach 14dc bolał mnie prawy jajnik i teraz pomyślałam sobie, że może ta owulacja w kolejnym cyklu się przesunęła. nie wiem. jeśli tak to i tak nic nie wyjdzie bo wtedy trochę odpuściliśmy :/

    od razu mówię, że tempki nie mierzę i obserwuję owu tylko albo na monitoringach, albo jak mnie boli brzuch w ttych dniach.

    z góry dziękuję za odpowiedzi, buziaczki

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    duphaston to progesteron- działa tylko na 2 fazę, nie ma związku z owulacją w kolejnym cyklu ;)

    cykl ci sie przedłużył, bo do 25 dnia brałaś dupka- a miesiączkę dostaje się dopiero jak progesteron spadnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2017, 14:32

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita wrote:
    duphaston to progesteron- działa tylko na 2 fazę, nie ma związku z owulacją w kolejnym cyklu ;)

    cykl ci sie przedłużył, bo do 25 dnia brałaś dupka- a miesiączkę dostaje się dopiero jak progesteron spadnie.

    czyli jak dziś 13dpo i na teście biel to nie ma co się pewnie nakręcać tak? raczej marne szanse

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja:
    Cykle co 28d
    Owulka między 13-14dc
    Dupek 16-25dc

    Odstawiam Dupka i @ przychodzi po 3 dniach- 29dc. Owulka nie zawsze będzie jak w zegarku więc dzień, dwa do przodu czy tyłu to nic strasznego.

    Ja przy Dupku mam badać krew, monitoringi i tempka żeby z czystym spokojem go zaczynać brać po owu.

    Podejrzewam że jak odstawiasz 25dc to po 3 dniach znowu przyjdzie @ i cykle będą bardzo regularne po nim. A to pomoże podkręcić fl i ją trochę wydłużyć dla zarodka. Bo za krótka przeszkadza w zagnieżdżaniu. Myślę że nie masz się co martwić na razie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ