X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Duphaston i clo
Odpowiedz

Duphaston i clo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie jestem nową... mam pytanie odnośnie brania duphastonu... cykle mam 31 dniowe owulacja przypada na 16 dzień cyklu gin kazał mi brać od 14 dnia cyklu ale wyczytałam że przed owulacja może ja zahamować ... I teraz nie wiem co robić.. wzięłam wczoraj 2 tabletki i teraz przerwać i wziąść po owulacji czy brać jak gin kazał... proszę pomóżcie może któraś tak miała... dziękuję 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam jeśli w złym wątku i powtarzam się ...

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka wrote:
    Witajcie jestem nową... mam pytanie odnośnie brania duphastonu... cykle mam 31 dniowe owulacja przypada na 16 dzień cyklu gin kazał mi brać od 14 dnia cyklu ale wyczytałam że przed owulacja może ja zahamować ... I teraz nie wiem co robić.. wzięłam wczoraj 2 tabletki i teraz przerwać i wziąść po owulacji czy brać jak gin kazał... proszę pomóżcie może któraś tak miała... dziękuję 😉

    A co to znaczy że owulacja "przypada" danego dnia? Na jakiej podstawie tak uważasz?
    Duphaston może blokować owulacje, w koncu to progesteron (mimo że syntetyczny).
    Lekarz zapewne dąży do "cudownych" 28dniowych cykli nie patrząc na to że będą wtedy one bezowulacyjne bo będą blokowane...
    W jakim celu dał Ci go? Mając 31 dniowe cykle można przypuszczać (bez obserwacji nic nie wiadomo) że owulacja będzie w okolicach 16-19 dnia cyklu.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • kleo87 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 7 kwietnia 2020, 11:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    A co to znaczy że owulacja "przypada" danego dnia? Na jakiej podstawie tak uważasz?
    Duphaston może blokować owulacje, w koncu to progesteron (mimo że syntetyczny).
    Lekarz zapewne dąży do "cudownych" 28dniowych cykli nie patrząc na to że będą wtedy one bezowulacyjne bo będą blokowane...
    W jakim celu dał Ci go? Mając 31 dniowe cykle można przypuszczać (bez obserwacji nic nie wiadomo) że owulacja będzie w okolicach 16-19 dnia cyklu.
    Według obserwacji i po testach owulacyjnych tak wychodzi że 16 17 dzień cyklu ... dlatego nie wiedziałam z tym duphastonem ... dał bo powiedział że może dochodzić do zapłodnienia ale za mało progesteronu żeby utrzymać ciałko żółte ... od niedawna próbuje więc nie wiem jeszcze jak to powinno być...

  • Muki85 Autorytet
    Postów: 458 794

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka wrote:
    Witajcie jestem nową... mam pytanie odnośnie brania duphastonu... cykle mam 31 dniowe owulacja przypada na 16 dzień cyklu gin kazał mi brać od 14 dnia cyklu ale wyczytałam że przed owulacja może ja zahamować ... I teraz nie wiem co robić.. wzięłam wczoraj 2 tabletki i teraz przerwać i wziąść po owulacji czy brać jak gin kazał... proszę pomóżcie może któraś tak miała... dziękuję 😉

    Mnie też moja ginka przy moich 30 dniowych cyklach kazała brać od 14 do 28 dnia cyklu. Tak też zrobiłam, nie wiem czy owulacja była, ale zajść w ciążę nie zaszłam.
    W kolejnym cyklu trochę poszperałam w necie i wyczytałam, że w wielu przypadkach lekarz zaleca stosowanie dupka po owulacji. Więc wzięłam go dopiero w 17dc czyli po owulacji i zaszłam w ciążę 😁
    Najlepiej dopytaj lekarza, choć często co lekarz to inna opinia 🤨
    powodzenia

    wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
  • Rosy Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 września 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mi się udało za pierwszym razem:)





    w57vdqk3u2ywu0qr.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/w57vdqk3u2ywu0qr.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 13:41

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ