Forum Starając się - ogólne Duphaston i clo
Odpowiedz

Duphaston i clo

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Szarlotka Znajoma

Wysłany: 5 kwietnia, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie jestem nową... mam pytanie odnośnie brania duphastonu... cykle mam 31 dniowe owulacja przypada na 16 dzień cyklu gin kazał mi brać od 14 dnia cyklu ale wyczytałam że przed owulacja może ja zahamować ... I teraz nie wiem co robić.. wzięłam wczoraj 2 tabletki i teraz przerwać i wziąść po owulacji czy brać jak gin kazał... proszę pomóżcie może któraś tak miała... dziękuję 😉

• Szarlotka Znajoma

Wysłany: 5 kwietnia, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam jeśli w złym wątku i powtarzam się ...

• terka Autorytet

Wysłany: 6 kwietnia, 18:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka napisała:
    Witajcie jestem nową... mam pytanie odnośnie brania duphastonu... cykle mam 31 dniowe owulacja przypada na 16 dzień cyklu gin kazał mi brać od 14 dnia cyklu ale wyczytałam że przed owulacja może ja zahamować ... I teraz nie wiem co robić.. wzięłam wczoraj 2 tabletki i teraz przerwać i wziąść po owulacji czy brać jak gin kazał... proszę pomóżcie może któraś tak miała... dziękuję 😉

A co to znaczy że owulacja "przypada" danego dnia? Na jakiej podstawie tak uważasz?
    Duphaston może blokować owulacje, w koncu to progesteron (mimo że syntetyczny).
    Lekarz zapewne dąży do "cudownych" 28dniowych cykli nie patrząc na to że będą wtedy one bezowulacyjne bo będą blokowane...
    W jakim celu dał Ci go? Mając 31 dniowe cykle można przypuszczać (bez obserwacji nic nie wiadomo) że owulacja będzie w okolicach 16-19 dnia cyklu.

li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • kleo87 Nowa

Wysłany: 7 kwietnia, 18:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze ma ktoś zbędne opakowania duphastonu? :)

• Szarlotka Znajoma

Wysłany: 7 kwietnia, 18:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka napisała:
    A co to znaczy że owulacja "przypada" danego dnia? Na jakiej podstawie tak uważasz?
    Duphaston może blokować owulacje, w koncu to progesteron (mimo że syntetyczny).
    Lekarz zapewne dąży do "cudownych" 28dniowych cykli nie patrząc na to że będą wtedy one bezowulacyjne bo będą blokowane...
    W jakim celu dał Ci go? Mając 31 dniowe cykle można przypuszczać (bez obserwacji nic nie wiadomo) że owulacja będzie w okolicach 16-19 dnia cyklu.
    Według obserwacji i po testach owulacyjnych tak wychodzi że 16 17 dzień cyklu ... dlatego nie wiedziałam z tym duphastonem ... dał bo powiedział że może dochodzić do zapłodnienia ale za mało progesteronu żeby utrzymać ciałko żółte ... od niedawna próbuje więc nie wiem jeszcze jak to powinno być...

• Muki85 Ekspertka

Wysłany: 7 kwietnia, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka napisała:

Mnie też moja ginka przy moich 30 dniowych cyklach kazała brać od 14 do 28 dnia cyklu. Tak też zrobiłam, nie wiem czy owulacja była, ale zajść w ciążę nie zaszłam.
    W kolejnym cyklu trochę poszperałam w necie i wyczytałam, że w wielu przypadkach lekarz zaleca stosowanie dupka po owulacji. Więc wzięłam go dopiero w 17dc czyli po owulacji i zaszłam w ciążę 😁
    Najlepiej dopytaj lekarza, choć często co lekarz to inna opinia 🤨
    powodzenia

774db5f8c4.png

34 l., pierwsza ciąża 😃
    Starania od 10.2018
    1.04 blada kreska 😁
    4.04 beta 1210 😀

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)