X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziwna sprawa .....
Odpowiedz

Dziwna sprawa .....

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 8 listopada 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam problem. Ale moze od początku
    W czerwcu odstawiłam naraya plus z myślą o powiększeniu rodziny ... pierwsze dwa miesiące szłam na żywioł tzn zbytnio nie dbałam o wykresy temperatury itd. Po nieudanych probach stwierdziłam ze czas sprawdzić co się dzieje . Wybrałam się do mojej pożal się Boże gin. Zrobiła monitoring i w 7dc (zaraz po @) stwierdziła że mam płyn za macica i najprawdopodobniej jest juz po owu. (Nadmienię ze cykle mam od 28-33 dni)Polecila zakupić testy owu i tak też zrobiłam . Nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt ze używam różnych firm testow i sprawdzam codziennie wynik o tej samej godz.i ZAWSZE mam dwie kreski z czego pierwsza ZAWSZE jest jaśniejsza ! Wizytę mam dopiero w przyszłym miesiącu wiec pytam was czy któraś z was również tak miała ??? Ewentualnie jakie badania wykonać aby upewnić się czy wszystko gra ???? Powiem szczerze że jestem pomału zdenerwowana. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. Bo do wizyty oszaleje .... :(

    iq7agswt9rg8x8f0.png
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 8 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :)
    Ten typ tak ma. Ja sikam na owu testy naboznie miedzy 8-15 dniem cyklu i tez zazwyczaj mam druga kreske duzo jasniejsza. W czasie owulacji druga kreska bedzie bardzo wyrazna, jesli oczywiscie owulacja wystepuje. U mnie na przyklad niby cos bylo, ale slabe, wiec kreski byly niewyrazne. A w poprzednim cyklu z Clo krechy grubasne jak byk przez dwa dni z rzedu.
    Najlepiej bedzie, jak zrobisz badania krwi na poczatku i koncu cyklu i sprawdzisz poziom hormonow.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 9 listopada 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy skierowanie na poziom hormonów może wypisać lekarz rodzinny ??? Bo na wizytę chciałabym iść z kompletem badań ;) ps czy dzień cyklu ma duże znaczenie przy badaniach ?? Czy dobrze zrozumiałam w jednym cyklu dwa razy badanie zrobić ? Raz na początku i później na końcu ??, ;)

    iq7agswt9rg8x8f0.png
  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojecia jak dziala to w Polsce, bo mieszkam za granica, ale na pewno ktos tu wpadnie niedlugo i dopowie ;)
    Ale tak, badania hormonow sie robi na poczatku i na koncu cyklu. Trzeba sie zmiescic w konkretnych dniach.

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.Szku ja też robiłam badania hormonów i od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie jedynie na TSH i FT4. Mi powiedział że na inne nie może dać więc niestety musiałam robić prywatnie :/

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszku badania te z pierwszej polowy cyklu (np. FSH czy LH) musisz zrobic najlepiej miedzy 3-5 dniem cyklu... A te z drugiej polowy wykonuje sie 7 dni po domniemanej iwu czyli teoretycznie ok.21 dc... wtedy warto oznaczyc prolaktyne, progesteron itp dzieki temu widac czy sa prawidlowe i czy moglo dojsc do owulacji czy jednak jej nie bylo...
    Oeulka tak wczesnie jak ja mialas jest mozliwa ale dzieie sie ze gin ci nie kazala zrobic hormonow na jej potwierdzenie skoro nie byla pewna jaki jest powod plynu...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Maoam6 Przyjaciółka
    Postów: 188 22

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Odstawiłam tabletki w połowie lipca z tą sama myślą co ty.
    Moje testy też tak wyglądały i jaśniejsza kreska oznacza wynik negatywny. Kreska musi być taka samo mocna albo mocniejsza. Ja taką dopiero zaobserwowałam w tym cyklu....! Chociaż i tak jest do dupki bo dzisiaj mam 46 dzień cyklu a owu miałam w okolicy 32/33 dnia cyklu... I nie nie jestem w ciąży.
    Do Testów warto mierzyć temp. Sama myślałam ze testy wystarczą i po miesiącu przestałam mierzyć. Ale wracam do tego.

    oar8rjjg22qc16oe.png
    PCOS
  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 10 listopada 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do mojej gin to niestety temat rzeka .... nie dość ze przyjmuje tylko prywatnie to o wszystko musisz się prosić. Wizyta u niej wygląda tak ze najpierw szukam info w necie na dręczące mnie pytania a potem zsdaje jej zeby łaskawie dala mi jakakolwiek odpowiedz .... planuje zmiane lekarza ale poszukać dobrego i to na NFZ graniczy u nas z cudem .... :( a czasami warto wiedzieć co dzieje się we własnym organizmie ....

    iq7agswt9rg8x8f0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.Szku wrote:
    Kochane mam problem. Ale moze od początku
    W czerwcu odstawiłam naraya plus z myślą o powiększeniu rodziny ... pierwsze dwa miesiące szłam na żywioł tzn zbytnio nie dbałam o wykresy temperatury itd. Po nieudanych probach stwierdziłam ze czas sprawdzić co się dzieje . Wybrałam się do mojej pożal się Boże gin. Zrobiła monitoring i w 7dc (zaraz po @) stwierdziła że mam płyn za macica i najprawdopodobniej jest juz po owu. (Nadmienię ze cykle mam od 28-33 dni)Polecila zakupić testy owu i tak też zrobiłam . Nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt ze używam różnych firm testow i sprawdzam codziennie wynik o tej samej godz.i ZAWSZE mam dwie kreski z czego pierwsza ZAWSZE jest jaśniejsza ! Wizytę mam dopiero w przyszłym miesiącu wiec pytam was czy któraś z was również tak miała ??? Ewentualnie jakie badania wykonać aby upewnić się czy wszystko gra ???? Powiem szczerze że jestem pomału zdenerwowana. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami. Bo do wizyty oszaleje .... :(

    Taka sytuacja jest oczywiście możliwa, najczęściej jeśli jest pecherzyk przetrwały, czyli z poprzedniego cyklu.
    Ale- bardzo często wystepuja śladowe płynu mimo braku owulacji. Chyba szczególnie zaraz po @. Przede wszystkim powinna też sprawdzic endometrium, które jest dość dobrym wyznacznikiem owulacji i zmienia się w zaleznosci od fazy cyklu. Ja na ostatnim monitoringu od razu usłyszałam ale nie było owulacji, bo od razu widać na endo. I faktycznie, pecherzyk ciagle był ;)
    Polecam zmienić lekarza jeśli nie ufasz tej lekarce, powodzenia, bo jak czytam nie bedzie to łatwe...

  • A.Szku Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 12 listopada 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiu łatwe nie będzie ... lekarka psyyyt ( tylko tyle powiem ) jeżeli chodzi o monitoring cylku poprzez usg to graniczy z cudem gdyż czas oczekiwania na wizytę to minimum miesiąc wiec naprawdę ciezko się umówić dopóki nie znajdę innego lekarza pozostaje mi tylko samobadanie. żadnej wiedzy medycznej szczególnie tej potwierdzającej moje przypuszczenia... :( jestem pozostawiona sama sobie chwilowo :|

    iq7agswt9rg8x8f0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ