X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Endometrioza walka o 1 dziecko
Odpowiedz

Endometrioza walka o 1 dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia__ wrote:
    Mi lekarz przy zaawansowanej endometriozie powiedział, że nie ma na co czekać, bo z każdym rokiem będzie ciężej a póki jestem młoda to jest szansa z in vitro. Tylko że nie tylko ja mam problem a Mąż ma też kiepskie HBA więc mamy podwójny problem.

    Ja właśnie narzeczonego chcę wysłać i ogólnie boję się. In vitro kosztuje i to nie mało ja mam 30 praktycznie wszystko idzie nie tak jak chcialabym.... Mam ochotę płakać.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Mańka80 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytam dziewczyny Wasze posty to jakbym siebie widziała 10 lat temu, też wszystkie portale obczytane3, szukanie własnego wyjścia i leków, niestety musiałam podejść do in vitro inaczej nie miałabym mojego skarba, 8 lat czekania i leczenia i w końcu dojrzałam do tej decyzji, może też dlatego że wiek ( już wtedy miałam 36 lat więc ostatni dzwonek) no i pewnie to że z programu rządowego to też dużo taniej, ale udało się za drugą procedurą in vitro i dzisiaj mój szkrab ma już 3 latka i cieszę się że zdobyłam się na odwagę bo pewnie bez tej procedury bym go nie miała, bo od urodzenia synka nie zabezpieczam się a ciąży nie ma. Oczywiście również endometrioza, na czas ciąży trochę ucichła ale po porodzie odnowila się. Życzę Wam powodzenia i nie poddawajcie się bo na swoim przykładzie wiem że warto i nigdy nie będę miała do siebie pretensji że nie spróbowałam wszystkich możliwości!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta, miałaś jak czytam, torbiel endometrialna, a wyszedł co 2 stopień endometriozy? To możliwe? Dr Olek mówił, że torbiel endometrialna świadczy o co najmniej 3 stopniu..

  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Edyta, miałaś jak czytam, torbiel endometrialna, a wyszedł co 2 stopień endometriozy? To możliwe? Dr Olek mówił, że torbiel endometrialna świadczy o co najmniej 3 stopniu..
    Co do stopni to idzie naprawdę oszalec. Co lekarz to różna klasyfikacja.
    Ja miałam torbiel endo ponad 5 cm i pękła. Poza tym macica ruchoma. Żadnych większych zrostów ani nic co by świadczyło 4 stopniu.

    Dodam wam dziewczyny otuchy.
    Dwie torbiele endo jedna na jajniku pękła druga w środku jajnika. Dwie laparo. Prawy jajowod drozny lewy udrożniany. Jajniki po 1/4 swojej obojętności po laparo. Pcos. Prawy jajnik nie działa. Hashimoto. Ivf nieudane. Insulinoopormosc. Nadwaga. Amh bliskie 0.

    A zaszłam w ciążę całkiem przypadkiem 5 lat po ostatniej laparo bez leków na śmieciowym jedzeniu z mnóstwem stresów w życiu. O ciąży dowiedziałam się prawie w 7 tyg ale niestety prawie w 10 poroniłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 07:24

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • eszanka Autorytet
    Postów: 1018 939

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fabcia wrote:
    Co do stopni to idzie naprawdę oszalec. Co lekarz to różna klasyfikacja.
    Ja miałam torbiel endo ponad 5 cm i pękła. Poza tym macica ruchoma. Żadnych większych zrostów ani nic co by świadczyło 4 stopniu.

    Dodam wam dziewczyny otuchy.
    Dwie torbiele endo jedna na jajniku pękła druga w środku jajnika. Dwie laparo. Prawy jajowod drozny lewy udrożniany. Jajniki po 1/4 swojej obojętności po laparo. Pcos. Prawy jajnik nie działa. Hashimoto. Ivf nieudane. Insulinoopormosc. Nadwaga. A zaszłam w ciążę całkiem przypadkiem 5 lat po ostatniej laparo bez leków na śmieciowym jedzeniu z mnóstwem stresów w życiu. O ciąży dowiedziałam się prawie w 7 tyg ale niestety prawie w 10 poroniłam.

    Bardzo mi przykro :( duzo sił dla Ciebie.

    Mnie mimo endometriozy udalo sie zajść w ciążę w 2 cs. Niestety w 9 tc ciąża obumarła. Wróciliśmy do starań i obecnie 3 cs.

    U mnie torbiele na obu jajnikach. Delikatna zmiana na jelicie. Endometrioza nie jest głebokonaciekająca. Owulacje mam, ale co drugi miesiąc tylko z jednego jajnika.

    qdkkvcqgllcwggq8.png

    starania od 08.2019
    👼 11.2019
    08.2020 Angelius Provita, dr MP

    04.2021 Puregon, Ovitrelle, Encorton, Neoparin, Accard, Luteina, Euthoryx 25
    04.05 beta 812,6 mlU/ml
    11.05 mamy zarodek 🍀
    25.05 ❤️

    "You never know how strong you are until being strong is the only choice you have"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi niby też dwukrotnie udało się zajść. A czy endometrioza może wpływać na utrzymanie ciąży?

  • eszanka Autorytet
    Postów: 1018 939

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    No mi niby też dwukrotnie udało się zajść. A czy endometrioza może wpływać na utrzymanie ciąży?

    Lekarka po poronieniu mowila ze moze. Endometriozą powoduje stan zapalny w organizmie i przez to ciąża moze obumierac.

    qdkkvcqgllcwggq8.png

    starania od 08.2019
    👼 11.2019
    08.2020 Angelius Provita, dr MP

    04.2021 Puregon, Ovitrelle, Encorton, Neoparin, Accard, Luteina, Euthoryx 25
    04.05 beta 812,6 mlU/ml
    11.05 mamy zarodek 🍀
    25.05 ❤️

    "You never know how strong you are until being strong is the only choice you have"
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarze zapewniają że macice mam ładna bez zrostow i endometrioza nie miała wpływy na poronienie. Mówili że zapewne to wada genetyczna zarodka ale mimo wszystko mamy 95 %szans na zdrowa ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 22:19

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja sie przylacze 😞 U mnie endometrioza stwierdzona jakies 6 lat temu.Od tamtego czasu problem z polipami i torbielami.Dwa razy przeszlam histeroskopie , raz laparoskopie.Za tydzien czeka mnie kolejna histeroskopia ( o ile nie bedzie przełożona w tym trudnym czasie ) W grudniu skoncze 35 lat i nadal walka o 1 dziecko.Jestem juz tym wszystkim zmęczona 😞Jak widze na facebooku jak wrzucaja kolejne USG albo zdjecia świeżo narodzonego dziecka to mnie tak doluje , ze szok.Nie potrafie nawet pogratulowac.Byloby to nie szczere wiec wole nie pisac.Czlowiek stara sie o 1 maluszka , przechodzi tych zabiegow , operacji a niektorym zajście w ciaze przychodzi - ot tak...😞😞

    Pancia2 lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izolda371 wrote:
    To i ja sie przylacze 😞 U mnie endometrioza stwierdzona jakies 6 lat temu.Od tamtego czasu problem z polipami i torbielami.Dwa razy przeszlam histeroskopie , raz laparoskopie.Za tydzien czeka mnie kolejna histeroskopia ( o ile nie bedzie przełożona w tym trudnym czasie ) W grudniu skoncze 35 lat i nadal walka o 1 dziecko.Jestem juz tym wszystkim zmęczona 😞Jak widze na facebooku jak wrzucaja kolejne USG albo zdjecia świeżo narodzonego dziecka to mnie tak doluje , ze szok.Nie potrafie nawet pogratulowac.Byloby to nie szczere wiec wole nie pisac.Czlowiek stara sie o 1 maluszka , przechodzi tych zabiegow , operacji a niektorym zajście w ciaze przychodzi - ot tak...😞😞

    Niestety nigdy nie wiemy co nam pisane. Są takie kobiet, które ledwo się zaczną starać a już dziecko jest a są takie co latami się starają 😣☹️

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anamaya wrote:
    Niestety nigdy nie wiemy co nam pisane. Są takie kobiet, które ledwo się zaczną starać a już dziecko jest a są takie co latami się starają 😣☹️


    Dokladnie.I jak tu sie nie zalamywac :-(

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • OlaOla Ekspertka
    Postów: 170 325

    Wysłany: 17 maja 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izolda371 wrote:
    To i ja sie przylacze 😞 U mnie endometrioza stwierdzona jakies 6 lat temu.Od tamtego czasu problem z polipami i torbielami.Dwa razy przeszlam histeroskopie , raz laparoskopie.Za tydzien czeka mnie kolejna histeroskopia ( o ile nie bedzie przełożona w tym trudnym czasie ) W grudniu skoncze 35 lat i nadal walka o 1 dziecko.Jestem juz tym wszystkim zmęczona 😞Jak widze na facebooku jak wrzucaja kolejne USG albo zdjecia świeżo narodzonego dziecka to mnie tak doluje , ze szok.Nie potrafie nawet pogratulowac.Byloby to nie szczere wiec wole nie pisac.Czlowiek stara sie o 1 maluszka , przechodzi tych zabiegow , operacji a niektorym zajście w ciaze przychodzi - ot tak...😞😞


    Probowalas moze inseminacje? Ja jestem w podobnej sytuacji... Zastanawiam sie nad inseminacja.. Hmm

  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 19 maja 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla wrote:
    Probowalas moze inseminacje? Ja jestem w podobnej sytuacji... Zastanawiam sie nad inseminacja.. Hmm

    20 kwietnia mialam po raz kolejny histeroskopie.Moj lekarz chce zrobić stymulacje.Ale zanim to nastapi mialam miec wynik nasienia narzeczonego.W koncu sie odwazylismy i teraz czekamy na wynik.Mam nadzieję , ze wina lezy tylko po mojej stronie :-/

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • MarzHash Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 19 września 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pare dni temu dowiedzialam się, ze profesor podejrzewa u mnie endometrioze. Mam skierowanie na laparoskopie. Napiszcie o swoich diswiadczeniach, jak to sie odbywa. Troche sie stresuje😑
    Dzięki

  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 20 września 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarzHash wrote:
    Dziewczyny, pare dni temu dowiedzialam się, ze profesor podejrzewa u mnie endometrioze. Mam skierowanie na laparoskopie. Napiszcie o swoich diswiadczeniach, jak to sie odbywa. Troche sie stresuje😑
    Dzięki

    Nie stresuj się. Ja miałam hmm w tym roku dwa lata minie 😯
    Zazywyczaj to 3 blizny ja miałam trochę więcej bo okazało się multum zrostów. Na szczęście uwolniono jajniki i sprawdzono drożność było ok. Ja tylko dłużej od innych pań dochodzilam do siebie bo tydzień w szpitalu. Później tydzień w domu i było dobrze.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Blanka31 Przyjaciółka
    Postów: 70 39

    Wysłany: 20 września 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Ja miałam 2 laparoskopie szybko doszłam do siebie, a o bolesnych miesiączkach zapomniałam, przyniosło mi to duża ulgę.
    Mąż ma świetne wyniki a lekarz z kliniki stwierdził że po moich przejściach wygląda wszystko ładnie.
    Niestety ciazy nadal brak.

    ♀️Endometrioza, Niedoczynność tarczycy, LUF
    ♂️ Morfologia 3%, fragmentacja 21%

    🔸05.2020 pierwszy cykl stymulowany: clo+ovitrelle+duphaston+glucophage // ⚠️LUF
    🔸10.2020 HSG - jajowody drożne

    🔸11.2021 start długi protokół IVF – ICSI: 💉8 komórek - 6 dojrzałych - 5 zapłodnionych - 2 blastki
    🔸12.2021 ET ❌
    🔸03.2022 FET ✅ [7tc - krwiak; 9tc poronienie zatrzymane💔]

    🔺06.2022 start długi protokół IVF ICSI: 💉 9 komórek - 7 dojrzałych - 6 zapłodnionych - 4 blastki
    🔺07.2022 ET 5.1.1
    (10dpt - betaHCG 224; 13 dpt - betaHCG 606; 18 dpt - betaHCG 3996)
    38+4 🤱 👣
  • martyna123 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 22 września 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , również jestem posiadaczka endometriozy. Przeszłam 10h operacje z tym związana , guzy były na jelitach i na jajniku; teraz od pół roku czuje że żyje bez bólu przy miesiączce. Najważniejsze to znaleść dobrego lekarza... teraz przygotowuje się do podania ❄️ . Są tu jakieś kobietki po IV przy endo ? 😊

    Endometrioza III stopnia ❌
    Mąż ok 👍🏻
    5.04 transfer
    21.04 beta - 4200
  • martyna123 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 22 września 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarzHash wrote:
    Dziewczyny, pare dni temu dowiedzialam się, ze profesor podejrzewa u mnie endometrioze. Mam skierowanie na laparoskopie. Napiszcie o swoich diswiadczeniach, jak to sie odbywa. Troche sie stresuje😑
    Dzięki

    To naprawdę nic strasznego , jeżeli usuną ci wszystkie „ślady” endometriozy to dostaniesz „drugie życie „ .
    Gdzie masz robiona operacje ?

    Endometrioza III stopnia ❌
    Mąż ok 👍🏻
    5.04 transfer
    21.04 beta - 4200
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ