X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziwny strach
Odpowiedz

Dziwny strach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mia91 Przyjaciółka
    Postów: 145 24

    Wysłany: 4 października 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może to dziwnie zabrzmi, ale po ujrzeniu dwóch kresek czuję się jakby sparaliżowana emocjonalnie . Starania od kwietnia, wiele wylanych łez na białymi testami, teraz trochę odpuściliśmy, mieliśmy sporo na głowie i jest. Ale przez to odpuszczenie przestałam o tym myśleć, czekać i zamiast radości po pozytywnym teście jakoś spanikowałam. Czy to normalne? Czy któraś z Was też tak miała? Ciąża niby planowana i wyczekana, a czuję się zagubiona jak nastolatka po wpadce. Może jestem jakąś niedojrzała emocjonalnie? A może to hormony? Opowiecie jak to u Was wyglądało?

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 5 października 2021, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie sama się dowiem, bo byłam kiedyś w podobnej sytuacji. Ciąży chciałam, wprawdzie dwóch kresek nie ujrzałam, ale @ spóźnił się dwa tygodnie i byłam przerażona.
    Jak przyjmujesz zmiany w życiu? Bo ja fatalnie i u mnie to mogło być z tym związane. Żadna zmiana nie jest przyjmowana z radością, ale z przeświadczeniem, że dawne już nie wróci, a oczywiście dawne było najlepsze.
    Jeśli taki stan Ci doskwiera, to może porozmawiaj o tym z przyjaciółką czy psychologiem.
    Swoją drogą gratuluję dwóch kreseczek! Zazdroszczę, choć wiem, że emocje miałabym podobne 😉

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mia91 Przyjaciółka
    Postów: 145 24

    Wysłany: 5 października 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff, myślałam, że tylko ja tak mam. Ja też źle znoszę zmiany i zawsze podchodzę do wszystkiego z rezerwą. Jednocześnie na myśl, że kreski mogłyby być fałszywym alarmem lub biochemem czuję przerażenie. Jak tylko będę po pierwszej wizycie porozmawiam z przyjaciółką, może rzeczywiście, powiedzenie komuś trochę mnie odciąży. Nagle jestem przestraszona a sytuacją w pracy i kwestiami przyszłości, chociaż mam umowę na stałe i wszystko teoretycznie było zaplanowane. A teraz strach, że nie będę miała gdzie wrócić,jak pracodawca zareaguje, jak sobie poradzimy. Mam wrażenie, że mózg płata mi figle, chyba że to po prostu hormony. Jestem ciakawa, czy to minie? Czy muszę się oswoić? Chciałbym się cieszyć już tak książkowo, w końcu kilka miesięcy czekania za nami...

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 5 października 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, jakbym czytała o sobie. Też na samą myśl o ciąży, choć jej bardzo chcę, mam myśli m.in. o tym, że pracodawca będzie miał żal czy coś i nawet jak to piszę to wydaje mi się to takie nieracjonalne! Kobiety zachodzą w ciążę, to normalne, ale mimo to mnie przez parę lat że staraniani hamowała myśl, że przecież w pracy sobie nie poradzą czy że będą mieli pretensje 🤦🏻‍♀️
    Myślę, że musisz się oswoić z myślą o nowej sytuacji. Może jak brzuszek zacznie rosnąć, pojawia się ruchy dziecka, poczujesz spokój i że nic innego się nie liczy 🙂
    A radę na pewno sobie dacie! Człowiek ma ogromne możliwości adaptacyjne do nowych sytuacji 🙂

    3jgx90bvoj1fla1b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ