X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ekstremalnie krotkie cykle - jaka przyczyna??:(
Odpowiedz

Ekstremalnie krotkie cykle - jaka przyczyna??:(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, pisze bo ostatnio mam bardzo dziwne cykle,pik LH w 7dc,owu w 9d potem 10 dni fazu lutealnej i okres. Caly cykl trwa zaledwie 19-20 dni czy to normalne?!! Lekarze nie wiedza dlaczego tak jest,hormony w normie. Czy ktoras tak miala i znalazla przyczyne albo zaszla w ciaze mimo takiego cyklu?? Pomozcie prosze..

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektóre kobiety mają szybko owulację. Jeśli do tego czasu endometrium zdąża urosnąć, a pęcherzyk dojrzeć, to jest ok. Za to 10 dni fazy lutealnej to za krótko. Miałaś badany progesteron w drugiej fazie cyklu?

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam..wyszedl kolo 11. Ale to bylo w cyklu z LUFem, gdy pecherzyk nie pekl natomiast ostatnio pekl i nie sprawdzalam progesteronu. Czy to sie jakos leczy?:(

  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 2 marca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwestię niskiego progesteronu mozna poprawić lekami np.luteiną. U mnie byl to duphaston, bo lutka mi nie pomogła.
    Nie przejmuj się, ja mam ciążę z szybkiej owulacji;), test ciążowy wyszedł mi wyraźny w 22 d.c. i to po południu, gdzie tak wcześnie zaleca się robić z porannego moczu ( taki też robiłam)
    Lekarz nie chciał mi wierzyć, choć byłam w pełni świadoma swoich ekspresowych owulacji,
    aż kiedys na monitoringu wyszło, że w 10 d.c. rano jestem po owu, wtedy mówił, że "niesamowite"

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • Aasienkaa Autorytet
    Postów: 629 278

    Wysłany: 2 marca 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam szybka owulacje w 10dc juz jest po stwierdzone monitoringiem. Cialko żółte ok i endo odpowiednie.faza po owu trwa 14 dni ale ostatnio jestem wspomagana dupkiem i w tym cyklu Clo.

    córa 12 lat i synek.. wszystkie dzieci już są ;)
    82dox1hppr9ztp9m.png
    ponad 3 lata starań, 7tc (*), IUI- nieudane, 2017 naturalny cud :)
  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 15 marca 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się kiedyś przydarzały - 8,9 dzień cyklu nawet. lekarz mówił, że tak może być i będzie dobrze właśnie jeśli dalsza część cyklu jest ok (długa, odpowiednia ilość progesteronu itp). U mnie niestety tak nie było bo faza lutealna była krótka i progesteron niski.

    Jednak jest coś o czym należy pamiętać - niekiedy przy wczesnej owulacji, komórka jajowa może nie być odpowiednio dojrzała i to może utrudniać zajście w ciążę. Tak samo przy bardzo później owulacji (zakładając, że komórka długo dojrzewała a pęcherzyk późno pękał - miał duży rozmiar) może zdarzyć się, że komórka już nie będzie zdolna do zapłodnienia.

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ