X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Endometrioza A starania
Odpowiedz

Endometrioza A starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pchelka Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 4 maja 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :-) Czy są tu wśród nas Endokobietki? Mam zdiagnozowaną endometriozę od 2 lat. Od 7 miesięcy staram się o Maluszka. Czy stosujecie diety po których widzicie znaczące różnice w jakości życia np. Zmniejszenie dolegliwości bólowych podczas miesiączki? Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami z endomendą ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2019, 23:09

  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 23:47

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 5 maja 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto zrobić testy na nietolerancje pokarmowe i wykluczyć lub ograniczyć nietolerowane produkty.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie pojawila sie po 18 r.z. mam endometrioze II stopnia. Wiele torbieli, zrosty i duzo, duzo ognisk... 6 lat temu mialam wyciety jajnik i jajowod, powycinane ogniska i zrosty. Po operacji mialam kuracje vissane i potem z zalecen lekarza uzywalam nuvaringow. Gdy zdecydowalismy sie z mezem na dziecko zaszlam po 6 cyklach :) za to po porodzie (sn) boli mnie podbrzusze jak nie wiem... jajnjk takze. Ale na usg nic nie widac... Nie wiem co by wykazala laparo.

    Endometrioze najlepiej leczyc po zabiegu laparoskopii, gdzie lekarz zajrzy co i jak (nie widac ognisk na usg, zrostow takze. Jesli lekarz twierdzi inaczej - klamie i uciekaj od takiego ;)). Ja nie bawilam sie w diety. Leczylam sie hormonalnie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Pchelka Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 5 maja 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, że się odezwałyście. Z opisu laparoskopii wynika, że mam 2 stopień Endo. Niestety nikt jasno go nie określił w dokumentacji po zabiegu. Po zabiegu też byłam na półrocznej kuracji visanne. Cieszę się Seli, że pomimo endometriozy zaszłaś w ciążę, napawa mnie to optymizmem :-)
    O dietę rozpytuję, żeby wspomóc się w jakiś naturalny sposób :-)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 5 maja 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelka wrote:
    Dziękuję dziewczyny, że się odezwałyście. Z opisu laparoskopii wynika, że mam 2 stopień Endo. Niestety nikt jasno go nie określił w dokumentacji po zabiegu. Po zabiegu też byłam na półrocznej kuracji visanne. Cieszę się Seli, że pomimo endometriozy zaszłaś w ciążę, napawa mnie to optymizmem :-)
    O dietę rozpytuję, żeby wspomóc się w jakiś naturalny sposób :-)

    Ja mialam 9 miesiecy vissane ;) moze uda sie po tej kuracji :) trzymam kciuki!

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Rainbow89 Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 14 lipca 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:-) Z mężem od sierpnia 2018 roku staramy sie o dziecko, niestety ale starania były bez owocne:-( W styczniu 2019 roku w wyniku bardzo bolesnej miesiaczki wyladowałam w Szpitalu podczas diagnostyki okazało się że choruje na endetrioze :-( W marcu miałam operacje ginekologiczną usuneli torbiele i cysty, natomiast w czerwcu miałam częściową resekcje jelita grubego (10cm). Od 8 lipca biore Vissane, kuracja ma trwać 6 miesięcy, potem staranie o maluszka. Bardzo sie martwie, że trafiłam za późno do Szpitala i po mimo leku nie uda mi się zostać mamą :-(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ