X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziwne objawy przy staraniach
Odpowiedz

Dziwne objawy przy staraniach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 15 listopada 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie wszystkie forumowiczki. Jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu podglądam forum jako gość bo od 12 miesięcy bezskutecznie staram się o ciaze. Widzę że wiele osób tutaj ma ogromną wiedzę i chciałabym się podzielić swoim problemem, który zaczął mnie przerastac. Może któraś z Was miała podobne objawy? Już sama nie wiem gdzie się zwrócić po pomoc :(. Generalnie od kiedy przestaliśmy się z mezem zabezpieczać i starać w dni płodne zaczęłam mieć straszne bóle brzucha zaczynające się dzień po stosunku i utrzymujące się aż do @. Ból był tak silny że nie byłam w stanie funkcjonować. Kończył się jak za dotknięciem magicznej różdżki w 1 dniu @. Zaczęły się wizyty u lekarzy i różne badania, które nie wykazały nic...lekarze więc zaczęli mi przypisywać na ślepo bromergon, duphaston itp. To też nic nie pomogło. Miałam chyba z kilkanaście Usg. Byłam już tak wykończona tym bólem że w kolejnym cyklu zaprzestalismy staran....I nic mnie nie bolało. W końcu trafiłam na usg do bardzo skrupulatnej pani doktor która je robiła z 40min. Znalazła małego polipa w macicy. Stwierdziła że ból może być spowodowany tym że nasienie wpływa drazniaco na niego. W czerwcu miałam histeroskopie. Wycięto mi 2 polipy. 1 cykl staran po zabiegu brzuch przestał boleć po stosunku. Natomiast jakieś 3-4 dni przed miesiączka znowu bolało. Teraz jestem w 5 cyklu po zabiegu i bóle zaczynają się jakieś 6-7 dni przed @. Są bardzo dokuczliwe, towarzyszy im masa innych dolegliwosci: bolesne wzdęcia, mdłości, uczucie przelewania i ten straszny obezwladniajacy ból, który czasem promieniuje aż do ud. Mam wrażenie jakby mnie zaraz coś miało rozerwać. Ból mija jak tylko pojawia się okres. I nie pojawia się jak nie ma staran w danym cyklu. Lekarze znowu załamuja ręce, jeden mi już zasugerował wizytę u psychiatry ....na prawdę jestem już tym zmęczona i załamana. Do tego nadal nie w ciąży :(

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 15 listopada 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badali Cię pod kątem endometriozy? Albo np. Uczulenie na nasienie? A moze to w Twojej głowie powstaje?
    Jest milion możliwość mam nadzieję, że najdzie się przyczyna i oczywiście przyjdzie upragnione potomstwo.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 15 listopada 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polipy mają skłonności do nawracania i odrastania niestety jak ktoś ma skłonności. Może właśnie to parcie na starania i na dziecko powodują u Ciebie stres i objawy w postaci bólu.

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 16 listopada 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden z lekarzy mi powiedział że jak boli to pewnie endometrioza ale później byłam u specjalisty z tego zakresu i nic nie stwierdził. Bo nie mam żadnych innych kluczowych objawów jak obfite i bolesne @. Poza tym w badaniu macica i reszta była ruchoma i nie było widać zrostow. Ale z drugiej strony moja mama ma zdiagnozowana endo a to podobno dziedziczne. Wszyscy lekarze odrzucili zdecydowanie uczulenie na nasienie bo powoduje inne objawy jak podrażnienia, pieczenie i swędzenie a nie bóle skurczowe. A co do presjii zajscia w ciaze to nie jest u mnie taka wielka wiekszy stres czuje z powodu tego bólu. Bo wiem że jak już się pojawi to będzie trwał ciągiem 6-7 dni CIAGLE.

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 19 listopada 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Jeden z lekarzy mi powiedział że jak boli to pewnie endometrioza ale później byłam u specjalisty z tego zakresu i nic nie stwierdził. Bo nie mam żadnych innych kluczowych objawów jak obfite i bolesne @. Poza tym w badaniu macica i reszta była ruchoma i nie było widać zrostow. Ale z drugiej strony moja mama ma zdiagnozowana endo a to podobno dziedziczne. Wszyscy lekarze odrzucili zdecydowanie uczulenie na nasienie bo powoduje inne objawy jak podrażnienia, pieczenie i swędzenie a nie bóle skurczowe. A co do presjii zajscia w ciaze to nie jest u mnie taka wielka wiekszy stres czuje z powodu tego bólu. Bo wiem że jak już się pojawi to będzie trwał ciągiem 6-7 dni CIAGLE.

    Mi przy wykryciu endo dosłownie miesiączka zanikała więc obalam mit obfitych. Sprawdź sobie sama ca125 jeśli nie zbadali. Uwaga ca125 marker rakowy ale on pomaga przy diagnozie endo ponad normę może o niej świadczyć. Zrostow przy usg nie widać a mogą być wszędzie ja przed operacją miałam w otrzewnej i całą lewą stronę. Teraz potrafi mnie boleć przy seksie i mam problemy z 1 i 2 obstawiam że to niestety głęboko naciekajaca na tylnych ścianach...
    Może być tak że faktycznie drażnicie podczas seksu polipa o którym piszesz

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ